Břišní UTZ v 5. týden těhotenství?

Anonymní
30.3.16 17:22

Břišní UTZ v 5tt?

Holky rychlý dotaz. Gynekolog v předpokládaném 5tt udělal pouze břišní a ne vaginální utz, prohlásil že on by to viděl i tak, ze je to mimoděložní a hrozí kudlou. To je asi blbost, to vidět není, proto se dělá vaginální, ne? :nevim: :zed: netýká se to mě, tak kvůli rodině anonym

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

30.3.16 17:32

Já tedy nevím osobně ale co jsem tu četla tak holky psaly že takhle brzy se ještě nedá říct zda je to mimoděložní ale mě v 5+4 dělal vaginální utz a předpokládám že do konce prvního trimestru mi bude dělat vaginální možná pak v 10 nebo spíš až 12 TT mi udělá i přes bříško :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
280
30.3.16 17:32

Ahoj, kdyz jsem byla v 6tt, dělal mi gynekolog také jen břišní, nic neviděl. Začal vyhrožovat přesně jak tobě. Pak nakonec řekl že pro jistotu zkusí ten vaginální a ejhle, bylo vidět i srdíčko. Netvrdím, že to tak musí být vždycky, ale mě se to stalo. Teď už jsem ve 12tt.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.3.16 17:38

Ahoj, ja myslim, ze strasi… Me v 6tt nebylo nic videt ani vaginalne, az v 7tt…kazdopadne pockej 1-2tydny ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.3.16 17:40

@Karolina snažilka souhlasim, myslím že kor přes břicho nemůže být vidět skoro nic já v 5+4 měla akorát bublinku a to byl vaginální uzt :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.3.16 17:45

Jde i O tu bublinku, ta by stačila, víme co by mělo být vidět. Je to prý super odborník… Ale tohle je divný lapsus… :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
30.3.16 17:46

Zkusila bych přemluvit Dr. na vaginální a když nebude chtít zašla bych k jinému :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12746
30.3.16 17:55

Mě byli všechny děti vidět už v 6tt. Syn 5+4 a dcera s dvojcetem 6+1. dělali mi vždy oba utz a vždycky byli vidět, ale tak 5+4 je brzy treba se ještě ukáže

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50055
30.3.16 18:07

V 5.tt bych se nedivila, kdyby nic nevidel ani vaginalnim. Brisnim bych se velmi divila, kdyby videl cokoliv tehotenskeho. V prve rade bych ale v 5.tt k doktorovi vubec nechodila s ocekavanim cehokoliv.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8598
30.3.16 18:23
@ugluk píše:
V 5.tt bych se nedivila, kdyby nic nevidel ani vaginalnim. Brisnim bych se velmi divila, kdyby videl cokoliv tehotenskeho. V prve rade bych ale v 5.tt k doktorovi vubec nechodila s ocekavanim cehokoliv.

Souhlasím, ale s 1 dítětem, což tady předpokládám sem taky letěla v 5… :roll: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50055
30.3.16 18:38

@Kalla1412 pokud uz jsou jo problemy, pri kterych se musi tehotenstvi vedet co nejdriv, tak se nabere hCG. Rekla bych, ze soudny doktor by se mel pri objednani nejdriv zeptat na posledni MS a dle toho objednavat. Protoze mam pocit, ze z zenskych, ktere se aktivne zenou na utz takhle brzo, jich s diagnozou „asimimodelozni, treste se!“ odchazi dobra pulka. Nechci rict, ze je to vina zbrkle tehotne, neni zadna povinnost vedet, co kdy a jak na tom utz uvidim, ale doktor by to teda vedet mel :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3193
30.3.16 18:52

Mě do 14tt asi břišní nedělal, nebylo absolutně nic vidět do té doby. Takže první trimestr jen vag. A co vím tak kamarádka treba díky obezitě byla přes břišní utz vidět až na screeningu ve 20tt.. :mrgreen: at trvá na vag a pokud nebude mudr chtit udělat tak bych šla k jinému. Ono celkové utz v 5 týdnů je blbě vidět i ta bublinka. Mě o ta bublinka přes vag byla vidět až v 6+4, pořádně potvrdit tehu mi mohla až v 7+2 u prvního syna, teď u druhého bylo vše hezky vidět v 7+1.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.3.16 19:30

@ugluk tak já taky čekám první mimčo a k dr jsem volala a objednal mě když jsem byla 5+4 tak jsem mu měla říct že je to brzy? A navíc je pravda že u mě našel dutinku ihned a potvrdil mi počáteční těhotenství a teď půjdu já kontrolu v pondělí což bych dle MS měla být 7+6 a snad uvidím krásné :srdce:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12746
30.3.16 19:42

@ugluk njn někdy jsou ale i doktoři a sestry mimo mísu. Já volala hned po zjištění v 3+6, protože můj doktor je mimo a je tam místo něj doktorka 2× týdně takže jsem čekala, že mě objednají tak za pár týdnů. No sestru vůbec nezajímalo, že jsem ještě před vynecháním ms a hnala mě tam už 4+1 :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20171
30.3.16 20:00

Ja mam zaklonenou delohu, takže v 6. týdnu nenašla dr. přes břicho ani tu delohu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama