Špinění před MS

1473
8.4.05 09:37

Špinění před MS

Ahoj holky,
Nemáte některá zkušenosti se špiněním před menstruací? Já obvykle špiním tak den dva před MS, ale minulé dva měsíce to bylo tak osm dní před MS a bylo to docela dost :cry: . Nejdřív jsem si myslela, že to špinění je v důsledku uhnizďování zárodku. Ale evidentně to tak nebylo. A současně se špiněním šla moje BT pomalu dolu - to se mi také stalo poprvé. Většinou změna teploty proběhne během dvou dnů. Tak nevím. Moje dr. říká, že to je zatím v pohodě a ať přijdu za tři měsíce. Máte s tím některá zkušenost? Co vám pomohlo nebo co vám poradil doktor.
Jestli je to hodně zmatené tak se omlouvám ale předem díky za jakékoliv odezvy a rady. Hezký víkend všem.
Ryšavka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

472
8.4.05 11:34

ahoja,
já jsem měla vždy špinění pouze 2 dny před MS (s poklesem teploty) a po nasazení vitamínu B6 a sarapisu jsem se toho úspěšně zbavila (ne toho poklesu teploty :cry: :lol: ). 8 dní je už ale docela dost. možná to byl jen důsledek hormonální nerovnováhy tento cyklus, nebo jsem taky četla, že někdy sliznice naroste příliš „bujná“, že už se prostě neudrží a začne odcházet dřív. neužívala jsi třeba hodně některých vitamínů, které právě podporují růst sliznice?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1473
8.4.05 11:49

Cami
Vit. B6 jsem začala brát teď a o sarapisu také uvažuju, četla jsem o něm tady v některé diskuzi. O hormonální nerovnováze u sebe nevím. Mě právě zaskočilo, že dr řekla, že je vše v pohodě a mám přijít za tři měsíce, jestli se to nesrovná :?: No možná to byl jen nějaký výkyv a zbytečně plaším. Jen mě napadlo, jestli někdo nemá podobné zkušenosti. Uvidím co B6.
Díky Ryšavka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
8.4.05 13:38

Zkus se mrknout na www.rodina.cz
V několika dílech je tam vysvětlena symptotermální metoda a jeden díl se zabývá i poruchamu menstruačního cyklu. Myslím, že tam bylo psáno i o špinění před MS delším než 2 dny.

Květina

• Nahlásit
  • Citovat
1668
14.4.05 11:14

Ahoj. Já mám ten samý problém. Až 8 dní před MS špiním. Zašla sem k Dr. a ten mi řekl, že to může být nedostatek hormonu (žlutého tělíska) a dal mi Utrogestan. První měsíc špinění zmizelo. Druhý měsíc se objevilo snad ještě dřív než sem Utrogestan začala brát. Teď beru Utrogestan znovu a zase špinění vymizelo. Je to sice fajn, jen si myslím, že bez UTR. se špinění příští cyklus zase objeví. Zatím se o mimi nesnažíme, ale špinění je mi nepříjemné a mám strach, že s nim i půjde hůře otěhotnět. Přiští měsíc to zkusím bez UTR. a poku se špinění objeví mám zajít za Dr. a tenmi řekne co dál. Tak sem zvědavá. Nemáte někdo podobnou zkušenost jako já?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
17.4.05 16:34

Ahoj.

Problém se špiněním jsem tu na webu řešila tak rok zpátky (v rámci odkazu Neplodnost v horní části levé odkazovací lišty), když jsem se více sledovala od doby, co jsme se začali snažit o mimi (už se snažíme rok a 4 měsíce).
Takže jsem to probrala s holkama tady na webu a podpořena jejich názory zašla k lékaři. Napsal mi na to Proveru, že mi to i podpoří přirozeným způsobem otěhotnění a nic. Sice mi špinění ustalo v době užívání Provery, ale po využívání se zase objevilo. Takže jsem si nechala udělat hormonální profil z krve a všechno bylo v pořádku.
Holky tu na webu psaly, že jednou z příčin může být třeba věk, kdy po 30. roce života se tělo pomaličku, ale jistě, začíná chystat na přechod a tohle může být jeden z projevů. Nebo může být špinění způsobeno vřídkem na čípku, který doktor obvykle zaregistruje a sleduje.
Musím říct, že po různém „plašení“, jakože „už zase nejsem těhotná“, nebo „nedej bože je to projev toho, že se plod nemůže udržet v bříšku“ a tak, jsem si uvědomila, že se mi špinění objevuje více v době, kdy se sleduji (bazální teplota, plodné dny, poloha čípku apd). Takže jsem všeho nechala, což mi ostatně doporučoval i doktor.
Neúspěch s miminkem a vlastně všechny zdravotní problémy teď řeším s jedním homeopatem, ale to by byla zase jiná diskuse. Fakt ale je, že hormony tělo spíše ničí, ať už je to antikoncepce, nebo Provera nebo jiné léky. Ale to je zase otázka postoje ke klasické a alternativní formě léčby.

Takže bych řekla, že pokud Ti lékař řekl, že je to v pořádku, tak zbytečně neplaš. Nehledej něco, co není. Na druhou stranu pokud znáš své tělo a jeho reakce a zdá se Ti, že reguje nestandartně, tak určitě nenechej lékaře jen tak a chtěj všechna potřebná vyšetření. Holky tu na webu mají v jednom velkou pravdu, nejdůležitější je být psychicky v pohodě.

Tak přeju lepší zítřky..

Bea..

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
16.5.05 08:17

Ahoj holky,

mám stejný problém se špiněním v lut. fázi jen s tím rozdílem, že progesteron (Duphaston) již beru (2× denně).
Tmavě hnědé slabounké špinění se objevilo již 9.DPO (?!) a trvá 3 den …
Myslíte si, že mám přestat brát Duphaston a čekat zda se rozjede MS nebo naopak zvýšit jeho dávku?
Jak má „správné“ špinění vypat? Tm. hnědá krev nebo jasně červená?
Díky za odpo. Vendula25

• Nahlásit
  • Citovat
155
16.5.05 08:42

Ahoj, já jsem po vysazení HA špinila většinou tak 2 - 5 dní před MS - nepřikládala jsem tomu žádnou váhu, až pak se mě na to dr. přímo zeptala (po 2 potratech) - a říkala, že to může být špatná funkce žlutého tělíska (a že to mimo jiné mohlo být příčinou těch mých problémů). Takže mi na:,–(ila Utrogestan, po něm to vymizelo, a teď jsem v 7tt a snad to vypadá konečně dobře (Ťuk, ťuk - musím to zaklepat :-)). Takže bych to špinění zas tak nepodceňovala, aspoň by Ti dr. mohl udělat hormonální profil. Držím palce.
Bubinka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
16.5.05 09:16

Ahoj Bubinko,

to špinění se u mě také opakuje - právě proto mi Dr. napsala Duphaston (2× denně), ale ani po něm to nezmizelo (?). Myslíš, že ta dávka je na mě moc slabá?
Každopádně vydržím do zítra, pak dělám test a ať bude výsledek jakýkoliv objednávám se na gyndu …
Myslím, že hormonální profil bych si „zasloužila“ - snažíme se 11 měsíců :-(.
Vendula25

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
16.5.05 19:45

ahojky holčiny,
tak jsem špinila přesně takhle a přesně jen chvíli pomohl duphaston, pak to začlu znovu, nedřív myslela doktorka že je to bakteriemi, pak hormona a nakonec jsem se kvůli anovulačním cyklů dostala až ke clostilbegytu na úplně něco jiného a od té doby co ho beru nešpiním ani trochu do prvního dne menstruace…
ale nějak nikdo asi není schopen říct přesnou příčinu…
papa Lucka

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
16.5.05 20:35

Ahoj,
tak Clostilbegyt „bohužel - bohudík“ beru taky (1. měsíc). Takže ten u mě nezabral :-(
Zítra dobírám Duphaston, tak bych do 2 dnů měla vědět na čem jsem … Ale asi stejně zkusím test…
Vendula25

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
15.6.05 23:05

Ahoj holky. Nedalo mi to a musím se připojit. Se špiněním před menstr.bojuju asi 6 let - vždy s úctyhodnou pravidelností od 21. - 22. DC až do menstr. (okolo 30.DC). Takže asi 8 - 10 dní (!). Utrogestan ani Duphaston nezabírají, zkoušela jsem vitamíny i SARAPIS - bez výsledku… Hormony v podstatě v pořádku (trochu zvýš.prolaktin). Byla jsem u nejvyhlášenějších odborníků včetně Prof. Ventruby, a nikdo si s tím neví rady… Mimochodem - neovuluju (PCO) a 1× potrat (po stimulaci Clostilbegytem). Příští týden jdu na hysteroskopii, jestli není nějaká příčina přímo v děloze. Mám z toho docela strach - co tam najdou…

K. (26) :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
225
16.6.05 11:47

K: Ahojky, se spinenim sice problemy nemam, ale take bojuju s PCO. Mam typicke priznaky. Clostybegyt nezabral, takze jsem byla na drillingu vajecniku a ted si druhy cyklus po malych davkach picham Puregon. Tak uvidime, jestli budu dobre reagovat. Drzim ti moc palecky v dalsim usili .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
16.6.05 16:24

Ahoj,
přidávám se se svou „troškou“ do mlýna, špiním taky několik dní před i po MS, posledního půl roku jsem baštila Clostilbebyt, tak to bylo o něco lepší. Koukali na mě už asi 4 doktoři, ani jeden nevěděl, čím to může být (bez infekce, bez hematomu, beru progesteron..) Mám taky PCO a někde jsem četla, že PCO mohou taky způsobovat špinění, protože není všechno tak, jak má být…Ale hledat opravdovou příčinu je asi hodně těžké. Na druhou stranu - setkala jsem se s holčinou, která taky špinívala, asi 3 roky, někdy i 10 dní před MS a pak jeden cyklus nic - a byla těhule :) Takže určitě nějakou naději na zahnízdění mimíse máme, zvlášť pokud nebývá špinění moc silné. Držím všem palečky!!!

Evík

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
22.6.05 13:18

Jé Eviku,
to je skvělá zprávička o tom jednom měsíci nešpinění. Tento měsíc se mi to stalo špinila jsem jen dva dny a pak už ne a MS jsem měla dostat dnes 8O (pokud jsem správě určila den ovu). Teploty se drží zatím vysovké tak možná zkusím zítra testnout. Ale mám strach z dalšího zklamání :cry:
Ryšavka

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama