Bouličky na zápěstí

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Petttruše
Extra třída :D 10084 příspěvků 31.01.18 07:53
Bouličky na zápěstí

Ahoj, holky,

dnes jsem si všimla, nevím jak dlouho to tam mám, že na vnitřní straně zápěstí mám takové dvě malé, cca 3mm bouličky - viz obrázek. Nebolí, když propnu ruku, jsou vidět, když ji dám normálně, tak ne, přijde mi to měkčí než tuhé…
Co to může být? 8o
Z námahy? Tetuji…děkuji…

Reklama

Reakce:

Amys
Generální žvanilka 20662 příspěvků 31.01.18 08:30

@Petttruše Gangliony. Ono se to různě objevuje a zase vstřebává. Někdo na to prostě trpí. Pokud to nebolí, tak bych s tím nic nedělala. Jinak pro klid si s tím můžeš zajít třeba na chirurgickou ambulanci, ať se na to podívají.

Heivka
Závislačka 2896 příspěvků 31.01.18 08:30

To měl manžel, doktor to vysvětlil že jak se pohybují šlachy, tak tam mají nějaké „mazivo“ a to se při stereotypních pohybech začne hromadit a pak ztuhne. Normálně je manželovi rozmáčkl (do prý dost bolelo) a rozmasíroval, teď si to manžel buď rozcvičí (pokud jsou malé) nebo mu je rozmáčknu já.

Amys
Generální žvanilka 20662 příspěvků 31.01.18 08:42

@Heivka To se vstřebá i samo, brrr, ještě, že mě nikdy nikdo takhle nemučil :lol:

cverunka
Ukecaná baba ;) 2428 příspěvků 31.01.18 08:42

Mám to také. Udělalo semi to, když jsem nosila první dceru. Mám 2 docela velké vedle sebe. Doktorka řekla, že se to dá buď rozdrtiť, nebo nějak odsát :roll: No dím, raději jsem si to nechala :mrgreen:, ničemu to nevadi.

Petttruše
Extra třída :D 10084 příspěvků 31.01.18 08:48

Takže je to z námahy? Já právě tetuji a dost kreslím a hlavně u toho kreslení mě bolí prsty a dlan mezi malíčkem a zápěstím…a někdy právě šlachy…

Amys
Generální žvanilka 20662 příspěvků 31.01.18 08:55

@Petttruše Mně to většinou bolelo, když to rostlo. Dělávalo se mi to na obou rukách, ale poslední dobou mám pokoj námaha nenámaha. Zkus si to na chvíli zafixovat - stáhni to obinadlem, ono to pomůže.

Petttruše
Extra třída :D 10084 příspěvků 31.01.18 09:19

Dobře, děkuji…

Janli
Kelišová 5003 příspěvků 31.01.18 10:46

Jsou to šlachové kýly. Když ruku hodně namáháš, praskne pouzdro kolem šlachy a vyteče trochu tekutiny. To udělá tu bouličku. Jak psaly ostatní, je možné to odstranit operativně a nebo prostě rozmasírovat. V průběhu let se mi jich udělalo několik a všechny se časem vstřebaly.

DenisaBy 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.02.18 14:10

Kamaradka na to trpela, vzdy se ji vstrebali az na jednu.. Ta ji hrozne bolela a museli to odstranit chirurgicky

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Bába Kamenická: Žena, která léčila Václava Havla či Jiřího Bartošku

Léčila prezidenty i slavné umělce, našince i cizince. Božena Kamenická,... číst dále >

Pokrývač z Poděbrad si odvezl krásnou Andreu domů. Pomejemu zůstaly oči pro pláč!

Jiřímu Pomejemu vyhasla i poslední jiskřička naděje, že se k němu jeho... číst dále >

Články z Ona Dnes

Módní bible Vogue přichází do Česka, titulní stránka patří Olze Havlové

Poprvé v historii se magazín Vogue objevuje v československé verzi. První... číst dále >

Mámina péče už se nedala vydržet, říká Petr. Dětí jako on jsou tisíce

Některé děti prožijí víc, než mohou unést. Ozvat se není snadné. Je potřeba,... číst dále >

Reklama