Břečťan - děti a zvířata

Anonymní
24.5.20 22:29

Břečťan - děti a zvířata

Dobrý den. Koupili jsme rodinný domek na vesnici. Máme dvě děti, 3 psy a chtěli bychom si pořídit dvě malé kamerunské kozy. Na zahradě toho domu je ale většina plotu porostlá břečťanem. Ten plot pod ním nevypadá vůbec hezky a na nový letos nejsou úplně finance. Teda určitě jdou dát momentálně do akutnějších věcí. Chci se tedy zeptat jak moc velký průšvih ten břečťan je. Hlavně kvůli těm kozám, které si chceme pořídit. Děti už jsou větší a pochybuju, že by ho okusovali psi.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

15368
24.5.20 22:39

Jedovatý jsou jen bobule, ty stačí ostříhat hned po odkvětu. Jinak je to léčivka, z listů se připravují odvary a sirupy na kašel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.5.20 22:49
@Janli píše:
Jedovatý jsou jen bobule, ty stačí ostříhat hned po odkvětu. Jinak je to léčivka, z listů se připravují odvary a sirupy na kašel.

Já se právě všude dočítám a dozvídám něco jiného. Někde tvrdí, že je silně jedovatý, pak zase mírně, jednou pouze bobule a pak zase celá rostlina. No a já už nevím. Na jednu stranu bych ho nerada likvidovala dokud nebudeme dělat nový plot, ale riskovat zdraví nikoho samozřejmě nechci a nebudu. Kdyby tam ale šel nechat, byla bych ráda.

• Nahlásit
  • Citovat
15368
24.5.20 23:08

Ověřila jsem to v moudrých knihách a fakt jsou nebezpečný jen bobule. A pokud se bojíš o kozy, předpokládám, že děti se ti na zahradě běžně nekrmí, tak bych si to na tvým místě ověřila na některé zemědělské škole.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.5.20 23:11
@Janli píše:
Ověřila jsem to v moudrých knihách a fakt jsou nebezpečný jen bobule. A pokud se bojíš o kozy, předpokládám, že děti se ti na zahradě běžně nekrmí, tak bych si to na tvým místě ověřila na některé zemědělské škole.

Jo jde mi hlavně o ty kozy. U dětí máme naštěstí už období strkání všeho do pusy za sebou :)

• Nahlásit
  • Citovat
843
25.5.20 00:26

Jedovatost nevim, ale když kvete, tak je plny vcel. Mozna to fakt ustrihavat. Jinak si myslím, ze kozy nejsou blbe a nic jedovateho nesežerou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
92
25.5.20 06:11

Z brectanu je i Hedelix na kasel. My jim mame na chalupe porostle vse, pes si toho nevsima, akorat ho zerou srnky a v pohode. Nekde jsem cetla, ze ovce ho maji taky radi a nic jim neni. Nejhorší v Čechách je co se týče jedovatosti vrani oko, konvalinka, durman a prisavnik.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama