Budu mít nárok na ppm?

22.7.13 22:32

budu mít nárok na ppm ?

Prosím o radu:
pracovala jsem od 11/2012 a v lednu 2013 pynule přešla do stávající práce kde končím k 31.7. konec smlouvy, poslední ms jsem měla 12.6. takže jsem cca v 6tt, termín porodu vychází dle pm na 19.3.2014 budu mít nárok na ppm když nastoupím na mateřskou 8týdnu před porodem? k 31.ý. budu mít odpracováno 273 dnů co jsem nemoc. pojištěna dle mých výpočtů ano, ale chci se ujistit jestli nepočítám špatně
děkuji :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

71428
22.7.13 22:36

@Lenisska Jo, nárok mít budeš, ale musíš jít těch 8 týdnů před TP, ale je to tedy sakra na dny ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21860
22.7.13 22:37

No pokud budeš mít odpracovaný dny, tak ano, počítat to nebudu :D Musíš se prostě vlízt do 270 dnů za posl. 2 roky :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9048
22.7.13 22:40

Nárok mít budeš, ale nastup na mateřskou co nejdřív to jde, jinak by se ti asi vyplatilo jít marodit, než na pracák :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Aneta Opl
22.7.13 22:42

Ochranná lhůta ti vychází fakt těsně, snad ti neposunou termín porodu. Držím palce ať to vyjde :)

• Nahlásit
  • Citovat
22.7.13 22:42

To kdy nastoupím na mateřskou si domlouvám s doktorem nebo to určuje on, já? bude to naše druhý, ale první dcery mi to nevyšlo, tak ted bych byla moc ráda. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71428
22.7.13 22:43
@Tarinka píše:
Nárok mít budeš, ale nastup na mateřskou co nejdřív to jde, jinak by se ti asi vyplatilo jít marodit, než na pracák :think:

A na neschopenku se chodí aby se to vyplatilo? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71428
22.7.13 22:43
@Lenisska píše:
To kdy nastoupím na mateřskou si domlouvám s doktorem nebo to určuje on, já? bude to naše druhý, ale první dcery mi to nevyšlo, tak ted bych byla moc ráda. :)

Doktor určuje termín porodu a ty určuje kdy v rozmezí 6-8 týdnů před tímhle termínem nastoupíš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9048
22.7.13 22:49
@j.a.n.i1 píše:
A na neschopenku se chodí aby se to vyplatilo? :think:

No vlastně asi ne, protože ono by to finančně možná vyšlo o malinko líp, než bát na pracáku, ale zase když už máš dítě, tak s nim musíš asi ven a takhle bys měla vycházky :think: a k tvojí otázce: na ppm máš nárok :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4499
23.7.13 07:48

Máš nárok :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.7.13 08:23

Omlouvám se za anonym, Zadařilo se nám druhé mimi, ale bohužel jsme to nestihly jak jsme chtěli. tará varianta Rodičáku na první mi skončí a já mám termín až 14dní poté( únor 2014).Pracovní smlouva na dobu určitou mi skončila už během první rodičovské, co bude se mnou těch 14dní? Myslíte že mě zaevidují na úřadu práce? a pak po porodu nastoupím hned na rodičák a naplánuji si ho z těch 220 000,–? děkuji moc za vaše postřehy :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
71428
23.7.13 08:49

Na 14 dní není důvod se hlásit na UP, protože odvody do konce jednoho měsíce máš pokryté tím starým rodičákem a celý další zas tím novým. A hned od porodu budeš mít nový rodičák, ale je možné, že budeš muset volit částku přes partnera, protože v zákoně je, že pokud navazuje další rodičák, tak můžeš volit i bez ároku na mateřskou, ale přiznám se, že nevím, co přesně berou jako návaznost :think: jestli přesně nebo stačí na měsíce, tedy tak jak to vychází tobě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.7.13 09:21

Děkuji moc, trochu mě to uklidnilo :-) ale na běhání po úřadech se moc těším :-D a ještě se zkusím optat, nevíte jak je to nyní se školkou? prý se může dítě dávat už od dvou let, je to pravda? syn hrozně prahne po dětech, a jsme přijatí, tak bych ho tam cca od nového roku chtěla občas dát.. nepřijdu o rodičák i přesto, že mám starou variantu?

• Nahlásit
  • Citovat
20568
23.7.13 09:26
@Tarinka píše:
Nárok mít budeš, ale nastup na mateřskou co nejdřív to jde, jinak by se ti asi vyplatilo jít marodit, než na pracák :think:

na neschopenku se snad chodí v případě zdravotních potíží, ne proto, aby se to člověku vyplatilo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71428
23.7.13 09:59
@Anonymní píše:
Děkuji moc, trochu mě to uklidnilo :-) ale na běhání po úřadech se moc těším :-D a ještě se zkusím optat, nevíte jak je to nyní se školkou? prý se může dítě dávat už od dvou let, je to pravda? syn hrozně prahne po dětech, a jsme přijatí, tak bych ho tam cca od nového roku chtěla občas dát.. nepřijdu o rodičák i přesto, že mám starou variantu?

Nene, od dvou let se docházka nesleduje, takže klidně může chodit a na rodičák to nemá vliv :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama