Reklama

Brzké ranní pití mlíčka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

hanulka
Ukecaná baba ;) 1022 příspěvků 23.06.10 13:31
brzké ranní pití mlíčka

Chtěla bych se zeptat, jestli máte tip jak odnauit pít dítěrzy ráno mlíko. Můj klouček se neustále budí mezi 4-5hTřeba jsem týden vydržela a nechala ho vykřičet, ale pak se to zpátky vrátilo do starých kolejí :cry:

Reklama

Reakce:

Evikk
Zasloužilá kecalka 926 příspěvků 23.06.10 13:35

Nepíšeš, kolik Tvému kloučkovi je. U nás jsme tohle ranní pití odbourali někdy kolem 10. měsíce … prostě jsem k němu přestala vstávat a on se naučil spát až do 7 hod.

Panuška
Neúnavná pisatelka 17043 příspěvků 23.06.10 13:37

mě napadá zkusit nabídnout vodu, ale jestli má fakt hlad tak s tím asi nic nevymyslíš :nevim:

hanulka
Ukecaná baba ;) 1022 příspěvků 23.06.10 13:38

Je mu už 15 měsíců, myslím, že to není hlad, ale zvyk :twisted:

Jana206
Nadpozemská drbna 26390 příspěvků 23.06.10 13:47

Já bych mu to mlíčko dala.Dítě má ráno hlad,není připravené na to nejíst třeba do 8 večer až do 8 ráno,tak,jak bychom se to hodilo nám rodičům..

Moje první dítě bylo a je dodnes taky ranní ptáče,vstávalo ve 4,nejpozději v 5..Kojila jsem a nakojila jsem ho hned,jak se vzbudí..

Druhé dítě není takové ranní ptáče,je zatím kojeno - 19 měsíců,ranní kojení okolo 6,půl 7 ráno,po probuzení,asi za hodinku snídaně..Celou noc spí,poslední jídlo - večeři má kolem půl 7 večer..

hanulka
Ukecaná baba ;) 1022 příspěvků 23.06.10 13:53

Je fakt, že mi vypije celouflašku mlíka a přes den ani Ťuk, ale to jsem přikládala tomu, že to pije skoro v polospánku :lol:

katka-m
Zasloužilá kecalka 781 příspěvků 23.06.10 13:54

Podle mě záleží taky na tom, jestli se budí tím, že má hlad (nebo je zvyklý) nebo jestli se budí, protože je vyspalý… Pokud mu spánek stačí, klidně bych mu mlíčko dala, nic by se odkládáním nevyřešilo.
Pokud si myslíš, že je jen zvyklý na mlíčko a pak ještě spí, asi bych mu zkusila nabízet vodu nebo čaj a postupně odebírat…
Ale může mít opravdu hlad, Ondra se jednou za čas taky vzbudí třeba ve tři a kňučí a říká v postýlce „míčko, míčko“, když mu ho dáme, ještě usne. Normálně vstává mezi půl 6 a 6.

Wiolla
Echt Kelišová 8912 příspěvků 23.06.10 14:11

Mému klukovi je 19 měsíců. Na mlíčko se budí alespoň 1× za noc. Někdy je to ve 2h, někdy ve 4h. Nevím jestli je to zvyk a nebo hlad. Vždycky jsem si myslela, že hlad. Vypije 240ml jako nic a pak spí dál. Zatím mě to nenapadlo řešit. Ale je fakt, že takto odbourat plínu na noc nepůjde. No, ještě jsme nezačali odbourávat ani přes den, ale chystám se na to. :-)

Myslíte, že je to špatně, aby jedl v noci? Je to takový budulínek. V jeho věku má cca 14kg a přes 90 cm, takže vypadá skoro jako 3-letý dítě.

katka-m
Zasloužilá kecalka 781 příspěvků 23.06.10 14:15
Wiolla píše:
Myslíte, že je to špatně, aby jedl v noci? Je to takový budulínek. V jeho věku má cca 14kg a přes 90 cm, takže vypadá skoro jako 3-letý dítě.

Já si zase naopak říkám, že náš Ondra je takový prťous (ještě nemá ani 10kg), že mu nemůžu žádné jídlo odpírat… A to jí fakt dobře :nevim: . Netuším, po kom to má, manžel je sice hodně štíhlý, ale střízlík nejsme ani jeden.

Wiollo, to asi hodně záleží na rodinných dispozicích, ne? Jestli jste s manželem velcí, tak asi nemáte po kom mít drobounké dítě…

Taminka
Extra třída :D 13486 příspěvků 23.06.10 14:42

Emicka jak kdy…Nekdy vydrzi do osmi bez mlicka,nekdy se vzbudi ve ctyri nebo v pet a vyzaduje ho(ma proste hlad),dam ji 180ml,to vypije behem minutky,otoci se a spi dal.

levi
Závislačka 3311 příspěvků 23.06.10 14:46

Máme to podobně, ale u nás je noční mlíko tak ve dvě, ve tři.Myslím, že je to opravdu hladem. Štěpa jí kolem půl šesté, šesté navečer kaši, tak kolem půl sedmé chodí spát a mezi tou druhou, třetí se budí. Oon se teda budí do té doby několikrát, ale to mu stačí trošku napít čaje. Kolem té druhé čaj nezabírá, brečí tak dlouho, dokud nedostane jídlo, pak okamžitě usne. Vstává tak kolem šesté.
Nevím, v kolik dáváš chlapečkovi poslední jídlo a v kolik chodí spát, ale fakt to může hladem být. Já jsem zkoušela posunout večeři a dát spát déle, ale to pak tu dobu probrečel, takže jde spát takhle brzo, já mám klid a čas na staršího a jsme spokojení všichni (krom návštěv, ty většinou nechápou, proč už jedem v půl šestý domů, když je léto a světlo až do desíti)

Mima-M7
Kecalka 190 příspěvků 23.06.10 15:07

Synovi jsem odbourávala noční mléko mlékovou vodou, asi 1 naběračku na celou flašku. Postupně si zvykl na vodu. Dělala jsem to hlavně kvůli přibývání na váze a zubům, ale ranní mléko má dodnes. Tvému synkovi to asi vyhovuje brzo po ránu, tak bych mu jeho rituál nerušila.

BohunkaP
Extra třída :D 14941 příspěvků 23.06.10 15:28

U Helenky jsme to odbourali až skoro ve třech letech - ráno v pět jak hodinky… :mrgreen:
Ale bylo to opravdu hlady, vysosla to a spala dál, ale kdybych jí bývala dala piškoty nebo cokoli, sní to taky. Od dvou let mluví, takže jsme se s ní domluvili, nebylo to, že by třeba jen plakala ze spaní. Prostě chtěla snídani…
Připadá mi to normální.

Wiolla
Echt Kelišová 8912 příspěvků 23.06.10 20:08
katka-m píše:Wiollo, to asi hodně záleží na rodinných dispozicích, ne? Jestli jste s manželem velcí, tak asi nemáte po kom mít drobounké dítě…

Ano, je to tak. Já mám 180cm, manžel 190cm. To že je tedy takto veklý mě nijak nepřekvapuje… 8-) A právě si říkám, že asi potřebuje větší výživu. :jazyk:

Petra Z
Hvězda diskuse 51928 příspěvků 23.06.10 20:24

Máme to samé.....v 5 ráno vstává.....dostane mlíčko a čekám,jetli ještě usne…noooo neusne…prostě takhle vstává a má vyspinkáno…když ho udržím u mě v posteli tak hodinu,tak pak ještě zabere…ale to já už jsem zase probraná.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejlepší dietou je tanec! Tomicová hubne tak, že kostymérky nestíhají

Herečka Pavla Tomicová (56) před časem kvůli zdravotním potížím zhubla... číst dále >

Záhada Jágrových kalhot: Lidé si všímají nabušeného rozkroku, jak je to doopravdy?

Dvě zřejmě největší fotbalové legendy Petr Čech a Pavel Nedvěd a hokejový bůh... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >