S 3m miminkem za rodinou do Egypta

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
ejee
Povídálka 12 příspěvků 20.02.18 22:16
S 3mes miminkem za rodinou do Egypta

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, zda máte někdo zkušenost s cestováním s opravdu malým (3 - 4 měsíčním miminkem) do Egypta. Nejedeme dovolenkovat, ale za rodinou (manžel je egypťan), a bohužel později to nejde, protože min. další rok se tam skrz práci nedostane. Já sama jsem tam nikdy nebyla a trochu mě děsí všecky ty info o průjmech, bakteriích, na který nejsme my evropani zvyklí, parazitech, vodě, ze které se všichni pos… no prostě zvažuju, jestli to dáme, nebo jestli radši zůstanu s malou doma a holt pojede manžel sám. Zajímalo by mě, jestli to některá máte podobně, že máte manžela z Egypta, nebo podobné země a jezdíte tam s dětma na návštěvu za rodinou. Na jednu stranu je výhoda, že teď je plně kojená, takže jídlo i pití má zajištěno a nikam nepoleze, páč se bude nosit :-) tak možná bezpečnější teď, než za půl roku nebo za rok… děkuji za vaše zkušenosti…

Nejnovější recenze z kategorie Cestování s dětmi

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
PeknyVlasy
Kecalka 220 příspěvků 20.02.18 22:42

Pos*al se tam opravdu každý, koho znám. Ty to chytneš téměř jistě a ona to dostane z mléka. Raději bych zůstala s malou doma.

cucik14
Ukecaná baba ;) 2177 příspěvků 20.02.18 22:45

Já bych byla s miminkem doma a kdyby vás chtěla rodina vidět, ať přijede sem ;)

Reflex
Ukecaná baba ;) 2454 příspěvků 20.02.18 22:48

Je to hrozné riziko, nikdo by mě tam nedostal. Raději ať přijedou oni sem a chytnou jen chřipku :D

Jirka_765
Ukecaná baba ;) 1881 příspěvků 20.02.18 22:50
@cucik14 píše:
Já bych byla s miminkem doma a kdyby vás chtěla rodina vidět, ať přijede sem ;)

No tak to určitě. Přitáhnout sem 40 příbuzných, aby tu zůstali. :zed: Ať si jede tam. :dance:

sarusa4
Zasloužilá kecalka 584 příspěvků 20.02.18 22:52

Opravdu to tam měl každý :roll: Radši bych taky zůstala s miminkem doma a manželova rodina přiela sem. Zažila jsem jednou malé miminko v Tunisku, chudák úplně bledé dehydratované, průjem i zvracení. My jsme leteli až v 1.5 roce, to už je lepší. Vím, že tam nejedete dovolenkovat, ale za to to podle mě nestojí. :mavam:

KristynaTita
Kecalka 449 příspěvků 20.02.18 22:53

Nejde jen o posrani se. S malými detmi neradno cestovat do rozvojovych zemi. Tubera, spalnicky. Je to na vase triko. NELETELA BYCH

lasička1
Echt Kelišová 8063 příspěvků 20.02.18 22:54

Jedna věc je hotel, ale do rodiny bych s takto malým miminkem nejela. Nejste zvyklý na jejich bakterie. Dostaneš průjem, horečku, dítě bude odkázaný na někoho z rodiny, včetně umělého mléka. A manželova rodina bydlí jak? Máš přesnou představu? Co jsme byli v Egyptě, tak většina staveb bez střechy, občas okna, všude okolo hrozný nepořádek. V Káhyře leží na zemi chcíplá kráva, lidé bydlí na hřbitovech, nemají střechu nad hlavou. Okolí Nylu katastrofa.Ale mě se Egypt na dovolenou hrozně líbil, měli jsme poznávací okruh.Je to moje srdcovka. Dceři bylo 13 let, procestovaly jsme toho hodně. Ale s takto malým dítětem bych tam neletěla.

Heivka
Závislačka 3239 příspěvků 20.02.18 22:57

Nejela bych, pro kojence může být průjem i smrtelný, švagrová jela na dovolenou do Egypta s dvouletým synem a z průjmovych a zažívacích problémů ho kurýrovali ještě půl roku po návratu. Když bylo klukovi 5měsíců, tak jeli do Bulharska za příbuznými a v den odletu se mu spustila nějaká horečnatá nemoc, že skončili na dva dny v nemocnici (do té doby jsem Bulharsko považovala za „nezávadnou“ zemi).

Emka135
Zasloužilá kecalka 857 příspěvků 20.02.18 22:59

@lasička1 No jo ségra s rodinou (syn 3 roky) měla ten šílenej průjem taky, a to byli v nějakém lepším hotelu…Mně Egypt vůbec neláká ani na dovolenou, ale to už je jiná kapitola a sem to nepatří stejně jako to, že zakladatelka v zemi manžela ještě nikdy nebyla :nevim:

Russet
Extra třída :D 12150 příspěvků 20.02.18 23:00

S tak malým dítětem bych nikam nejela. Pozvala bych tchýni a tchána sem.

Majdina82
Závislačka 2951 příspěvků 20.02.18 23:18

@ejee Do Egypta bych rozhodně nejela s dítětem, které ještě není očkované. Je to riskantní.

jarmarkty
Kecalka 167 příspěvků 20.02.18 23:42

@ejee Ja bych to teda neriskovala a nejela tam s tak malym miminkem. Bakterie jsou tam ve vode a te se nevyhnes. manzel muze jet sam a muzete se spojit treba pres skype nebo jinak at vidi malou. A pozvete je na navstevu vy sem a je to :-).

Melodi
Povídálka 49 příspěvků 20.02.18 23:47

Já bych s takhle malým miminkem do Egypta neletěla. Byla jsem tam s dětmi, když jim bylo 5 a 7 let. Bydleli jsme v pětihvězdičkovém hotelu a všichni jsme měli průjmy. Já k tomu dostala ještě vysoké horečky, bolelo mě celé tělo, bylo mi fakt hrozně. Dcera byla z toho zeslabená a syn se z toho dostával ještě dva měsíce doma. Neohrozila bych takto malé miminko!

hapovab
Kecalka 442 příspěvků 20.02.18 23:51

Jezisi, ani za milion!!Udivuje me, ze nad tim vubec premyslis! Umis si predsravit ze takovy maly mimco chytne prujem, ktery skoli i dospeleho chlapa??Bez se na to zeptat k doktorce a myslim, ze s tebou vyrazi dvere. Vzdyt ti muze i umrit! A druha vec je, jestli znas manzelovu rodinu? Takovych pribehu uz bylo…jen na navstevu a zenska ani dite uz se zpatky nikdy nedostali.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Trápení rychlobruslařky Sáblíkové: Vyřešilo by její trable těhotenství?

Celých třináct let nechyběla Martina Sáblíková (31) na stupních vítězů na... číst dále >

Partnerka Dvořáka ze StarDance: „Každá chyba je u nás trestanější!“

Jejich pár teď postoupil do finále, což tanečnice Lenka Nora Návorková bere... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu... číst dále >