Kdy se hlásit na letní brigádu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.01.19 15:56
brigáda? kdy?

Ahojky, mám takový asi nevšední dotaz, ale nevím jak na to, situace se má tak, že chci na letní prázdniny brigádu, měla bych končit květen/červen školu, pak bych chtěla brigádu a od září pracovat, minulý rok jsem to trošku podcenila a dlouho vyčkávala na nabídky, a pak už bylo dost vybrané ty místa. Nakonec jsem sehnala tady kousek od nás na poslední chvíli, ale zhledem k tomu, že majitelé budou končit, tak už to nemá význam tam jít, popřípadě, tam pracovat nadále na plný uvazek. Abych to zkrátila chtěla jsem se zeptat, kdy je taková vhodná chvíle psát na nabídky, když bych nadtoupila až cca ten červen, červenec? Už bych psala klidně ted nebo v unoru, protože jsem našla už mnoho nabídek, ale zase nechci aby to vypadalo špatně, že za až tak dlouho? Jak to vidíte vy? moc děkuju trošku se ve svém věku za tohle stydím, že se na to ptám, proto anonym :mrgreen:

Reakce:
Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1739 příspěvků 27.01.19 16:11

Když to vezmu ze své „praxe“ kdy jsem si sháněla práci, napsala mnoho mejlů, poslala mnoho životopisů.. Nakonec jsem nastoupila s pomocí známého do jedné firmy a po roce mi teprve začali volat z těch firem kam jsem psala apod, že mají mou žádost na stole, bych klidně začala už teď :)

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 64553 příspěvků 3 inzeráty 27.01.19 16:40

A proč nehledáš rovnou práci?

Svistice
Neúnavná pisatelka 17701 příspěvků 13 inzerátů 27.01.19 16:49

Jak pise @j.a.n.i1 , hledala bych rovnou práci v oboru A to tak s 2-3 mesiční předstihem. Ony ty výběrová chvilku trvji. Po prázdninách bude větší konkurence v podbor všech těch studentů, co si chtěli ještě užít poslední prázdniny.

ontar
Ukecaná baba ;) 1553 příspěvků 27.01.19 16:51

Hledej průběžně…stejne ti nikdo s jistotou nezaručí, že tě pak skutečně vezmou i když to teď slíbí…krize je za dveřmi a v létě může být všechno jinak…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.01.19 17:00
@j.a.n.i1 píše:
A proč nehledáš rovnou práci?

protože v létě máme naplánovanou dovolenou a více akcí,a to mi nikdo v práci nedá hned volno,taky bych si to chtěla zatím zkusit na nečisto a pak třeba nastoupit abych už věděla a měla tam praxi

Svistice
Neúnavná pisatelka 17701 příspěvků 13 inzerátů 27.01.19 17:04
@Anonymní píše:
protože v létě máme naplánovanou dovolenou a více akcí,a to mi nikdo v práci nedá hned volno,taky bych si to chtěla zatím zkusit na nečisto a pak třeba nastoupit abych už věděla a měla tam praxi

Stejně bych hledala i tu práci natrvalo. S rozumným zaměstnavatelem se můžeš domluvit na nástupu až po dovolené, nebo že Ti na tu dovolenou třeba na týden odjet dovolí. Je to o komunikace.

Ale pokud chceš kvalifikovanou brigádu a ne jen někde mýt záchody, tak se ptej už na jaře. Firmy plánují dovolené a v tu dobu řeší zástupy a výpomoce.

janickaei
Nováček 4 příspěvky 27.01.19 17:25

Také bych spíš hledala práci. Myslím, že je celkem normální dostat dovolenou i krátce po nástupu, pokud začínáš pracovat v létě. Přinejmenším to tak šlo všude, kde jsem pracovala. (Sama jsem toho nevyužila, tak nevím, jestli to nebylo neplacené volno).

Já jsem naposledy nastupovala po dvou měsících od odpovědi na inzerát, ačkoliv hledali někoho co nejdříve a já jsem byla připravená nastoupit ihned. (A na některé přihlášky jsem dostala po dvou měsících teprve pozvánku na pohovor).

Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Zavřená komnata Jitky Zelenkové: Proč zůstala na „stará kolena“ úplně sama?

Láska k jednomu muži dostala zpěvačku Jitku Zelenkovou (68) až na samé dno.... číst dále >

Lidé na mě plivou kvůli roli v Ordinaci, postěžoval si nám Ján Jackuliak

Lidé v Česku znají slovenského herce Jána Jackuliaka (40) především jako... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >