Brigáda 100 kč/hod

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.09.18 17:50
Brigáda 100kč/hod

Ahoj holky, chodím o víkendech na brigádu za 100kč/hodinu, vypomáhám známému na stavbách, celkem makačka :lol: Mám 100kč na hodinu čistého, je to adekvátní částka? Asi je to hloupé, ale někdo mě nasadil brouka a ten mi vrtá hlavou :lol: Díky za názory :lol:

(Je to můj dobrovlný vedlejší přivýdělek, časově neomezený, na černo, takže to není klasická brigáda)

Reakce:

vokishka
Extra třída :D 12868 příspěvků 24.09.18 17:52

u nás je to ještě pěkné, teď nabízeli rozvoz pizzy za 60 Kč na hodinu .

Halamka
Závislačka 3693 příspěvků 1 inzerát 24.09.18 17:57

Nevím,na jednu stranu na černo, druhá stránka je, že práce je fyzická dřina.
Myslím, že by měl problém sehnat jiného ať už ofiko či ne. Naopak, na černo se vždy vyplácelo víc.

Kriss Tina
Kelišová 5897 příspěvků 24.09.18 18:01

Já myslím že dobrý, taky záleží na lokalitě, ale 100 Kč cistyho ujde. Ono kdybys dělala ofiko a zdanili ti to máš mnohem min :nevim:

Denisa56
Kelišová 6418 příspěvků 24.09.18 18:08

Práce na stavbě je dřina a rasovina, známý by měl přitlačit aspoň na 150.

terinka4444
Hvězda diskuse 68370 příspěvků 24.09.18 18:11

No hele asi takhle ti to napíšu, až na vás skočí inspekce, že na černo děláš, dostaneš takový flastr, že se nebudeš stačit divit. Nebo až se na té stavbě nedej bože něco stane. Absolutně nechápu, proč na černo a ne alespoň na dohodu. Jinak 100 čistého není špatné na brigádu.

Lalelale
Závislačka 2673 příspěvků 24.09.18 18:12

100kč čistého jsem brala před mnoha lety v Praze na brigádě při studiu. Šlo o pohodlnou brigádu z kanceláře. Těžko říct, jak to je se stavbou… Potřebuješ flexibilní brigádu a měl bys problém sehnat? Měl by tvůj „zaměstnavatel“ problém sehnat za tebe náhradu se stejným platem?

Detsa
Extra třída :D 10964 příspěvků 24.09.18 18:26

Jestli v Praze, tak mi to přijde málo. Dají se sehnat lepší. Mimo je to už docela dobrá částka.
Navíc píšeš, že se docela nadřeš. Tak to už mi vůbec nepřijde adekvátní částka za to :)

Příspěvek upraven 24.09.18 v 18:28

vulpes
Kelišová 5050 příspěvků 24.09.18 18:27

asi dost záleží na regionu, jak se to tam pohybuje. Pro srovnání, ve středních čechách platím paní na úklid na ruku 140,–/h. Paní to tedy určitě nemá jako oddychovku, je to taky fyzická práce…ale předpokládám, že na stavbě se člověk nadře víc + to může být i venku (faktor počasí) + v podstatě víc riziková práce - možný úraz a zranění (a když si zlomíš nohu, tak ti pak nikdo nic nedá).
Takže na střední čechy, nedej bože Prahu, mi to přijde málo, tam bych čekala od 150 Kč výše. O regionech si psát netroufám, to spíš se vyjádří někdo jiný.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.09.18 18:53

Nejedná se o Prahu ani středočeský kraj, vyloženě nebezpečného nic nedělám, jde o rekonstrukce rodinných domů a chalup, bourání, úklid, míchání malty, škrábání omítek atd atd… To jen pro představu.

onajeblond
Ukecaná baba ;) 1506 příspěvků 5 inzerátů 24.09.18 19:41

těžko říct,já dělala o prázdinách číšníka za 80 na hodinu (muj obor prozatím),taky je to psychicky a fyzicky náročný a klidně bych si přidala,zda se ti to zdá málo koukni po nečem jiném,taky tam hraje dost do jak se dopravuješ do práce co tam máš,myslím třeba oběd…

Celeana
Stálice 90 příspěvků 24.09.18 21:49

Jste oba nezodpovědní hazardéři, ty i zaměstnavatel. A to jsem slušná.

1. inspektorát práce kontroluje hlavně stavby a restaurace, a pokuty jsou obrovské

2)Až se něco potento a ty se zraníš, třeba spadne cihla apod. budeš mrzák a ještě bez peněz. Stojí to za to? Kvůli dani, kterou bys u DPP musela platit?
To se stalo známému, dělal načerno na stavbě. Už půl roku marodí, v pořádku nebude asi nikdy. Nemocenskou nemá a na inv.důchod nemá odpracované roky

vokishka
Extra třída :D 12868 příspěvků 24.09.18 22:03
@Celeana píše:
Jste oba nezodpovědní hazardéři, ty i zaměstnavatel. A to jsem slušná.
  1. inspektorát práce kontroluje hlavně stavby a restaurace, a pokuty jsou obrovské
2)Až se něco potento a ty se zraníš, třeba spadne cihla apod. budeš mrzák a ještě bez peněz. Stojí to za to? Kvůli dani, kterou bys u DPP musela platit?
To se stalo známému, dělal načerno na stavbě. Už půl roku marodí, v pořádku nebude asi nikdy. Nemocenskou nemá a na inv.důchod nemá odpracované roky

známý takhle skončil v bdělém komatu nebo něco takového. Zůstal z něj úplný ležák bez peněz. Nakonec zemřel.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

5 receptů na rychlé vánoční cukroví

Taky se vám nechce zbytečně stát za plotnou ještě před Vánoci? Nebo nestíháte... číst dále >

Články z Expres.cz

Drsný souboj Muže roku s ex Robinsonkou pokračuje: „Mlátil mě a podváděl!“

Jeden z nás tady lže, ale já to nejsem! Tohle je přesně věta, kterou se ohání... číst dále >

Zvrat v případu Terezy: Vykonstruované důkazy, má slíbené Vánoce v Česku

V pondělí se v Pákistánu uskutečnil další soud s Češkou Terezou Hlůškovou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Občas se mi povede jazykový trapas, říká japanoložka Anna Cima

Od dětství měla touhu psát, v dospívání se k tomu přidalo nadšení pro všechno... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >