Reklama

Dovolená v Bulharsku, Slunečné pobřeží - rady

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Vuninka
Zasloužilá kecalka 503 příspěvků 21.02.18 12:54
Bulharsko - rady

Ahoj, mám pár otázek k dovolené v Bulharsku-Slunečné pobřeží (Hotel Planeta-kdyby tam náhodou někdo byl).
Budeme mít s sebou 4leteho a 2leteho syna.

1. Co vzít s sebou dětem do letadla na zabavení?
2. Nikdy jsem nebyla na písečné pláži - tam mě bude kočár úplně zbytečný?(mám klasický
houpací a druhý Britax)
3. Jaké jsou ceny potravin v obchodech?
4. Letíme v druhé polovině června, má někdo zkušenost s počasím?
5. Jak je to tam s jídlem a vodou? Mohu dětem dát všechno nebo hrozí střevní problémy?
6. Co nezapomenou vzít dětem?
7. Jak se vám líbí Bulharsko?

Příspěvek upraven 21.02.18 v 13:00

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Vuninka
Zasloužilá kecalka 503 příspěvků 21.02.18 12:55
@Vuninka píše:
Ahoj, mám pár otázek k dovolené v Bulharsku-Slunečné pobřeží (Hotel Planeta-kdyby tam náhodou někdo byl).
Budeme mít s sebou 4leteho a 2leteho syna.1. Co vzít s sebou dětem do letadla na zabavení?
2. Nikdy jsem nebyla na písečné pláži - tam mě bude kočár úplně zbytečný?(mám klasický
houpací a druhý Britax)
5. Jak je to tam s jídlem a vodou? Mohu dětem dát všechno nebo hrozí střevní problémy?

Premek_Orac
Závislačka 4260 příspěvků 21.02.18 13:01
@Vuninka píše:
Ahoj, mám pár otázek k dovolené v Bulharku-Slunečné pobřeží (Hotel Planeta-kdyby tam náhodou někdo byl).
Budeme mít s sebou 4leteho a 2leteho syna.1. Co vzít s sebou dětem do letadla na zabavení?
houpací a druhý Britax)
5. Jak je to tam se jídlem a vodou? Mohu dětem dát všechno nebo hrozí střevní problémy?

1. To na co jsou zvyklé. Tedy klidně hry na mobilu, tabletu (zapnout na letecký režim), karty, knížky, pastelky…
2. Kočárek se ti bude bořit, nebrat. Připrav si něco, čím dětem uděláš stín.
3. Nižší, než v ČR. Nenakupuj v hotelvém obchodu, dojdi do nejbližší sámošky, kam chodí místní. Plať v hotovosti v místní měně.
4. Počasí bude nejspíše dobré, možná večer chladnější. Voda bude studená.
5. Nehrozí nic, co by nehrozilo při jiné změně prostředí. Tepelně zpracované jídlo bez problémů, ovoce by bylo lepší před požitím omývat, ikdyž bude z hotelového bufetu. Pozor, aby voda v kohoutku byla pitná. Pokud by se jednalo o odsolenou mořskou vodu, pro děti by na pití i čištění zubů byla lepší balená voda z obchodu.
6. Pas.
7. Jako v každé zemi jsou tam krásná místa i místa ošklivá, lidé dobří i zlí.
PS: Pozor na silné prody při odlivu, to lidé z ČR v Bulharsku hodně podceňují.

Ivana 85
Závislačka 3025 příspěvků 21.02.18 13:02

@Vuninka ahoj,zacnu od konce nam se tam libilo moc.My byli ve mestecku vedle slunecneho pobrezi a hotel a vsechno super. Dceri v tu dobu bylo 18 mesicu a jedla a pila normslne vsechno co my i zmrzku ve meste. Kocar je na plazi tak akorat k vzteku, musis ho tahnout pres zadni kolecka. S letadlem nevim jaky jsou vasi kluci, ale u nas zabral telefon s pohadkama.Jo byli jsme prelim cervna/cervence a pocasi super, kazdej den kolem 30 a more teply.

Ivana 85
Závislačka 3025 příspěvků 21.02.18 13:03

Omlouvam se za chyby :oops:

Vuninka
Zasloužilá kecalka 503 příspěvků 21.02.18 13:05
@Ivana 85 píše:
Omlouvam se za chyby :oops:

jeeee dekuji :kytka: chyby neres…clovek to potrebuje rychle napsat :D ja tu zpravu psala cele dopoledne :roll: :lol:

káťa
Extra třída :D 12780 příspěvků 21.02.18 13:10

Ahoj, byli jsme v Bulharsku loni docela dlouhou dobu a moc se nám tam líbilo, konkrétně jsme byli v městečku Černomorec, cca 30 km od Burgasu. Bydleli jsme v privátu u místních, ne v hotelu a byli mooooc spokojení. Vodu jsme kupovali balenou, jinak jsme jedli všechno a nikdo po celou dobu pobytu (bylo nás tam 5) neměl ani jednou žádný střevní problém. Moře krásné, čisté, lidé příjemní. Černomorec je malebné malé městečko mimo obřích turistických komplexů. Ceny se nám zdály levnější než zde v ČR, nakupovali jsme v normálních obchodech. Na pláž bych kočár netahala, bořil by se. Důležitý je dostatek slunečníků a pořádná sluneční ochrana.

zoidberg
Extra třída :D 11556 příspěvků 21.02.18 13:11
@Vuninka píše:
Budeme mít s sebou 4leteho a 2leteho syna.

houpací a druhý Britax)

Příspěvek upraven 21.02.18 v 13:00

Ahoj, dovolím si reagovat, do Bulharska jezdívám bez cestovky.
1. Letíš nejspíše do Burgasu, let trvá tak 1:45, děti ani nezaregistrují, že letí a už se přistává.
2. To nevím, byl jsem tam s dvouleťákem a ten už kočár neměl.
3. Slunečné pobřeží je dražší, ale jinak ceny v restauracích jako u nás, ve velkých obchodech levnější, v malých krámcích na promenádě jako u nás nebo lehce dražší. Loni jsem platil za jídlo v běžné restauraci cca 90,– a pak v luxusní za dovozovou rybu asi 280,–
4. Netuším, jezdím v srpnu nebo září
5. Kupuji dětem cokoli a kdekoli a střevní problémy jsme neměli nikdo. Ale to je prostě loterie, byl jsem tam dříve v luxusním hotelu a pros.al jsem půl dovolené
6. Nic netahej, vem jen hotovost, všechno nakoupíš
7. Líbí se mi, lítám tam třeba jen na prodloužený víkend, když mi zbyde volno, můžu si tam všechno dovolit oproti zbytku evropy.

Vuninka
Zasloužilá kecalka 503 příspěvků 21.02.18 13:20
@zoidberg píše:
Ahoj, dovolím si reagovat, do Bulharska jezdívám bez cestovky.
1. Letíš nejspíše do Burgasu, let trvá tak 1:45, děti ani nezaregistrují, že letí a už se přistává.
2. To nevím, byl jsem tam s dvouleťákem a ten už kočár neměl.
3. Slunečné pobřeží je dražší, ale jinak ceny v restauracích jako u nás, ve velkých obchodech levnější, v malých krámcích na promenádě jako u nás nebo lehce dražší. Loni jsem platil za jídlo v běžné restauraci cca 90,– a pak v luxusní za dovozovou rybu asi 280,–
4. Netuším, jezdím v srpnu nebo září
5. Kupuji dětem cokoli a kdekoli a střevní problémy jsme neměli nikdo. Ale to je prostě loterie, byl jsem tam dříve v luxusním hotelu a pros.al jsem půl dovolené
6. Nic netahej, vem jen hotovost, všechno nakoupíš
7. Líbí se mi, lítám tam třeba jen na prodloužený víkend, když mi zbyde volno, můžu si tam všechno dovolit oproti zbytku evropy.

moc děkuji :kytka: a když tam lítáš na víkendy tak si zařizuješ ubytko a letenku sama? Jábych to taky cgtěla zkusit ale mám strach jak se dostanu z letiště na hotel…

Vuninka
Zasloužilá kecalka 503 příspěvků 21.02.18 13:21
@káťa píše:
Ahoj, byli jsme v Bulharsku loni docela dlouhou dobu a moc se nám tam líbilo, konkrétně jsme byli v městečku Černomorec, cca 30 km od Burgasu. Bydleli jsme v privátu u místních, ne v hotelu a byli mooooc spokojení. Vodu jsme kupovali balenou, jinak jsme jedli všechno a nikdo po celou dobu pobytu (bylo nás tam 5) neměl ani jednou žádný střevní problém. Moře krásné, čisté, lidé příjemní. Černomorec je malebné malé městečko mimo obřích turistických komplexů. Ceny se nám zdály levnější než zde v ČR, nakupovali jsme v normálních obchodech. Na pláž bych kočár netahala, bořil by se. Důležitý je dostatek slunečníků a pořádná sluneční ochrana.

Děkuji :kytka:

Premek_Orac
Závislačka 4260 příspěvků 21.02.18 13:25

@Vuninka Beru si to osobně.

zoidberg
Extra třída :D 11556 příspěvků 21.02.18 13:32
@Vuninka píše:
moc děkuji :kytka: a když tam lítáš na víkendy tak si zařizuješ ubytko a letenku sama? Jábych to taky cgtěla zkusit ale mám strach jak se dostanu z letiště na hotel…

Jsem chlap ;)
Na bookingu si zajistím ubytování a požaduji domluvit transfér z letiště do ubytování. Zatím s tím nebyl problém, řidič mě čekal s cedulí v letištní hale. I taxík by se přinejhorším dal, ty ceny nejsou tak strašné, ale bývám blízko letiště, cca do hodinky cesty. Ale prvořadá je letenka, ubytko hledám, až když mám letenku, tu si koupím přes net.
Loni jsem řešil letenky a ubytování pro 22 lidí, domlouval i autobus, to byla sranda :mrgreen:

Vuninka
Zasloužilá kecalka 503 příspěvků 21.02.18 13:33
@Premek_Orac píše:
1. To na co jsou zvyklé. Tedy klidně hry na mobilu, tabletu (zapnout na letecký režim), karty, knížky, pastelky…
2. Kočárek se ti bude bořit, nebrat. Připrav si něco, čím dětem uděláš stín.
3. Nižší, než v ČR. Nenakupuj v hotelvém obchodu, dojdi do nejbližší sámošky, kam chodí místní. Plať v hotovosti v místní měně.
4. Počasí bude nejspíše dobré, možná večer chladnější. Voda bude studená.
5. Nehrozí nic, co by nehrozilo při jiné změně prostředí. Tepelně zpracované jídlo bez problémů, ovoce by bylo lepší před požitím omývat, ikdyž bude z hotelového bufetu. Pozor, aby voda v kohoutku byla pitná. Pokud by se jednalo o odsolenou mořskou vodu, pro děti by na pití i čištění zubů byla lepší balená voda z obchodu.
6. Pas.
7. Jako v každé zemi jsou tam krásná místa i místa ošklivá, lidé dobří i zlí.
PS: Pozor na silné prody při odlivu, to lidé z ČR v Bulharsku hodně podceňují.

děkujiii :kytka: Ten tablet na letecky rezim je kuli internetu? Ty proudy by mě vubec nenapadly :(

Vuninka
Zasloužilá kecalka 503 příspěvků 21.02.18 13:35
@zoidberg píše:
Jsem chlap ;)
Na bookingu si zajistím ubytování a požaduji domluvit transfér z letiště do ubytování. Zatím s tím nebyl problém, řidič mě čekal s cedulí v letištní hale. I taxík by se přinejhorším dal, ty ceny nejsou tak strašné, ale bývám blízko letiště, cca do hodinky cesty. Ale prvořadá je letenka, ubytko hledám, až když mám letenku, tu si koupím přes net.
Loni jsem řešil letenky a ubytování pro 22 lidí, domlouval i autobus, to byla sranda :mrgreen:

jeee nezlob se…a kde kupujes letenky ja koukam na Ryanair. To jsem nevedela ze se da domluvit transfer to je super

klaryskaaa
Stálice 96 příspěvků 21.02.18 13:37

Co budeš chtít - většinou lidé berou tablety, ale let netrvá tak dlouho :-)
2. Nikdy jsem nebyla na písečné pláži - tam mě bude kočár úplně zbytečný?(mám klasický houpací a druhý Britax)

• děti sice nemám, ale vzala bych max. golfáč

• jako u nás

• mohlo by být už teplo, ale vedra nečekej

• můžeš dát vše

• pas :D pak léky, kdyby cokoliv!!

• nic moc…
Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Adopce na dálku a návštěva Bangladéše mě mnohé naučila, říká Věra Pilbauerová

Věra Pilbauerová změnila život bangladéšské dívce Líze, která by bez její... číst dále >

Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled... číst dále >

Články z Expres.cz

Příběh Aloise Rašína: Jak se z radikálního nacionalisty stal zakladatel Československa?

Mluví se o něm málo, v souvislosti se vznikem Československa mnohem častěji... číst dále >

Proč Třešničková otálí s návratem do Česka? Vliv na to má infekce i kuchař

V Istanbulu popálená Týnuš Třešničková (23) uklidnila všechny své fanoušky.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >