[b]"Noční parazit"[/b]

687
25.1.06 09:06

[b]"Noční parazit"[/b]

Milé maminky e-mimiňačky…
Předně název „noční parazit“ vypustil z úst můj manžel po dnešní jakožto další probdělé noci… :cry:
Bude tomu dva roky co čtu emiminko, nikdy jsem však neměla nutkání založit novou diskuzi, či deníček. Až po dnešní noci jsem se odhodlala požádat vás o vaše rady, zkušenosti, příspěvky.
A o co se to vlastně jedná?: Máme doma šest a půl měsíce starou holčičku, krásnou, ťuky ťuk zdravou, ale „nespavou“. Nespavou do té míry, že do 4 měsíce nám vůbec nespala přes den, ojediněle si zdřímla na pár minutek a hned byla vzhůru, aby jí náhodou něco neuteklo… :lol:
Spala však v noci krásně ukázkově, rychle usnula a spinkala minimálně do dvou hodin, pak se vzbudila na kojení a znova spala do šesti, kdy jsem kojila znova. Paráda! Jenže… Od čtvrtého měsíce jako by nám ji někdo vyměnil 8O , usíná a teď to doufám nezakřiknu na 3× půl hodinu přes den. Dopoledne, po obědě a odpoledne v kočárku. Po teď také žádný problém. Ale zase nám začla strašně špatně spát v noci. Od nějakého toho 4,5 měsíce se budí á hodinu, někdy po dvou. Poslední týden ale i po dvaceti, třiceti minutách. Snad jen jednou v noci zaspí na déle než hodinu a půl. Podotýkám, že stále plně kojíme. Příkrm - mrkvičku jsem začla podávat poslední tři dny a na večer rýžovou kaši. Kaše sní maličko, nechutná jí, takže vlastně stejně jen kojím. Usne docela dobře, za půl hodinky, někdy hned. Ale ty noce! Vím už teď 100%, nebo se alespoň domnívám, že to není hlady, ale psychického rázu. Postýlku mám ani ne 40 cm od své postele. Když se maličká vzbudí nabídnu jí dudlíka (týden jí zkouším nedat prso víckrát jak 1-2× za noc na radu pediatra). Minulý týden ještě po tom, co si vzala dudlíčka usnula, nyní ale ani dudlíčka nechce a co víc, probere se a je totálně bdělá a chce si hrát! Začně na nás to svou hatmatilkou a brblá a povídá…
Na dnešek jsme byli vzhůru po hodině a od 4:15 byla vzhůru až do 5:30h. Dudlíčka si z pusy vyndala a hrála si s ním.
Přes den je to dítě klidné, ale pokud jsem u ní. Jakmile odejdu na wc, či do kuchyně, pláče, dokud se nevrátím. Snažím se jí proto všude brát sebou, kromě toho wc… Takže shrnuto podtrženo, je to mamánek jak vyšitý. Ale spinkat se mnou v posteli v noci nechce! To usne, spí půl hodiny a pak sebou tak šije, dokud jí nepřendám zpátky do postýlky, to pak spí mnohem klidněji. Na spaní v naší posteli bychom po těch probdělých nocech klidně přistoupili…
A tak se ptám, máte to nějaká také tak a pomohlo vám na to něco? Existuje nějaká rada, pomůcka, či já nevím co, co by ji naučilo spát ne celou noc, ale alespoň několik hodin v kuse bez probuzení?
Strašně moc vám děkuju za jakékoliv rady, opravdu.

Slanka s Mariankou od Červenčátek 2005

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

922
25.1.06 09:14

Ahoj slánko,
nemáte to teda jednoduché…My máme teprve 25 dní staré mimčo, ale spát přes den taky většinou nechce. Vzbudí se tak ráno kolem 7 a až do 1 hodiny po obědě nezamhouří oči! V noci spí naštěští dobře, ale ten den. Vaše holčička je už dost velká, ale třeba by vám pomohla knížka Nejšťastnější miminko na světě, holky tu o ní mluvily v diskusi a tak jsem si jí včera objdenala (www.patro.cz). Radí tam prý různé metody jak utišit a uspat mimi. Koukni do diskusí, třeba by vám něco pomohlo.
Berča

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
25.1.06 09:17

Předně, název noční parazit, sedí i na naše dítko. Tedy, seděl. Na radu kamarádky jsme s mužem začali v noci dělat „mrtvé brouky“. I když jsme ji slyšeli jak si povídá a hraje v postýlce, kouká na nás a kdovíco ještě, dělali jsme že spíme. Už je to dobrý. Maličká pochopila, že v noci se spí. A když nespí ona, musí nechat dospělé spát. U nás to zafungovalo a když se občas stane, že má nespinkací noc, leží v postýlce a kouká do tmy. hlavní je, neposkytovat děcku aktivitu, která by ho rozebrala. Spíš teda teplé mlíko do láhve, než svítí a hrát si.

• Nahlásit
  • Citovat
985
25.1.06 09:33

Koukám, že je to běžný jev, že je rodičům kolem čtvrtého měsíce dítko „vyměněno“ za nočního parazita :D U nás to nebylo jinak. Kojila jsem jako o život, neb jinak malý odmítal znovu usnout. Vydržela jsem to tak ty dva měsíce, než jsem si řekla dost a přistoupila na pravidlo: kojení jen dvakrát za noc. Malý silně protestoval, vyřvával a odmítal spát, ale byla jsem tvrďák, manželovi jsem doporučila strčit hlavu pod polštář a vydrželi jsme. Pláč brzy přestal a občas se už jen dostavovalo noční povídání. Bedlivě studoval dudlík a zaníceně mu cosi vyprávěl, žvatlal a broukal, až se začal povztekávat a to byl pro mě signál, že je zralý na spaní. Tak jsem ucpala tlamičku dudlíkem a spalo se dál. Nemám jinou radu, než vydržet. U nás se to spravilo samo a takřka dokonale. Teď se v noci budí jednou na dudu, případně čaj, jednou na jídlo a pak až ráno. Sem tam se hemží, velmi vzácně se probere a žvatlá, ale jinak spí skvěle. Takže jak říkám, vydržet, ignorovat povídavé nálady a uvidíš, že to skončí samo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7799
25.1.06 10:03

Slánko,
to mi trochu něco připomíná. Naše Verča jako dvouměsíční spala v noci v kuse 6-8 hodin, teď v noci kojíme 2×, což je v pohodě, ale nezi tím jsme vzhůru snad 50× 8O :cry: Dám dudlíka, pohladím, zakrkám postýlkou a zase spí. Ale za půl hodiny se to opakuje. Nespím v kuse víc než 1 hodinu. A já jsem čím dál víc nevyspalá. Nevím, co s ní mám dělat, proč prostě nespí aspoň 3 hodiny v kuse :cry:
Taky bych uvítala radu zkušené mamky, co stím.
Alenka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2773
25.1.06 10:58

Já jen poznámečku - knížka Nejšťastnější miminko....... obsahuje návod vhodný pro novorozence a dětičky tak do třech měsíců věku, půlročci a starší se většinou sotva nechají pevně zavinout…
Je také možné, že už se u holčičky projevuje separační krize - my máme to samé, jen s rozdílem, že když jsem s malým v noci já, spinká docela dobře, když ale spí např. na chalupě s babičkou a dědou, budí se co půl hodiny. Prostě chce se ujistit, že je u něj máma.
Nezbývá než vydržet, jak píše Pája, ono se to zase spraví Denní spinkání na noční stav nemá žádný vliv.
Drobnou nespokojenost, vrtění apod. je opravdu dobré ignorovat, a jak říkám já, „vystartovat“ na drobka až ve chvíli, kdy nabírá, případně rovnou ze spaní (naše oblíbené) pláče.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
92
25.1.06 11:00

Ahoj holky,

mám teď 4,5 měsíční mimi a naštestí zatím se spaním problémy nemáme.
Mám jednu radu. Už to tady kdosi v nějaké diskuzi smiňoval.
Mám 2 postýlky (i když máme jen dvoupokojový byt). Jedna je v obýváku a tam má spoustu hraček. Tam si může hrát. Druhá je v ložnici a tam má pouze medvídka a zajíčk. Takže když se jde spát ( a je to jedno jestli přes den nebo na noc) položím ho do „spací postýlky“. Večer mu zazpívám písničku na dobrou noc, dám pusinku, a zhasnu. Malej sice ještě nespí, ale za chvilku usne. Když se někdy stane, že se probudí v noci, tak k němu přijdu, pohladím ho, dám mu dudlíka a hlavně jeho Mišánka. Toho si obejme a krásně usne. On musí prostě vědět, že tam jsme pro něj, když potřebuje.
Někdy se po nočním krmení stane, že ještě chvilku něco povídá, ale my děláme mrtvé brouky a on sám pochopí, že se má spát a usne.

Tak snad jsem aspoň trošičku poradila. Pokud můžete, zkuste ty 2 postýlky.

Ahoj,

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
300
25.1.06 11:03

Ahoj Slánko,
taky velice dobře vím o čem mluvíš, a ty interavly se stupňovali až jsme zkončili na 20-30min. 8O …to nám bylo 9 měsíců, od 10 měs. jsem byla nucena kojení ukončit, bohužel :cry: (zdr. problémy), ale to mě vpodstatě zachránilo :wink: . Takže pokud kojíš, tak to vidím na těžkou závislost na mamince, ještě lépe na prsu, a chce to určitě usměrnit jak psaly holky…
Jo a při nočním bdění, opravdu je asi nejlepší dělat „mrtvého brouka“, nemluvit, nehladit…ono to přejde, neboj! :D

Iriss + 2 kluci

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
868
25.1.06 11:43

Ahojky,

tak my taky máme parazita :lol:

Pavlík je úplně to samé v bleděmodrém… Přes den do 4.měsíců nespal skoro vůbec, pak si sem tam na tu hoďku zdřímne, ale jinak to děs a hrůza 8O

V noci se teda odjakživa budí po 2 hodinách a od toho 5,5měsíce se to ještě snaží oživit buzením po hodině… A povídání kolem 5-té ráno, to známe taky… (v postýlce spát nehodlá, takže spí jen! s námi…)

Na to povídání opravdu platí „mrtvý brouk“… Tak za 20min ho to přestane bavit a usne… (samozřejmě pokud ho třeba netrápí zoubky - kterých už má mimochodem 7)

Ale jinak - moje sestra to měla s malou úplně stejné a to noční buzení skutečně prý skončilo až s ukončením kojení… No, tak hurá :roll: 8O To si ještě počkáme :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4258
25.1.06 12:06

ahoj slanko,no tak muj manzel to nazval ze je čert.nam spaval tak jako tobe docela dobre pres den ale taky.ale tak po ruznu ze nemel pevny rezim.ted je mu7mesicu.do toho 4 mesice spal jak pisu dobre a pak to zacalo ze nechtel byt ve sve postylce jen ji videl uz brecel,tak jsem ho chtela ukojit jako vzdy a prendat do jeho postele ale to se hned vzbudil a rval spaval dva mesice mezi nama ale taky se porad budil protoze se nemel kam otocit a tak zuril,jinak taky se nam stalo ze se vzbudil a chtel si hrat,tak si chvilku hral v postylce pak mu vsechny hracky popadaly na zem takze zacal rvat tak s nim sel tatinek do obyvaku aby nerusil sousedy a tam si s nim treba hodinu hral a pak byl unaveny atk ho ukolibal na rameni.ale pak uz jsme z toho byla fakt unavena protoze jsemse v noci nemohla vubec otocit jak ho bylo vsude plno takze jsem udelala razny krok a zacla ho davat vecer do postylky s tim ze pockam az se vyrve kdyz brecel moc tak jsem ho po15 minutach jeste vyndala a chvliku si hral na dece pak jsem to zkusila znovu a pak treba klidne az na potreti po tech 15 minutach revu usnul.kdyz den se to zkracovalo a take jsem mu dala maly muj polstrek kde me asi citil a muchlala se snim v posteli a pak usnul.ted uz usina bez problemu(tuky tuk) s tim polstarem treba jen chvliku fnuka ale pak usne sice je v ty postylce cely zkiveny jak cestujeale to neva,pak ho prendam az spi tvrde.spinka nam tak od7hodin do pulnoci a pak ho nakojim a bud je chvliku u nas a pak ho prendam nebo ho tam dam hned po kojeni a parkrat zatoci hlavickou sem tam a usne.ale neboj taky se v noci budi casto.my teda ale pres den uz papame vse mozny a kojime sem tam a v noci kojim.zkus mu dat neco co voni tebou a treba ho tim prelstis.tak hodne zdaru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1436
25.1.06 12:10

Slanka, pridavam sa do klubu parazitikov :-)
My sme uz hodne starsi, ale sme na tom podobne.
Casom sme sa aspon dopracovali k samostatnemu zaspavaniu a spaniu aspon na vecer 3h vkuse. ale nad ranom to je des. V postielke spat nebude, po mne lozi a snazi sa zaspat, ale nejde mu to (asi uz nemam nad ranom mlieko). Kojim urcite viac ako 1-2× v noci. Syn toho vela nezje a viem na 100% ze ma v noci hlad. Ked ten hlad nema, tak staci pohladkat, ulozit a zaspi. Ked ho necham plakat tak place minutu-dve a zaspi. Ale potom ma etapy, ked ted ma hlad, alebo ho nieco trapi a to place, kym to prso nedostane. Ale uplne priserne. Az sa dusi, takze to uz nepraktikujeme :-)
Ked sa chce hrat, tak ho tiez ignorujeme a on to potom vzda a spi.
Ale vekom sa nam aspon zlepsilo denne spanie, spi tak 3h cez obed vkuse.
Nam este pomohlo, ked ma vela podnetov, ked je vela vonku na vzduchu, to potom lepsie spava. Dobre je aj to odlisovanie postielky na spanie, ritualy vecer.
Je mozne ze malu aj rusite, nemate moznost skusit oddelene spanie? alebo naopak spanie s prirazenou postielkou bez bocnice k vasej posteli?
To, ze mala s vami nechce spat musi byt fakt narocne, bez toho spania so mnou, by som sa uz asi zblaznila, takto sa aspon trocha vyspim. Ked je najhorsie, ide k nemu spat muz a s nim celkom spi a budi sa len na kojenie. ale aspon necestuje po posteli.
Objednala som si teraz z MB od prekopovej „kdyz dite nechce spat“, tak uz sa neviem dockat a snad nam ta knizka aspon troska pomoze.
Budenie u vas moze byt aj zubkami, alebo tym, ze sa nieco nove nauci, vtedy sa tiez viac budil a horsie spal. Mne naopak povedala pediatricka, ze je to od pol roka normalne, ze sa deti viac budia a ze co cakame ked sme s muzom obaja taki temperamentni :-)))
Drzim palce, aby zacala mala aspon trocha spavat a vy ste si oddychli. :-) Ja som tiez ako mala hrozne zle spala, tak sa mi to asi vracia aj s urokami. A pritom som nebola kojena a nechavali ma nasi vyrevat.
Na mna to akosi neucinkovalo :-( vtedy sa na to daval diazepan, ale na to mamka nemala zaludok, tak si tiez uzila so mnou :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1436
25.1.06 12:13

Hej Valli ma pravdu, to som zabudla napisat, ze nam zaberalo dat mu vecer od postielky moje tricko, citil mliecko a mna a lepsie zaspal. A este mu vzdy vecer pustime hudbu, bez ten nezaspi. Teraz zaspava pri Krylovi-vyberovke :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
72
25.1.06 12:32

Ahoj, spousty dobrých tipů tu již proběhlo, ale ještě mě napadl jeden, který by třeba mohl zabírat (teda na spánek ve dne). Na mého synovce (sestra upozorňovala že určitě neusne) zabral kojící polštář. Je mu 13 měsíců.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1428
25.1.06 13:06

Ahoj Slanko,

jak již psaly holky, snad všechny máme doma noční parazity :D U nás je to podobné. Jednu dobu (kolem 6 měsíců - už si to přesně nepamatuji) jsme měli taky kecací noční období. Když jsem se snažila Lukáška uspat, byl řev, tak jsem ho nechala, on si tak půl až hodinku vykládat, pak jsem mu dala cumlík a spalo se dál. Já mezitím podřimovala a několikrát se stalo, že jsem se probrala a Lukášek už spal. Takže mohu doporučit taky dělat mrtvého brouka. Drželo nás to asi měsíc.
S tím buzením, můžou to být zoubky. Já jsem vysledovala, že pokud se něco klube, tak se taky budí co půl až hodinku, v 11 už ale zase kojím, nechám ho v posteli a v noci, když jsem tam já a manžel už spí lépe. S tím spaním v posteli - zkus odstranit bok postýlky a přisunout ji k posteli. Malá bude mít pocit, že spí v postýlce a ty ji budeš mít blíž u sebe, nebudeš muset tolik vstávat. Možná to zabere. My to vyzkoušeli, nakonec ale Lukášek spí zase s náma( a to jsem byla odpůrce spaní dětí s rodiči a byla hrdá na to, že spí malý v postýlce :roll: - člověk míní.........).
Přeji, aby se to co nejdřív upravilo.
Ahoj

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
922
25.1.06 13:35

Holky,
teď jsem zjistila, že ta knížka Nejšťastnější miminko má i pokračování, které se jmenuje Nejšťastnější batole v okolí. Třeba by vám pomohla. Já si je pro jistotu objednalo obě a uvidíme :? .
Berča

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama