Bulka v prsu velikosti fazole při kojení

804
8.1.06 10:10

Bulka v prsu !!!

Včera večer jsem objevila v prsu bouli jako fazole. Po nočním kojení zmizela (myslím, že to, co je ještě trochu hmatné, je žláza). Ale ráno, po 4 hodinách od posledního kojení, tam byla zase a po kojení opět téměř (nebo že by úplně ?) zmizela. Nebolí to, ani nečervená, první, co mně napadlo je nádor. Na sono prsu chodívám pravidelně každý rok - naposled jsem byla v květnu. Máte s tím některá zkušenost?
Eva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1028
8.1.06 10:54

Mně se taky někdy stává, že má v prsu zatvrdlé místo, které vykojím a pak se tam objeví znovu. Pak to dá na nějaký čas pokoj a zas se to objeví. Myslím si, že je to žláza, která se trochu ucpává asi tam bude nějaké zúžení. Je fakt, že to místo je větší než fazole, ale tobě se může ucpávat třeba menší část žlázy. Když si tu bouli masíruji, tak z bradavky odtéká nebo stříká mléko, ale musím říct, že nemám problémy s odstříkáváním. Na to, že je to nádor jsem vůbec nemyslela (a to jsem velká panikářka :) ), ten by se odstříkat (odkojit) nedal. Nepanikař a jestli tě má odpověď neuklidnila, tak se obrať na laktační poradkyni, ta by to měla vědět jistě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5525
8.1.06 10:54

Evulko, osobni zkusenost nemam, ale jestli zmizi, tak to nejspis nador nebude. Pro klid svedomi si na sono dojit muzes, podle me to kazdy doktor pochopi a napise ti zadanku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19476
8.1.06 11:07

Evulko,
ja mela podobne obavy(taky jsem panikarka), moje boule odstrikat nesla ani kdyz jsem se hodne snazila a nakonec se z toho vyklubal zanet z ucpaneho mlekovodu(ale az po asi tydnu trapeni). Zdenik a Magratka maji skoro jiste pravdu, souhlasim s nimi, ja sono delam, nadoru uz jsem videla spousty a nemyslim si, ze je to tvuj pripad. Jinak je samozrejme mozne, ze to muze byt neco jineho, nez ucpany mlekovod, napr. mala spatne hmatna cysticka, ktera se objevi, vzdycky, kdyz se prs naleje, ale ta prvni moznost se nabizi a je temer jiste spravna, alespon podle toho, jak to popisujes. Zadanku na SONO ti tvuj doktor muze napsat, ale myslim, ze to nebude nutne. Masiruj a odstrikavej to misto, jak jen to pujde, upravi se to uvidis.

Mroe

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7797
8.1.06 12:45

Přidává se k holkám, kdyby to byl nějakej nádor nebo něco takového, určitě by to po kojení nezmizelo :wink: To vypadá na zatvrdlinku z mlíka, možná počínající retence mlíka…
Koj tak, aby bradička směřovala k tomu místu, aby tak dítě víc pilo z toho místa a to mlíko tam nezůstalo.
Kdyby to trvalo dýl a mělas obavi, tak se můžeš klidně na gynekologa obrátit. Ale neboj, to nebude nic vážnýho :wink:
Alenka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
804
8.1.06 14:04

Díky holky, spravily jste mi neděli, byla jsem z toho večer úplně nanic.

Ta bulka je opravdu po každém kojení skoro nehmatná a po cca 4 hodinách zase jako fazole :(

Mne znezvózňuje, že to není bolestivé, jinak bych si myslela, že je to zánět nebo retence, jak jsem je zažila při prvním dítěti.

Zítra jdu k dr. nakontrolu po šestinedělí, tak se ho na to zeptám.

Eva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
804
12.1.06 11:56

Dnes jsem byla na sonu, Mroe, měla jsi pravdu - je to cystička asi 6mm, po nalití prsu je dobře hmatná. Spadl mi ze srdce veliký kámen :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
1.10.13 07:00

Kojeni a bulka v prsu

Nasla jsem si bulku, myslela jsem ze je to zatvrdlina. Kojim 10 mesicu a mrne uz se asi pomalu odstavuje, tak jsem mela bolavy prso a vypadalo to na pocinajici zanet a jak jsem se to snazila rozmasirovat zjistila jsem ze tam mam bulku ktera nejde rozmasirovat :( ma to nepravidelny tvar, neboli, mozna jsou to i dve blizko sebe. Prso uz neboli, a je to tam porad. Mozna je to jen zvetsena zlaza, ale nevim no, budu za hysterku kdyz si zavolam na gyndu? Moje mama trpi na cysty v prsou ale jinak v rodine nikdo nic. Jinak je mi 27.

• Nahlásit
  • Citovat
33965
1.10.13 07:06
@Anonymní píše:
Nasla jsem si bulku, myslela jsem ze je to zatvrdlina. Kojim 10 mesicu a mrne uz se asi pomalu odstavuje, tak jsem mela bolavy prso a vypadalo to na pocinajici zanet a jak jsem se to snazila rozmasirovat zjistila jsem ze tam mam bulku ktera nejde rozmasirovat :( ma to nepravidelny tvar, neboli, mozna jsou to i dve blizko sebe. Prso uz neboli, a je to tam porad. Mozna je to jen zvetsena zlaza, ale nevim no, budu za hysterku kdyz si zavolam na gyndu? Moje mama trpi na cysty v prsou ale jinak v rodine nikdo nic. Jinak je mi 27.

jdi co nejdříve k lékaři, prootže to může být cokoliv.
Já kdysi měla něco podobného a asi nemusím psát jak mě zamrazilo. Vůbec mě to nebolelo, ale pořád tam byla a radši jsem šla hned k dr.Ten mě prohlídl a řekl, že je to pouze zduřelá žláza. Poslal mě ale pro jistotu na utz, kde se to potvrdilo.Po příchodu ms to pak najednou zmizelo ;) Jenom ten dr na utz říkal, že je dobře, že jsem přišla hned, protože to může být cokoliv a není dobrý otálet. Tak hned dej vědět jak jsi dopadla ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59251
1.10.13 07:11

Stav se na gyndě, dostaneš žádanku na sono. Pořád lepší 100× zbytečně kvůli tukové bulce, než to nechat být a přijít pozdě. Já chodim na mamograf od 25ti protože ségra měla v tomhle věku už raka.. S tímto si nehraj. šance malá, ale je. A čím dřív to budeš řešit, tím lépe :kytka: Edit, tímto Tě samo nechci strašit, ale rozhodně tam co nejdřív zajdi :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
1.10.13 07:24

Tak ja si tam dneska zavolam, nejhorsi ze to nemuzu nikomu rict, manzel v zahranici a moje mama by zacala hned vysilovat a ja bych byla z toho vic nervozni…dost ze si to porad osahavam jestli to tam jeste je

• Nahlásit
  • Citovat
33965
1.10.13 07:29

Nic bych neříkala dokud nebudu mít jistotu co to je. Mě na to tenkrát přišel manžel, když mě zajel rukou do podprdy a byl z toho docela špatnej. Měla jsem pak strach aby v práci třeba nespadnul, prootože mě pořád volal a utěšoval a spíš to jenom zhoršoval :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
1.10.13 07:31

No doufam ze me na tu gyndu neobjednaji za 3 tydny :think:

• Nahlásit
  • Citovat
2159
1.10.13 07:32

Ahoj, taky jsem mela a mam… nakonec je z toho obycejna cysta, co teda obcas boli… hlavne, co mam malou… chodim pravidelne na kontroly… v tehu a po kojeni me hlidaji vice.
Takze se neboj, urcite to bude ta dobra varianta. Jinak muzes si najit primo mamologii u vas a objednat se… doporucenku vezmes pak sebou a nebo zaplatis cca 300 kc a na gynekologii nemusis… jinak, kdyz reknes, ze kojis a ze ses z toho vystrasena tak Te urcite vezmou driv… me teda vzali… drz se :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2159
1.10.13 07:32
@Anonymní píše:
No doufam ze me na tu gyndu neobjednaji za 3 tydny :think:

muze i obvodak…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek