Broučci

1938
26.3.09 08:54

Broučci

Nevím, do které kategorie by mů dotaz mohl spadat, tak ho dávám sem. Už asi rok mám v bytě broučky. Nejdříve jsem si myslela, že jsou z venku, našla jsem je na parapetu, tak jsem to nějak neřešila. Jenže teď je zima a oni ty potvory jsou po celým bytě. Včera jsem zametala na chodbě a nametla jsem jich 5. Jsou to takový malý krovkatý potvory, hlavička černá a tělíčko hnědé. Velikost cca 3mm. Nevíte, co to je a kde může být jejich líheň? Nacházím je po celým bytě, takže představa hledání líhně je naprosto šílená.. Díky

Aby si někdo nemyslel, není jich mega, sem tam se nějaký objeví, ale rozčiluje mě to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

20163
26.3.09 10:05

neporadím jak na ně, ale taky by mě to zajímalo, jestli nějaká rada je

u nás doma jsem je taky našla (asi tak 3mm velký a přesně jak píšeš černo hnědý a když je rozmáčknu, křupne to, ble), pravda není jich tu tolik a vždycky jen nárazově - třeba za den 3-4, pak týden nic
Bydlíme ve starým baráku, takže tady je hafo míst, kde by mohly být, nejspíš někde pod podlahou :roll: :? no už se „těšim“ na duben/květen, to nám sem zas polezou oknem mravenci jak na prvomájovým průvodu :twisted: a to bydlíme v druhým patře

ale zas můžu říct, že nežijeme odříznutý od přírody :lol: když k tomu připočtu všechny pavouky a jinou havět, máme doma mini zologickou zahradu :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2431
26.3.09 10:09

Ahoj no my je máme doma taky tak jednoho týdně také zamáčknu.Bydlíme v paneláku a vždycky je najdu u okna buď na parapetu nebo na zácloně :twisted:
Zajímalo by mě od kud se ty potvory berou :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7927
26.3.09 10:26

ahoj také sem tam najdu nějakého na parapetu u okna nevím odkud se berou a co je to za broučky :?: :?: :?: :?:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.3.09 12:23

Ahojky,

taky se k vám přidávám a taky budu sledovat kdo nám poradí.

Taky bydlíme v paneláku a nárazově jednou za X dní na nějakýho narazíme.

A dokonce i lítají.

Tak prosím prosím o radu.

Martina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
178
26.3.09 13:31

rady a tipy, jak se jich zbavit a kde je hledat

http://www.zahrada.cz/…na-ne-82168/?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1938
26.3.09 13:33

Smankote, to jste me teda prekvapily, ze je mate taky!!!! 8O U nas zacali az loni, predtim nikdy nic, teda kdyz nepocitam sileny mravence, ale to vyresila nova fa:,–(a. Bydlime ve 2.patre stoleteho domu, ale jak to tak ctu, to na broucky vliv nema, libi se jim i v panelaku..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1938
26.3.09 13:45

Mismisko, diky za tip, ale myslim, ze cervotoc u nas nemame, muj broucek vypada jinak. Navic neni opravdu v davech, ale jen po jednotlivcich. Ale kazdopadne me odkaz nakopl k vyhledani epicentra.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20163
26.3.09 15:30

mismiska - děkuju za odkaz, to bude on, „červotoč spižní“
jen se teď děsím, jak se jich zbavím, snad najdu odkud lezou, pokaždý je totiž objevím někde jinde, ale v kuchyni ještě nikdy (hmmm, že by si Anetka někam schovala něco dobrého?) :lol:
no hlavně že to není nic, co by mohlo kousat a tak, takže to je vlastně dobrý výsledek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.4.15 11:19

Pomozte prosim. Ted jsem se bavila s muzem a zaboha si nemuzu vzpomenout jak se ten druh brouku jmenuje. Jsou mali a byvaji v byteh. Jsou ovalni a kdyz na ne nekdo sahne tak se stoci do kulicky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5271
21.4.15 11:20

Svinka?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.4.15 11:24
@1Luca píše:
Svinka?

To bude ono. Dekuji :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10
21.4.15 11:25

Broučci na parapetě? na to pomáhá rozsypat na parapet hřebíček, je to i jako dekorace pěkné :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama