Odchod z práce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Sarinaa
Stálice 60 příspěvků 02.12.18 14:56
Odchod z práce

Ahoj holky chci se zeptat. Už delší dobu zvažuju odchod z práce, hodně špatný kolektiv a dělají mi problém i jazyky. Jsem ještě ve zkušební době tak se chci zeptat mám udat důvod proč odcházím? A kdyby se ptali tak co mám říct přece nemůžu říct že jsem nespokojená v kolektivu. Jak to funguje mám přinést výpověď šéfovi a ten den si ještě musím odpracovat, nebo mu to mám říct pár dní předem. Nemám s tím žádné zkušenosti, taky se toho dost bojím. Ale zůstat tam nechci je to pro mě peklo když tam mám jít

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
ugluk
Hvězda diskuse 44227 příspěvků 02.12.18 15:02

Jedná se o zrušení pracovního poměru ve zkušebce (gůgli), nikoliv výpověď. Důvod udávat nemusíš, a to ani písemně, ani ústně. Ale pokud se ti chce, klidně jim řekni pravdu. Pokud je blbý kolektiv, nesdělovala bych to dopředu, prostě bych donesla papír, druhý den už nedorazila a hotovo.

maluvka
Kecalka 397 příspěvků 02.12.18 15:03

Ahoj, dnes bych napsala výpověď třeba k dnešnímu dni, zítra bych to donesla šéfovi a už nepracovala, šla domů. Můžeš říct, že ti to nevyhovuje, ale klidně bych řekla pravdu, třeba že tě tam někdo psychicky deptal, ať to šéf ví. ;)

Sarinaa
Stálice 60 příspěvků 02.12.18 15:05
@ugluk píše:
Jedná se o zrušení pracovního poměru ve zkušebce (gůgli), nikoliv výpověď. Důvod udávat nemusíš, a to ani písemně, ani ústně. Ale pokud se ti chce, klidně jim řekni pravdu. Pokud je blbý kolektiv, nesdělovala bych to dopředu, prostě bych donesla papír, druhý den už nedorazila a hotovo.

Aha děkuju, takže to dopředu říkat nemusím? když v pondělí donesu papír tak ten den ještě pracovat musím ale v úterý už nepřijdu?

Twixinka
Ukecaná baba ;) 1807 příspěvků 7 inzerátů 02.12.18 15:07

@Sarinaa ne uz ten den,kdy prineses ten papir,tak uz pracovat nemusis ;)

Sarinaa
Stálice 60 příspěvků 02.12.18 15:08
@maluvka píše:
Ahoj, dnes bych napsala výpověď třeba k dnešnímu dni, zítra bych to donesla šéfovi a už nepracovala, šla domů. Můžeš říct, že ti to nevyhovuje, ale klidně bych řekla pravdu, třeba že tě tam někdo psychicky deptal, ať to šéf ví. ;)

Děkuju moc. Mě jen přijde takový hloupý, nic neříkat a z ničeho nic přinést papír že končím.

Šarlota4
Extra třída :D 10302 příspěvků 02.12.18 15:11
@Sarinaa píše:
Děkuju moc. Mě jen přijde takový hloupý, nic neříkat a z ničeho nic přinést papír že končím.

V tomhle jsou pravidla stejna pro oba. Oni te taky muzou vyhodit hned a nic ti nerict. To neni podpasovka, ale standardni postup.

arinecka
Kelišová 5517 příspěvků 02.12.18 15:17

@Sarinaa Klidně můžeš zítra ráno donést rozvázání pracovního poměru ve zkušební době, napsat tam že pracovní poměr končí dnem doručení. Důvod udávat nemusíš, když nechceš, do toho tě nikdo nutit nemůže :nevim:

ugluk
Hvězda diskuse 44227 příspěvků 02.12.18 15:28

Hloupý nehloupý, kdyby se oni k tobě chovali slušně, tak to neděláš, ne? Je to tvé plné právo a jak již zmíněno - i jejich, klidně oni můžou přijít za tebou a říct nazdar, zítra už nechoďte.
A pokud jim to řekneš pár dní předem, myslíš, že tam ta atmosféra bude lepší nebo ještě zhoustně? Tipuju to druhý.

Enmamma
Závislačka 3218 příspěvků 02.12.18 15:32

Já jsem před asi 18 lety byla v naprosto příšerné práci. Byla nejhorší ze všech mých prací v životě. Kolektiv byl hrůzostrašný. Šéfová si na mě honila triko, všudypřítomná šikana. Nedalo se to vydržet. Jednoho dne jsem přišla do práce, půl hodiny zírala do monitoru a pak se rozhodla, že raději umřu hlady u popelnice, než tam být ještě další hodinu. Napsala jsem výpověď ve zkušebce a odnesla to personalistovi. A zeptala jsem se, že když je to ve zkušebce, zda tam musím vydržet do konce pracovní doby. Byl tak v šoku nad mou otázkou, že řekl, že asi nemusím. Pohotově jsem odpověděla, tak fajn, balím se a ihned odcházím a do 15 minut jsem byla pryč. Vydržela jsem to tam téměř dva měsíce, dnes bych nepřišla už druhý den.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 64181 příspěvků 3 inzeráty 02.12.18 16:00
@Twixinka píše:
@Sarinaa ne uz ten den,kdy prineses ten papir,tak uz pracovat nemusis ;)

Ale musis.

Twixinka
Ukecaná baba ;) 1807 příspěvků 7 inzerátů 02.12.18 16:08

@j.a.n.i1 nemusis,ale Tvuj nazor Ti brat nebudu :*

arinecka
Kelišová 5517 příspěvků 02.12.18 16:09

@j.a.n.i1 a kdo ji donuti?

eumedon
Extra třída :D 13988 příspěvků 02.12.18 16:11
@maluvka píše:
Ahoj, dnes bych napsala výpověď třeba k dnešnímu dni, zítra bych to donesla šéfovi a už nepracovala, šla domů. Můžeš říct, že ti to nevyhovuje, ale klidně bych řekla pravdu, třeba že tě tam někdo psychicky deptal, ať to šéf ví. ;)

Tak to bys měla áčka. Výpověď je totiž vždy spojena s výpovědní dobou, proto už před tebou zakladatelce správně poradila @ugluk, že to nemá být výpověď, ale zrušení pracovního poměru ve zkušební době.

eumedon
Extra třída :D 13988 příspěvků 02.12.18 16:12
@Twixinka píše:
@j.a.n.i1 nemusis,ale Tvuj nazor Ti brat nebudu :*

To není názor, to je fakt.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Česká klinika v kampani až příliš vyretušovala Bílou a Krainovou, je to ještě etické?

V novém čísle časopisu Harper's Bazaar pro únor 2019 je i několikastránkový... číst dále >

Sbohem, kokote: Zákon zachování buranství aneb v čem je Rytmus opravdový král

I když stále stoupá počet těch, kteří tu dovolenou absolvovali a po pár dnech... číst dále >

Články z Ona Dnes

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >