Brigáda v době dovolené

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Markétka111
Kecalka 184 příspěvků 03.12.18 21:49
Brigáda v době dovolené

Ahoj holky, hledam radu, jestli se nekdo vyzna trochu v zakone a pracovnim pravu. Mam plny pracovni uvazek a nyni si nucene vybiram dovolenou, ktera se mi neprevede do dalsiho roku. Ve volnem case ale chodim na brigadu. Jsem na smenach a v den, kdy mam mit denni na brigade, mam ve sluzbach psanou radnou dovolenou. Mohu vykonavat brigadu v den, kdy mi zamestnavatel proplaci radnou dovolenou? Kolegyne mi rekly, ze kdyby na to vedeni prislo, mohli by me stahnout z dovolene, takze by mi ji neproplatili, ale u nas neradi respektuji privydelavani si ve volnem case a vedeni potom dela naschvaly. Radeji se ptam, aby to vazne nebylo protizakonne. Dekuji za odpoved

Reakce:
rozand
Závislačka 3464 příspěvků 03.12.18 21:51

8o Samozrejme, do tvych aktivit mimo pracovni dobu, tj. i behem dovolene, mu nic neni.

Pennya
Ukecaná baba ;) 1304 příspěvků 6 inzerátů 03.12.18 21:53

To se mi nezdá, že by to bylo protizákonné. Jako v nemocenské by to byla jiná, ale co děláš ve své dovolené, to jim může být prd.
Ale je to můj všeobecný pocit, nikde jsem to nečetla (aby mě zas někdo nehanil, že roztrubuju nesmyly :mrgreen: )

Bandii
Ukecaná baba ;) 1221 příspěvků 03.12.18 21:53

Co to? 8o

Uživatel je onlineAspera
Generální žvanilka 21153 příspěvků 1 inzerát 03.12.18 21:54

Nesmí ti to zasahovat do práce. Př. děláš pojišťováka pro jednu pojišťovnu a v době dovolené pro druhou (svého času na to byly zákazy). Pokud tam není něco takového, tak si můžeš dělat co chceš.

Markétka111
Kecalka 184 příspěvků 03.12.18 21:56

Jde o nemocnici plny uvazek a zachrannou sluzbu brigadne. Souhlas od zamestnavatele, tj. Nemocnice, mam, ale zase kdyz mi ten den proplaci dovolenou a ja si jdu jeste vydelavat ten stejny den jinam, tak me napadlo, jestli to neni problem..

Uživatel je onlinevokishka
Extra třída :D 12896 příspěvků 03.12.18 21:57

Tak je běžně v dnešní době, že mají lidé více úvazků. Jen politici kolik jich zvládnou :mrgreen: . Problém by byl jedině pokud by se jednalo o konkurenci a bylo by ve smlouvě, že nesmí pracovat v takovém zaměstnání. Někdo třeba učí v jazykovce, tak stejným způsobem nesmí učit v jiné jazykovce.

Uživatel je onlineAspera
Generální žvanilka 21153 příspěvků 1 inzerát 03.12.18 22:03

@Markétka111 tak když to máš dovolené tak o nic nejde ne? V té smlouvě bys asi měla napsáno, že tam nesmíš pracovat v době dovolené.

zrcadlo
Kelišová 6967 příspěvků 03.12.18 22:13
@Markétka111 píše:
Jde o nemocnici plny uvazek a zachrannou sluzbu brigadne. Souhlas od zamestnavatele, tj. Nemocnice, mam, ale zase kdyz mi ten den proplaci dovolenou a ja si jdu jeste vydelavat ten stejny den jinam, tak me napadlo, jestli to neni problem..

Není to problém, jen jestli jde o dva různé zaměstnavatele, tak v měsíci můžeš mít podepsané daňové prohlášení jen u jednoho.

Markétka111
Kecalka 184 příspěvků 03.12.18 22:23

@zrcadlo abych to upresnila, jedno je plny uvazek a druhy dohoda o pracovni cinnosti

zrcadlo
Kelišová 6967 příspěvků 03.12.18 22:36
@Markétka111 píše:
@zrcadlo abych to upresnila, jedno je plny uvazek a druhy dohoda o pracovni cinnosti

Jo, jasně, ale ani z té DPČ nesmíš uplatňovat daňovou slevu v jeden měsíc u dvou zaměstnavatelů. Když nepodepíšeš růžové prohlášení (resp. zaškrtneš „neuplatňuji“), tak můžeš mít těch DPČ vedle pracovního poměru kolik chceš, a můžeš mít klidně i několik pracovních poměrů, to nikdo nezkoumá (pojmy hlavní a vedlejší pracovní poměr už byly zrušeny dávno).

Markétka111
Kecalka 184 příspěvků 05.12.18 02:17

@zrcadlo to sice ano, ale jde mi o to, jestli kdyz mi jeden zamestnavatel v ten den kdy mi proplaci dovolenou, muzu vykonavat sluzbu na dpc u jinehl zamestnavatele. Jestli nemaji treba pravo me stahnout z dovolene?

Uživatel je onlinevokishka
Extra třída :D 12896 příspěvků 05.12.18 06:12
@Markétka111 píše:
@zrcadlo to sice ano, ale jde mi o to, jestli kdyz mi jeden zamestnavatel v ten den kdy mi proplaci dovolenou, muzu vykonavat sluzbu na dpc u jinehl zamestnavatele. Jestli nemaji treba pravo me stahnout z dovolene?

Ano,mají právo vás stáhnout z dovolené. Ale v praxi se to moc neděje. A že můžete kdykoliv pracovat u více zaměstnavatelů tu už zaznělo několikrát.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Tři hollywoodská zmrtvýchvstání: Ben Affleck, Demi Lovato a Tori Spelling

Ještě nedávno to s nimi vůbec nevypadalo dobře, někteří byli rádi, že z toho... číst dále >

Zapomeňte na Evropu, doma buďte, vzkázal muslimům egyptský prezident

Egyptský prezident Abd al-Fattáh as-Sísí (64) zaskočil všechny muslimy, kteří... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >