boulicky v zahlavi

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
kytka
Povídálka 32 příspěvků 18.06.07 18:26
boulicky v zahlavi

Ahoj mamky, nemate prosim nektera zkusenost s malyma boulickama v zahlavi ditete? Jsou velke jako hrasek a pod kuzi se hybou. Jeden doktor mi rekl, ze to jsou lymfaticke cevy, ktere se zvetsi pri nejake infekci. Ale malemu nic neni, jen trochu pokaslava. Taky mi rekli, ze by ty boulicky mely zmizet, ale nevypada to na to. Uz jsou tam vic jak mesic. Tak kdybyste nekdo vedel, o co jde, byla bych vam moc vdecna. Nezijeme totiz v Cechach a za kazdou navstevu doktora dam 50 Euro, tak bych za ty penize nerada slysela, ze to nic neni a ze to prejde samo…
Diky moc.

Reakce:
Katcha
Ukecaná baba ;) 2267 příspěvků 18.06.07 18:49

Ahoj,
Vítkovi se uzliny zvětšily po neštovicích, já nevěděla o co jde a byla jsem pěkně vyplašená. Bylo to za ušima, jakoby na té kosti. Jak dlouho je měl zduřelé si už nepamatuju, ale ten měsíc to mohl být. Ale kamarádky kluk má zduřelé uzliny např. i po očkování, po horečce, po viróze, zkrátka při každé reakci imunitního systému. Jestli ti malý pokašlává, může se z toho něco ještě vyklubat, nebo taky ne :wink: . Asi jsem moc neporadila, uvidíš co ještě kdo napíše, ale ještě bych s návštěvou doktora počkala, pokud prckovi nic jinak není.
 Katka

Lesina
Echt Kelišová 9865 příspěvků 18.06.07 20:12

Ahoj, přesunula jsem diskusi do dětských nemocí.

L.

Amynka
Kelišová 6597 příspěvků 18.06.07 20:15

Sárinka má tuhle bouličku napravo vzadu na hlavičce, víc jako k uchu, ale né až u ucha. Ukazovala jsem to doktorce a ta mi říkala, že to je jenom uzlinka a že při nemoci se jen zvětší, nic to není.

Pisklatko
Kelišová 6783 příspěvků 18.06.07 20:52

Ahojky,
náš Mates má uzlinek „za ušima“ víc, řekla bych tak 2-3… Na dotaz u dr. mi bylo odpovězeno, že pokud jsou ve vlasové části, tak je to právě reakce na očko, virózy, no prostě to, co bylo řečeno výše. Jednu má tedy i ne ve vlasové části a vyskočila po druhém přeočko na spalničky… Tak nevím, ale zatím to neřeším… Myslím, že u tak malejch prcků je to normální, páč v našem okolí má každé dítko alespoň jednu…
 Petra

Mava
Generální žvanilka 24886 příspěvků 18.06.07 21:41

Ahoj,
Liborek má taky několik uzlinek v hlavičce. Ptala jsem se dr. a řekl, že to nic není. Prý prostě uzlinky. Občas přes ně přejedu, ale jsou stále stejné. Takže to vlastně ani neřeším.
 mava

kristynab
Echt Kelišová 9130 příspěvků 18.06.07 21:56

Ahoj,
Honzikovi se ta boulička udělala asi když mu byli dva měsíce, docela jsem se lekla, ale myslela jsem, že to bude uzlina, doktorka říkala, že se to může objevit, když se třeba škrábne na hlavičce a tak, máme jí tam pořád.

Sajsa
Kelišová 6954 příspěvků 18.06.07 22:21

Taky máme bouličku kus za uchem, dr. řekla, že se to hýbe a je to uzlina (nemocní jsme nebyli) a prostě to může být, jen by se to nemělo začít nějak rychle či rapidně zvětšovat. A taky prý mohou být maličké výstupky jakoby ve švech lebky, to prý je taky normální. :) Nám nemizí, ani se nezvětšuje, prostě ji máme pořád a pořád stejnou.

kytka
Povídálka 32 příspěvků 18.06.07 22:34

Diky moc holky, uklidnili jste me, snad se z toho nic nevyklube.Je pravda, ze jsme taky po ockovani minuly tyden, ale to uz tam ty boulicky mel. Takze nebudu plasit a k doktoru pujdu jen kdyz by se mi prdolka nezdal. Mam stejne neduveru ke zdejsim doktorum, tak to tu s vami radsi vzdycky zkonzultuju. Diky .

katy.h
Povídálka 18 příspěvků 19.06.07 22:06

Ahoj, nám taky vyskočily po neštovicích, byly na každé straně za uchem. Než jsme ale došly k paní doktorce, tak zmizely. Já bych to taky neřešila, pokud se nezvětšují.

vavryska
Stálice 67 příspěvků 08.07.07 16:31

ahojky,
taky jsem objevila bouličku zhruba ve dvou měsících, a doktorka mi říkala, že je to zvětšená uzlinka po očkování na tuberkulozu.

Lejla
Kecalka 319 příspěvků 08.07.07 16:56

Ahojky,
taky máme bouličky vzadu na krku, taky jsem se ptala Dr. a ta mi taky řekla, že je to uzlinka a prý se ztrácí v období puberty :D
Hlavní je aby byla pohyblivá, volná a ne „napevno“ - nevím, jak přesně to popsat… snad chápete :wink:
Pa pa a s tím placením u Dr. je to děs, ale myslím, že tady k tomu taky spějeme :(
 L.

Váš příspěvek
Reklama