Umyvani mydlem kazdy den?

2185
13.6.06 20:28

Umyvani mydlem kazdy den?

Ahoj, nenasla jsem ze by se tu probiralo toto tema a tak se chci zeptat.
Dcerku jsem pri sprchovani myvala s mydlem jen tak jednou do tydne, jinak jen omyvala vodou. Ale ted, kdyz ji pres den mazu kremy s UV faktorem, mam pocit, ze JEN vodou se to nesmyje. Ale nechci ji mydlit a nicit tak prirozenou vrstvu pokozky moc casto. Jak to delate vy?
Navic v techto vedrech neprichazi v uvahu namazani po koupani, nebot dcerka se opravdu hodne poti…

Diky za vase zkusenosti

Hromix

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7
13.6.06 21:24

Ahoj, já myju dcerku mýdlem každý den- i když pozornost věnuju jen rukám, zadečku a kolenům, no prostě špíně a té je ze zahrádky dost a dost :-)) a jinak nijak extra- v dnešní době jsou mýdla kvalitní a až tak nevysušují (kupujem Johnson). Tělovým mlékem nemažu- četla jsem, že právě, když se maže, že pokožka ztrácí schpnost se sama mastit..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2133
13.6.06 21:39

Ahoj Hromix,
já jsem Ondru, tipuju tak do roka, mýdlem nemyla vůbec, pak jsem začla přidávat. Jak sama víš, někdy to bez něho fakt nejde :-)
Každopádně - od kožní dr. mi byla doporučena Aderma s výtažkem z ovesných vloček, kterou střídáme s Kulíškem od Missivy (česká ekologická kosmetika - teda taky, víc v diskuzi Ekolog. domácnost nebo na stránkách Missivy). Ondra je atopik, má ekzém, v okamžiku, kdy ho myju třeba u tchýně něčím jiným nebo dostane prádlo vyprané v „normálních“ prášcích, tak je to na té kůžičce hned vidět.
Teď ve třech letech bych řekla, že už jeden z těchto dvou používáme prakticky denně - bez následků. Samozřejmě každý večer poctivě mažeme celýho človíčka.
Neboj se, ony se děti otrkávají…Anie už není miminko :-)

Hezký večer, Sylva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
896
13.6.06 21:45

Ahoj Hromix,
já používám čistící gel Babylove z DM drogerie-je to gel bez obsahu mýdla a stojí ho 500 ml necelou stovku.Je to s dávkovačem,tak i dlouho vydrží a je to hlavně praktický,když nemám další ruku volnou.Začla jsem ho používat i na malýho.Do té doby jsem koupala Vojtíka ve vodě s koupelí Batole.
Tak jen další tip, zkus a uvidíš,zda bude reakce.
Barunku už ve 3 letech nemažu, jen občas sušší kůži(scvrklé ruce a tak) modrou indulonou.Mám ty nejlepší zkušenosti.
Tak špindírkům zdarec!
Jitka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
896
13.6.06 21:47

Ahoj Hromix,
já používám čistící gel Babylove z DM drogerie-je to gel bez obsahu mýdla a stojí ho 500 ml necelou stovku.Je to s dávkovačem,tak i dlouho vydrží a je to hlavně praktický,když nemám další ruku volnou.Začla jsem ho používat i na malýho.Do té doby jsem koupala Vojtíka ve vodě s koupelí Batole.
Tak jen další tip, zkus a uvidíš,zda bude reakce.
Barunku už ve 3 letech nemažu, jen občas sušší kůži(scvrklé ruce a tak) modrou indulonou.Mám ty nejlepší zkušenosti.
Tak špindírkům zdarec!
Jitka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2185
13.6.06 22:13

Holky, diky moc! Hlavne za tipy na kvalitni mydla, ktera snad neuskodi!

:-)

Hromix

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
980
13.6.06 22:29

Ahojky, já to střídám - podle potřeby mýdlo - gel - to je tak 2× týdně, když už je špína až za ušima :lol: ale jinak meju sprochovým olejem - mám vyzkoušeno fi Nobilis a Hádek. Oboje vyhovuje…sice počáteční investice je nic moc :? ale zase to dlouho vydrží, používá se jen kmalé množství.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama