Brnění v konečníku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.10.18 18:17
Brnění v konečníku

Ahoj, mám takový pro mě nepříjemný dotaz. Ale zhruba někdy na jaře mě začalo tak nepříjemně tlačit a svědit v konečníku. Nejdřívě jsem se tomu snažila nepříkládat důležitost, ale nakonec už to bylo dost nepříjemné, takže jsem začala koukat na internet a některé popisy mě dost vyděsily, takže jsem nakonec vyrazila ke své praktické lékařce. Vše jsem ji popsala, podívala se mi do konečníku a říkala, že žádný vnější hemeroid nevidí a že by to mohly být dětské roupy a napsala mi Vermox a že by se mi po první tabletě mělo ulevit a další že budu brát za 14 dní a pak znovu za 14 dní a že se má záléčit i přítel a že mám sledovat stolici, to jsem dělala, ale ještě víc mě to vyděsilo, protože jsem začala sledovat stolici a zdálo se mi, že v ní vidím jisté pochybné části. Znovu jsem šla k doktorce na kontrolu a ty mi řekla, že bude ptořeba odevzdat vzorek stolice tři dny po sobě, zda nemám jiného parazita a udělala mi výtěr z konečníku, ale obojí bylo negativní a tak mě poslala k proktologovi. Tam jsem se dostala asi za měsíc kdy jsem byla objednaná. Ten mi udělal rektoskopii a řekl mi že mám mírné vnitřní hemeoroidy dal mi na to Hemagel Procto a že kdyby se problém opakoval mám zvážit laserové odstranění. Na částice ve stolici mi řekl, že je běžné že semínka a slupičky se nemusejí strávit a že mi to nemá dělat hlavu. Zhruba dva měsíce byl klid, ale nyní mám znovu stejné problémy. Během dne, kdy sedím v práci nebo někam jdu nepříjmené tlačení a řezání až brnění jako kdyby mi někdo, jak já říkám, kroutil vývrtkou v konečníku, do toho nepříjmené štípání svědění a tlak, který je někdy až neúprosný během dne někdy i večera. Přes noc se to většinou zklidní, ale jak mile ráno vstanu či si dojdu na záchod je to tady znovu. Už nevím co s tím, zkusila jsem zase čípky, ale tentorkát mi nepomohly. Tak se chci zeptat nemáte někdo podobné zkušenosti? Popřípadě co Vám pomohlo. Zkoušela jsem koukat na internet ale zase mě vyděsily články o střevních parazitech a nevím co dalšího. Tak se obracím sem, kolikrát mi tu některé rady pomohly, chceme se pokoušet o miminko a ráda bych to mělo vše vyřešené do té doby… :?

Reakce:
medunka23
Kelišová 7389 příspěvků 07.10.18 18:51

Buď si zajdi znova za proktologem a res ty vnitřní hemeroidy, nebo dobrá je mast proctoglyvenol, má i takový dlouhý nástavec a da se zavést dovnitř, po týdnu to bude ok. Ale asi se porad s proktologem co případně s hemeroidama udělá těhotenství a jestli je lepší zajít před, nebo až po těhotenství a porodu.

Oplatečka
Ukecaná baba ;) 1678 příspěvků 07.10.18 19:04

Rozhodně hemeroidy vyřešit před těhu, nebo se v těhu a po porodu zblazníš.

Lollitka
Zasloužilá kecalka 755 příspěvků 07.10.18 20:28

Já mám podobné příznaky, kromě toho brnění, mám vnitřní hemoroidy 2. stupně a byl mi také doporučen laser, jen je dost drahý. Několikrát jsem i krvácela. Nejdřív chci ale vyřešit kolonoskopii a pak uvidím, jestli zákrok na hemoroidy, nebo ještě ne. A zkoušela jsi čípky Faktu, nebo užívat Detralex, nebo sedací koupel v dubové kůře? To může také ulevit. A to svědění může být i perianální ekzém. Každopádně bych šla asi znovu k proktologovi. Držím palce.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.10.18 21:20

No faktu čípky používám na noc a je to po nic trochu lepší, v lékárně mi teď poardili Diovorix, nebo tak nějak, ale beru ho jen pár dní a paní říkala, že se zabírá až při dlouhodobém užívání. Na protkologii se upřímě netěším, v našem městě je jenom jeden specialista a při minulé návštěvě jsem si připadala jako spráskaný pes. Na otázku jestli mám přijít na kontrolu mi bylo řečeno, že není co kontrolovat a že kdybych se rozhodla pro ten laser mám se objednat a toť vše. O perianálním ekzému jsem ještě neslyšela, ale když se podívám se zrcátkem tak si mi kůže okolo zdá vcelku klidná. Nejvíc mě děsilo, že bych měla mít nějaké parazity. Mamina mě uklidňovala, že by mi na ně byl aspoň dočasně pomohl ten Vermox, nebo že by mi na něco přišli z těch vzorků stolice a pak by mi nepomohly ty čípky…ale je to fakt horor sedím v práci měla bych se soustředit na práci a já vnímám jen to utrpení a nevím jak si sednout. Prostě mě udivuje jak celých 25 let nic a najednou jako když utne a mám tyhle problémy. Ale děkuji za psychickou podporu, občas jsem z toho vážně zoufalá.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.10.18 21:42

Já měla úplně to stejné před X lety, začalo to taky svěděním a divný tlakem, proktolog diagnostikoval vnitřní hemeroidy typický pro ženy (název té polohy si už přesně nepamatuji). Došlo to až ke krvácení při každé stolici a vůbec se to nelepsilo. Celkem jsem se s tím potacela přes rok. Pomáhal Proctoglyvenol čípky + mast, ale bylo to krátkodobé řešení, nikdy to nezalecilo úplně. Pak už taky hrozili operací, ale nakonec mě vyléčil Detralex ve vysokých dávkách dlouhodobě a k tomu opravdu setriva dieta, nic paliveho, ucpavaciho, smazeneho, žádný alkohol a ryby (nevím proč, ale prý to zhoršují :nevim:) + dubová kúra a hodně pít. Byl to běh na dlouhou trať, ale povedlo se, od té doby se mi to jednou za čas má tendenci vracet a jakmile je náznak hned cipkuju, mažu a dávám dietu a je to ok. Doporučuji vyřešit před těhotenstvím, na konci 8 měsíce mě to trochu chytlo a při porodu se to samozřejmě dost podrazdilo a nebylo to nic moc s tím vším okolo dávat do kupy ještě toto :roll:

Váš příspěvek
Reklama