budit přes den?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
AlenkaH
Stálice 64 příspěvků 14.11.08 10:49
budit přes den?

Ahoj, minule jste mi radily, jestli spinkat 2× nebo jednou-jestli už je ten čas. Malej bude spinkat ještě chvilku asi fakt 2× denně. Chci se vás zeptat,budily jste někdy děti, aby nespaly přes den dlouho? A jestli ano,t ak po jaké době jste je budily? Mám pocit, že by to možná řešilo problém, že se nám natahuje spaní do odpoledních hodin. A pak je večer živo. Kdybych ho nechala 2y hodinku? Zkoušely jste to?

Reakce:
juma
Kecalka 354 příspěvků 14.11.08 11:20

Ahoj, já bych dítě určitě nebudila, pokud to není nezbytně nutné (návštěva lékaře, vyzvednutí sourozence z kroužku, atp.) Já mám zkušenost, že když se dítě neprobudí samo, je pak až do dalšího spaní mrzuté. Já jsem ze stejného důvodu přestala dávat po obědě spát 3,5letou dcerku, kterou předčasně budil čerstvě narozený bráška a s dcerkou pak nebylo k vydržení. Raději jsme odpolední spaní vypustili a začala chodit spát dřív. Ona ale už byla velká, u batolete bych to taky neudělala. Když ti spí, tak asi spát potřebuje. :wink:

fragola
Generální žvanilka 24804 příspěvků 14.11.08 13:00

Ahoj Alenko, když byla Věrka malá, nechávala jsem ji spávat tak dlouho, až se sama probudila. Ale večery byly šílený, chodila spát hooodně pozdě. Ptala jsem se na to MUDr., a ta mi řekla, že budit nemám, že se to časem samo srovná, i když je to pak pro rodiče náročnější… Chvíli jsme to ještě s manželem vydrželi, ale když jsme padali na hubu :( , nechávala jsem Věrku spát cca 1,5 - 2 hod, pak ji vzbudila a byl klid.
Kluci spinkají odpoledne taky a s buzením jsme začli taky. Problémy s nerudností dětí nemáme 8) a i přes buzení vydrží zatraceně dlouho :evil:
Ahoj, M.

Gama
Zasloužilá kecalka 882 příspěvků 14.11.08 13:04

Ahoj, tak já naopak budím. Obvykle chodí naše malá (9 a půl měsíců) spát už jenom jednou - po obědě - to nebudím. Ale někdy vstává ráno dřív a až do oběda by to nevydržela. Tak ji dám spát třeba už v 10, nechám půl hodiny a vzbudím. Zprvu je sice nepříjemná, ale rychle obleču, vyjedeme ven a tam je OK. Díky tomu probuzení jde spát totiž i po obědě (ten dám tak o tu půlhodinu dýl), pak vydrží až do večera a večer usne krásně. Zkoušela jsem taky dopoledne nebudit, ale samozřejmě už nechtěla spát po obědě, ovšem až do večera taky nevydržela a usínala třeba po pátý odpoledne. No a večer nechtěla spát. Asi záleží na dítěti, chce to vysledovat.

TinaH
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 14.11.08 14:13
budit přes den

Alenko,dopíšu a jdu ho vzbudit :P Spí už 3 hodiny,když ho nechám déle,vynechá tu svoji podvečerní půlhodinku a není s ním do večera pořízení.Ale je fakt,že mi to dělá hodně zle,když ho teploučkého vytahuju a probírám… :P

Gabinka
Kelišová 6545 příspěvků 14.11.08 14:30

Starší jsem budila. Mladší nebudím, pokud není nutné. Někdy starší spala až moc dlouho a pak byl bugr večer. Proti tomu mladší spí hodinu v kuse (výjimečně 1,5hod), spíš se budí po půlhodině a musím jí ještě uspat (teda uspává jí Estivil, já ne)

Co se týče četnosti spánků, starší od nevím kdy do cca roka spala 2× za den, kolem roka se to nějak vrbilo na jeden spánek denně (stylem několik dní 1× denně, pak jednou za čas 2×).

Mladší spí 2-3× denně, v závislosti na tom, v kolik ráno vstane, resp. přes den chodí spát cca ve stejnou dobu, ale odpoledne chodíme s kočárem a někdy zabere, někdy ne

Spíš bych vycházela z povahy dítěte a toho, jak jste na tom vy a co ty na to, než návody:)

Janni
Zasloužilá kecalka 535 příspěvků 14.11.08 20:35

Já jsem zkoušela buzení a byl protiva.
Tak jsem vyzkoušela další vyčtenou variantu - nebudila jsem ho, ale dodržovala jsem stejný čas ukládání k nočnímu spaní. Jak padla půl 8 byl v postýlce, kdyby spal odpoledne do dvou nebo do pěti. Po pár dnech se mu ustálilo i spaní přes den.
V noci spaní pořád nic moc, ale k usínání to myslím docela pomohlo.

pitrisek
Ukecaná baba ;) 1293 příspěvků 15.11.08 05:19

Ahoj,
já jsem budit musela. A to i když malá spala už jen 1× za den. Ale: musela jsem budit VELMI OPATRNĚ, pomalinku, potichoučku, a tak půl hodiny před tím, než jsem chtěla, aby vstala.
(tak jsem to tehdy vyčetla i v nějaké knize… takže moje „moudro“ to není :lol: ).

Budila jsem ji i jako miminko, což mi zase tenkrát poradila doktorka,protože ona mi jako novorozenec přes den spala a v noci brečela. Časem to vyřešilo problémy s nočním spaním a ukládáním.
Myslím,že dítěti se nemá bránit, aby se nějaký čas přes den prospalo, pokud je unavené, protože pak večer bude přetažené a bude moci usnout tím hůř.
Ale pokud by si přes den „naspávalo na noc“, určitě bych ho šetrně vzbudila.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Alkohol? Ne! Olympijský vítěz z Nagana Jiří Dopita je vážně nemocný

Někteří si mysleli, že má problém s alkoholem. Omyl! Olympijského vítěze z... číst dále >

Jan Tuna hledá svědky napadení v SaSaZu: Byl holohlavý a mlátil mi hlavou o zeď!

Hodně živo je v posledních dnech kolem moderátora Jana Tuny (45). Bývalý... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svatební šaty Chopry: 24 metrů dlouhá vlečka a dva miliony flitrů

Bollywoodská herečka Priyanka Chopra (36) si před pár dny vzala za manžela... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >