Dvouletý syn upadl na halvu a má velkou bouli

123
15.6.06 22:48

Boule na hlavě

Potřebovala bych poradit.V sobotu odpoledne můj téměř 2-letý syn upadl na asfalt a na čele se mu udělala docela velká boule.Hrozně brečel, ale po pár minutách přestal a dál si hrál.Nezvracel, nebyl malátný ani ospalý, zkrátka v pořádku.Ještě dnes (po 5-ti dnech) tam má poměrně velikou bouli.Je namodralá a mám pocit, že trochu ujíždí.Kamarádka mne vystrašila a říkala, že tohle není normální(ta boule po tolika dnech).Bouli máme každou chvíli, ale je pravda, že nikdy nebyla tak velká a vždy brzy zmizela.Zítra tedy naběhnu k doktorce, ale mám hrůzu co mi na to řekne.Máte některá zkušenosti???Díky Ajka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1005
15.6.06 22:57

Ahoj Ajko,
taky padáme co chvíli, ale přesně nevím, kolik dní boule vydrží :? .
Kamarádky dcera ale taky přišla od doktora s tím, že ještě boule zmodrá, vybarví se a že se může posunout...........já jsem to předtím nikdy neslyšela, divila jsem se, ale právě proto mi to utkvělo v hlavě. Takže posunu se asi bát nemusíš. Dál sama nemám zkušenost. ¨Snad to nic nebude - to by byly nějaké příznaky, ne? ¨Tak dobré nervy na noc a zítra budeš vědět, dobrou
Bubu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
123
15.6.06 22:59

Díky Bubu, snad se mi bude usínat lépe…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
379
16.6.06 07:46

ahoj,
Ondra mi taky spadl nekdy v breznu z odrazedla,primo na nejakej plot-na ten betonovej sokl.manzel s nim prisel,ze mu upadl.mel to pekne natekly,bouli jako blazen,tesne nad okem v oboci.nikam jsme s nim nesli,ale druhej den rano jsem sla k doktorce a ta mi rekla,at jdeme urcite jeste na rentgen,ze ty detsky urazy hlavy se musej hlidat.rentgen v poradku a pak mu to asi 14 dni fialovelo a zelenalo a sjizdelo mu to pod oko.ale otok mel druhej den pryc.tak radsi k ty doktorce jdi .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
16.6.06 10:03

Bára si někdy před rokem, v jejích asi 8-9měsících, udělala bouli na hlavě velikou - spadla na okraj hrnce a div si neudělala díru do hlavy. Nikam jsme teda nejely, no a boule byla docela dost dlouho a vybarvovala se hezky. Já myslím, že to je normální, že je boule i týden, záleží, jak velká rána to byla. Je to jako s modřinama…
Ale pokud si nejsi jistá, jdi k dr, ale spíš ti řekne, že to je OK a že když, tak jsme měli přjít hned…myslím, že to bude v pohodě

G

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
135
16.6.06 12:35

Ahoj, malá mi v 10ti měs. spadla z postele na hlavu, měla taky obrovskou bouli na hlavě, která zmodrala a nakonec z toho byla prasklá lebka, i když taky nezvracela ani nebyla v bezvědomí a normálně si hrála. Samozřejmě Tě nechci děsit, měly jsme prostě smůlu, jiné děti padají a nic se jim nestane. Já bych ale rozhodně pády na hlavu nepodceňovala…
Andy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
123
16.6.06 13:13

Děkuji Vám za Vaše zkušenosti.Ráno jsem volala doktorce a ta nás poslala rovnou na chirurgii.Udělali mu rtg.(To byl horor udržet malého.)Vše je v pořádku.Prý kdyby se ta boule nevstřebala do 14 dnů, tak mám ještě přijít.Jinak na tu bouli napsal Lioton.Díky a ahoj Ajka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
123
16.6.06 13:14

Děkuji Vám za Vaše zkušenosti.Ráno jsem volala doktorce a ta nás poslala rovnou na chirurgii.Udělali mu rtg.(To byl horor udržet malého.)Vše je v pořádku.Prý kdyby se ta boule nevstřebala do 14 dnů, tak mám ještě přijít.Jinak na tu bouli napsal Lioton.Díky a ahoj Ajka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
274
16.6.06 13:38

Tak to je dobře, že jste v pořádku. :D
Máme taky zkušenost s velkou boulí na čele, ten den jsme nikam nešli, taky byl malý v pohodě. Ale přesto to v nás vrtalo, tak jsme ráno jeli do nemocnice, a tam jsme dostali celkem vynadáno, že jsme měli přijet hned, co s ním mají teď dělat. Rentgen mu odmítli udělat, že už za takovou dobu stejně nic nezjistí a nabídli nám akorát několikadenní hospitalizaci na pozorování. Což jsme odmítli, taky nám to napsali do papírů, a pozorovali jsme ho doma. Tolik má zkušenost, takže pokud něco, jeďtě raději okamžitě.
Helča

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
148
2.7.06 12:32

Andys - segra včera objevila bouli na čele jejímu synovi (11 měsíců), tak se stavili na pohotovosti, ti je poslali na rentgen a tam jí řekli, že Ondra má prasklinu na lebce. NEchali si ji v nemocnici na pozorování. Chtěla jsem se zeptat, jak dlouho se to hojí a co a jak, nic jí neřekli a já nemůžu na netu nic najít.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
isabelka-28
13.8.12 22:28

boule v hlavě

Dobrý den, mám dotaz už delší dobu mám v hlavě bouli která mě nebolí. Docela často mě bolí hlava a nevím jestli to muže být tou boulí nebo jestli to muže být i vážný. moc se bojim dekuji za odpověd

• Nahlásit
  • Citovat
689
10.4.13 12:17

hrca

Ahojky,
pred vic jak dvema mesici se moje tehdy 7 mesicni dcerka asi nekde prastila a udelala se ji nad okem boule (nemodrala - skoro jsme si ji ani nevsimli). Vubec me to neznepokojovalo, jenze tak boule je tam az do ted, a to mi prijde divne. Ze by se tam drzela vic jak dva mesice!! A zase se mi zda malo pravdepodobne, ze by se porad bouchala do toho sameho mista.. to asi nee.

Muze to byt neco „vaznejsiho“, nez jen obycejna hrca???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Pettty
29.4.13 18:21

Ahoj, potřebovala bych poradit malej skakal az upadl na noční stolek ma bouli mezi očima až jse z toho vydesena :,( pred chvilkou usinal poradila by jste mi nekterá díky všem za rady (nestalo se to nějaké z vás něco podobného? )

• Nahlásit
  • Citovat
1.5.13 15:25

Boulička na okem

Dobrý den,

rád bych navázal na Váš příspěvek ohledně bouličky na okem.

Myslím, že máme doma něco podobného - cca. před 3 týdny se malý uhodil a má od té doby nad okem takovou malou bouličku (jak je okostnice) - je to již menší od doby, kdy jsme ji objevili, ale pořád to nemizí..

Jak jste prosím vy nakonec vyřešili??d

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1194
28.4.14 20:34

Neter osm let dnes na hristi v druzine upadla na hlavu a ze zadu ma velkou bouli na prumer cca 6cm, nezvracela, neni malatna, normalne si jeste vypracovala ukol, ale boli jí to, hlava jí pry ale nebolí. cetla jsem tady 2 prispevky kdy maminky u deti zadne priznaky nevideli a meli prasklou lebku.da se to nijak poznat? asi jen rentgenem, ze? nikdy jsme se stim neshledali.to by jí ale moc bolela hlavicka, ze?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama