Výpověď, už jsem z toho jelen

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
lumian90
Povídálka 29 příspěvků 03.12.18 09:50
Výpověď, už jsem z toho jelen

Zdravím maminky, jak napovídá název, jsem v koncích trošku, jsem momentálně na rodičovské dovolené, která mi v půlce ledna konci, v zaměstnání ve kterém jsem byla před mateřskou byla smennost, takže tím pádem jsem podala žádost o rozvázání pracovního poměru dohodou na datum toho kdy mi kdy mi končí rodicak. Výpověď jsem poslala před třemi týdny, napsala jsem do ní i důvod, že je to kvůli zajištění docházky dítěte do předškolního zařízení. Dnes jsem tam volala, že už je to přece jen tři týdny a paní z kanceláře na.me vyhrkla, že to si nemůžu sepsat sama, že mám počkat až mi to sepíše zaměstnavatel tu dohodu, sice k datumu který jsem zádala, ale… Nechápu proč? A výstupní papíry dostanu až měsíc po výpovědi, prý až v únorových vyplatach, chci si najít rovnou práci, a ty papiry budu přece potřebovat ne? Poraďte

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
ugluk
Hvězda diskuse 43569 příspěvků 03.12.18 10:05

No a chceš podat výpověď (jednostranná záležitost, do které nemají co kecat a musí ji přijmout jako fakt) nebo se s nima dohodnout (k čemuž jsou vždy potřeba dvě strany)?

lumian90
Povídálka 29 příspěvků 03.12.18 10:08
@ugluk píše:
No a chceš podat výpověď (jednostranná záležitost, do které nemají co kecat a musí ji přijmout jako fakt) nebo se s nima dohodnout (k čemuž jsou vždy potřeba dvě strany)?

Ahoj,.dohodou. už jsem jim to i posílala, ale nechápu proč mi řekla že to nemůžu sepisovat sama, ale musí to napsat firma a pošlou k podepsání? A ty papiry mě.taky štvou, to je docela pozde

ugluk
Hvězda diskuse 43569 příspěvků 03.12.18 10:16

No ale proč se chceš dohodnout? Ty už tam pracovat nechceš, jejich názor ti může být ukradený, odstupný ti těžko dají, takže prostě podáš výpověď. Což už teď ke konci ledna nestíháš, takže holt musíš doufat, že zaměstnavatel bude k té dohodě přístupen už ke konci ledna. No a holt dohoda je dvoustranná, takže i on se k tomu může vyjadřovat (taky má plné právo říct ne).

Jitul.kaaa9
Ukecaná baba ;) 1704 příspěvků 03.12.18 10:17

@lumian90 tak třeba ty dohody chtějí mít v jednom formátu :nevim: a zápočťák bys měla dostat s ukončením pracovního poměru, nicméně i bez něj není problém si najít novou práci ;) máme zaměstnance, kterým to bývalý zaměstnavatel dluží i několik měsíců :zed: :lol:

lumian90
Povídálka 29 příspěvků 03.12.18 10:21

@ugluk zaměstnavatel mi dělat problémy nebude, dohodu mi podepíše k datu, které jsem zádala. Ale že ji sepíše sám.coz nechápu proč.

lumian90
Povídálka 29 příspěvků 03.12.18 10:24

@Jitul.kaaa9 takže ty papiry nemám zatím řešit ju? :) Bála jsem se ať je po mě v nové práci nevyzaduji

eumedon
Extra třída :D 13757 příspěvků 03.12.18 10:25
@lumian90 píše:
Zdravím maminky, jak napovídá název, jsem v koncích trošku, jsem momentálně na rodičovské dovolené, která mi v půlce ledna konci, v zaměstnání ve kterém jsem byla před mateřskou byla smennost, takže tím pádem jsem podala žádost o rozvázání pracovního poměru dohodou na datum toho kdy mi kdy mi končí rodicak. Výpověď jsem poslala před třemi týdny, napsala jsem do ní i důvod, že je to kvůli zajištění docházky dítěte do předškolního zařízení. Dnes jsem tam volala, že už je to přece jen tři týdny a paní z kanceláře na.me vyhrkla, že to si nemůžu sepsat sama, že mám počkat až mi to sepíše zaměstnavatel tu dohodu, sice k datumu který jsem zádala, ale… Nechápu proč? A výstupní papíry dostanu až měsíc po výpovědi, prý až v únorových vyplatach, chci si najít rovnou práci, a ty papiry budu přece potřebovat ne? Poraďte
Když jsi podala žádost o dohodu, tak holt musíš počkat, co na to zaměstnavatel. Není povinen přistupovat na tvůj návrh.
@lumian90 píše:
Ahoj,.dohodou. už jsem jim to i posílala, ale nechápu proč mi řekla že to nemůžu sepisovat sama, ale musí to napsat firma a pošlou k podepsání? A ty papiry mě.taky štvou, to je docela pozde

Nejspíš proto, že z toho, co jsi sepsala, je vidět, že nevíš která bije?

To je ostatně vidět i z tvého původního příspěvku:
@lumian90 píše: … tím pádem jsem podala žádost o rozvázání pracovního poměru dohodou na datum toho kdy mi kdy mi končí rodicak. Výpověď jsem poslala před třemi týdny, …

Takže to byla výpověď, nebo návrh dohody?

Jestli to bylo stejně zmateční, jako tvůj úvodní příspěvek, tak holt budeš muset počkat, až oni sepíší něco zřetelnějšího, nebo se budeš muset vyjadřovat jasněji (například jim poslat výpověď místo návrhu dohody).

Na dohodu přistupovat nemusejí a když jim doručíš výpověď v prosinci, tak ti pracovní poměr skončí posledního února.

eumedon
Extra třída :D 13757 příspěvků 03.12.18 10:27
@lumian90 píše:
@ugluk zaměstnavatel mi dělat problémy nebude, dohodu mi podepíše k datu, které jsem zádala. Ale že ji sepíše sám.coz nechápu proč.

Asi proto, že ty to neumíš. Aspoň tedy tvůj úvodní příspěvek nepřesvědčuje, že umíš.

Příspěvek upraven 03.12.18 v 10:28

Jitul.kaaa9
Ukecaná baba ;) 1704 příspěvků 03.12.18 10:27
@lumian90 píše:
@Jitul.kaaa9 takže ty papiry nemám zatím řešit ju? :) Bála jsem se ať je po mě v nové práci nevyzaduji

ten zápočťák po Tobě chtít budou, ale dodat ho můžeš dodatečně

Sue2008
Kecalka 127 příspěvků 03.12.18 10:34

@lumian90 taky jsem se s tim setkala. Hlavne ve velkych organizacich, asi chteji mit v papirech poradek, treba chteji byt i pravne kryti, ze si nekdo treba za pul roku nevzpomene, ze tam neco nenapsal :nevim: .

lumian90
Povídálka 29 příspěvků 03.12.18 10:35

@eumedon jak jsem psala Žádost o rozvázání pracovního poměru dohodou. Slovo výpověď vůbec neregistruj, to byl překlep, jinak se pořád bavím o dohodě, papír který jsem zaslala je žádost o rozvázání pracovního poměru dohodou. Je to trochu strozumitelne? ???? Jinak zaměstnavatel řekl že ke dni, který jsem zádala mi ji podepíše. Ale sepise ji sám :) Nerozumím tomu, tak proto se tu na to ptám :) nemusíš do mě hned šít ???? pokud chceš poradit, poraď, pokud ne tak se měj

Luboš P
Zasloužilá kecalka 967 příspěvků 03.12.18 10:37
@lumian90 píše:
@ugluk zaměstnavatel mi dělat problémy nebude, dohodu mi podepíše k datu, které jsem zádala.
O co tedy jde?
@lumian90 píše:
Ale že ji sepíše sám.coz nechápu proč.

A není to jedno? Třeba má vzor, který považuje za dokonalý. Já radím (a sám jsem tak činil), pod návrh dohody dát současně výpověď na jednom listu (to však vyžaduje to řešit včas).

lumian90
Povídálka 29 příspěvků 03.12.18 10:38

@Sue2008 dobře děkuji, uvidím teda s čím přijdou ????

lumian90
Povídálka 29 příspěvků 03.12.18 10:43

@Luboš P tak pro příště budu vědět ;)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Peče, vaří a skvěle vypadá: Rosická je největší trefou slavného fotbalisty

Radka Kocurová (37) je velmi prozíravá žena. Kromě toho, že s léty neztrácí... číst dále >

Návorková o vztahu s Dvořákem: Byly tam ponorky, tančit ale budeme dál!

Vítězným párem letošní deváté řady StarDance se stal Jiří Dvořák s taneční... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >