Bourané vajíčko

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
clovek2
Nováček 2 příspěvky 31.05.19 10:34
Bourané vajíčko

Dobrý den,
mám docela staré vajíčko Maxi-Cosi. Když jsem si ho vzala na konzultaci do jednoho obchodu, pán odhadl stáří na 12-15 let. (Ačkoliv tak nevypadá) není vůbec poničené, ale je z druhé ruky. Bylo mi řečeno, že nemůžu vědět, jestli nebylo v minulosti bourané a pokud bylo, tak už nefunguje. Já hloupá jsem se zapomněla zeptat, jak nefunguje? Přece když jej dám do auta, tak ho zavážu funkčním pásem. Popruhy si přitáhnu na miminku dle potřeby. Plast není vůbec poničen, má jen běžné škrábance při manipulaci.

Je to jen tah, jak nás přinutit koupit nové vajíčko?

Dokáže mi někdo vysvětlit, kdyby toto vajíčko bylo bourané, tak jakým způsobem nefunguje?

Prosím, nepište tady vaše úvahy a co byste udělali vy. Chci jen fakta. Děkuji. ????

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
modravlocka
Ukecaná baba ;) 1200 příspěvků 31.05.19 10:38

8o Do tak starého vajíčka, a zvlášť, když neznáš jeho historii, bych dítě dobrovolně nedala. Na první pohled sice může vypadat OK, ale plast je věc, která křehne. Pokud už bylo bourané, můžou v něm být navíc mikrotrhlinky, které okem nevidíš.

marka123
Zasloužilá kecalka 643 příspěvků 31.05.19 10:39

Osobne si myslim, ze bourane vajicko by prodaval jen kreten. Pokud na nem viditelne neni zadne poskozeni, pravdepodobne bourane nebylo. Jinak, ne ze by nesplnovalo funkcnost, co se tyce umisteni ditete v aute. Ale v pripade narazu, uz vam nikdo nezaruci, ze vajicko spolehlive ochrani miminko. Nikdo nemuze vedet, jestli se tam neco neuvolnilo, neprasklo uvnitr a nejde to videt.

Bubla_Bučková
Kelišová 6723 příspěvků 31.05.19 10:40

@clovek2 skryta prasklina, unava materiálu. Záleží jak často s mimcem budeš jezdit. Jestli do vás narazí vlak, tak nepomůže ani nejnovější model :nevim:

Hanka1
Neúnavná pisatelka 15165 příspěvků 31.05.19 10:40

Tak snad je jasne, ze bourane vajicko při dalším narazu se proste rozpadne a dite z neho vyleti jak hadrova panenka. Navíc plasty pracuji a rozhodne jim nedela dobre rozmezi teplot od plus ctyricet do minus deset…
Proste patnactileta autosedačka nebude tak bezpecna a volila bych novou…

MayaLevin
Stálice 63 příspěvků 31.05.19 10:41

Já bych neriskovala a koupila nové. Šetřit můžeš na x věcech, na tomhle bych ale nešetřila.

Kriss Tina
Extra třída :D 10814 příspěvků 31.05.19 10:42

Do 15 let starého vajíčka bych dítě nedala. Ono se to nezdá, ale ten materiál se opotrebovava, plast křehne, ledacos tam může zpuchret, v bouraném může být nějaká vada, která není okem viditelná, ale při další srážce by to mohlo mít fatální následek. Já bych koupila nové, zrovna tohle je fakt část vybavicky, na které se nevyplatí škudlit. Já kupovala na každé dítě nové vajíčko.

modravlocka
Ukecaná baba ;) 1200 příspěvků 31.05.19 10:43
@marka123 píše:
Osobne si myslim, ze bourane vajicko by prodaval jen kreten.

Ne všichni lidé mají stejné morální zásady. Víš, kolikrát se mi stalo, že jsem na bazaru koupila poškozenou a nefunkční věc?

ugluk
Hvězda diskuse 46766 příspěvků 31.05.19 10:47

Mikrotrhlinky, křehnutí materiálu, ztráta pevnosti, to se nepozná okem, ale právě až při dalším nárazu. I kdyby bourané nebylo, 12-15 let je moc. U větší autosedačky bych vyhodila rovnou, ty se nechávají v autě stále, ve vedru i mrazu. Vajíčka si lidi nosí domů, tam to časté vystavování extrémním teplotám nebývá, ale i tak. Osobně bych neměla problém mít vajíčko po třech dětech, ale pouze s naprostou jistotou k proávajícímu (blízká kamarádka či důvěryhodný příbuzný), s naprosto jasnou historií a podstatně nižším a jasně definovaným věkem (vajíčku po 3 dětech taky můžou být 3 roky). Sedačku výše uvedeného stáří s nejasnou historií ani omylem.
Jediné, od čeho spolehlivě uchrání, bude pokuta policie, že dítě nevezete bez sedačky.

marka123
Zasloužilá kecalka 643 příspěvků 31.05.19 10:53

@modravlocka vsak nerikam, ze nekteri lidi nejsou kreteni:D

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 66647 příspěvků 31.05.19 10:54

Kdyby bylo bourane, tak muze pri dalsim narazu prasknout…
A takhle stare i kdyz bourane nebylo, me takhle praskly pri zapinani stare preskace… Ale tam hrozi jen to, ze si nezalyzuju.

Příspěvek upraven 31.05.19 v 10:56

g.sandova
Kelišová 5309 příspěvků 31.05.19 10:55

Tak samozřejmě že po bouračce je poškozené, stejně tak helmy na kolo, lyže, motorku.
Nikdo vás asi není to si koupit novou, ale na tomhle šetřit je blbost

Hanka1
Neúnavná pisatelka 15165 příspěvků 31.05.19 10:55
@j.a.n.i1 píše:
Kdyby bylo bourane, tak muze pri dalsim narazu prasknout…

patnactileta sedacka muze prasknout i nebourana, proste unava materialu…

Pajka89
Ukecaná baba ;) 2388 příspěvků 31.05.19 10:56

Radsi bych setrila nekde jinde, nez zrovna na autosedacce do auta.. Na jednu stranu neni nutne mit super znackovou za deset tisic, ale 15 let stara s nejasnou historii je fakt prilis velke riziko :nevim: Muze byt na první pohled ok, ale ten material neni nesmrtelny..

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 66647 příspěvků 31.05.19 10:57
@Hanka1 píše:
patnactileta sedacka muze prasknout i nebourana, proste unava materialu…

Jojo, to jsem tam zrovna dopsala, odeslalo se mi to mrcha driv.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama