Ztratila se Vám cysta sama, nebo jste museli na operaci?

Luccka
4.12.04 18:46

Cysta !

Prosím o radu.
Byla jsem na ultrazvuku, kde mi doktorka sdělila, že mám 6 cm velkou cystu.
Docela dost mě bolí břicho, prý je to normální. Pokud se s menstruací neztratí, půjdu na operaci. Máte s cystou a bolestí někdo zkušenost? Ztratila se Vám sama, nebo jste museli na operaci :cry: . Děkuju za odpověďi. Luccka

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

17026
4.12.04 22:28

Ahoj Lucko,
nevim jestli jsi tehulka nebo ne.
Ja mela cystu na zacatku tehotenstvi,bricho me bolelo,ale nevim jestli to zpusobovala cysta nebo pocinajici tehotenstvi.Pri kazdem dalsim ultrazvuku se cysta zmensovala a kdyz bylo mimi uz dost velke,zadnou uz tam nevideli(kolem 20tt,pokud si vzpominam dobre)
Nevim,jestli jsem ti pomohla,ale alespon u me se cysta ztratila.
Preji to i tobe
pa

Any a Sebastianek 16tydnu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17026
4.12.04 22:29

jsem to ale trubka..pises pokud se s menstruaci neztrati..takze tehulka nejsi.Ale snad se bude zmensovat a zmizi i bez natlaku mimi

ahojky

Any

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Luccka
4.12.04 23:23

Ahoj Any,
děkuju :D
Lucka

• Nahlásit
  • Citovat
804
5.12.04 09:47

Ahoj Luucko,

já jsem dostala na cystu podobné velikosti jako ty injekci (už ale nevím, co to bylo, je to skoro 10 let) a ztratila se po následující menses. Bolela dost nepříjemně, spíš to píchalo na straně, kde byla, a občas zabolela hodně při nějakém pohybu. Údajně takové cysty nejsou nic nebezpečného ani vážného, obvykle se ztratí a kdyby ne, operují se laparoskopicky. Eva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
6.12.04 08:04

Ahoj Luccko,
na cysty trpím už od 16-ti let, naposledy se mi objevila 11.11.(vel.5×4,5cm) a dokonce jsem i 4 dny špinila a 2 dny krvácela, prý vinnou hormonál.změn. Doktor mi také řekl, že počkáme na mestruaci a pak se uvidí.....
Cysta zřejmě zmizela :-), žádné potíže již nemám, ale pořád čekám na tu MS. Dnes jsem 39DC, tak se zítra chystám k doktoru na vyvolávačku.
Držím palce ať i Tobě cysta zmizí a jseš zas OK. Venda

• Nahlásit
  • Citovat
225
6.12.04 12:48

Ahoj Luccko,
taky jsem měla cysty. Byla jsem na operaci, kdy mi cysty odsáli, ale protože se jedna vytvořila znovu, tak ji vyoperovali laparoskopicky. Teď už mám více než deset let pokoj (ťuky ťuk:). Cysty jsou nebezpečné, protože mohou být vyživovány silnější cévou a při prasknutí cysty bys mohla mít vnitřní krvacení.
Kočulka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
6.12.04 13:10

Lucko já měla tenhle cyklus hrozně divný. Po ms vysoká bt, stále jsem špinila. Doktor našel cystu 4cm na vaječníku. Že se zřejmě jednalo o cystu korpusluteální (utvořenou ze žlutého tělíska), která produkuje progesteron jsem zjistila až dotazem na rodině.cz. Každopádně 14DC jsem začala krvácet a po třech dnech, když jsem šla opět k doktorovi, zjistil, že už tam není. Sice mě nebolela, ale pěkně mi rozhodila hormony i cyklus. Ale doktor se netvářil, že by byla nějak nebezpečná. Prý se běžně tvoří a pak většinou praskají při ms, ani o tom člověk neví.
Pajdule

• Nahlásit
  • Citovat
554
17.12.04 11:44

Ahoj Luccko,
přidám se svou zkušeností. Mě zjistili cystu loni v září, v konečné fázi byla tak 5,5×6 cm. Bolesti jsem měla hrozný, upnutý kalhoty jsem musela vyměnit za volný a v té době jsem byla vyřazená i ze sportování. Dr. čekal 5 měsíců (cyklů), jestli cysta nezmizí, nakonec se to řešilo v lednu laparoskopicky a sebrali mi přitom jeden vaječník :cry:
Asi jsem tě moc nepotěšila :(
Přeji ať cysta zmizí sama od sebe a nemusíš do nemocnice. :)
ahoj bakoule

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1938
17.12.04 12:22

Ahoj Lucko,
já měla taky cysty. Většinou jsem na ně přišla až praskly, šla jsem k doktorce a ta jen konstatovala, že tam mám víc tekutiny a že asi praskla cysta. předcházely tomu velké bolesti. Pak mi zjistili na ultrazvuku cystu cca 4 cm a taky mě děsili operaci, pokud s MS nezmizí. A zmizela!! :! Tak nezoufej, počkej po MS a uvidíš.
Alenka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.11.11 13:42

Ja mam s cystami tiez skusenost.Po zamklom tehotenstve v 9.-10.tyzdni, kedy som musela podstupit kyretaz, mi kvoli hormonalnej nerovnovahe vznikly na oboch vajecnikoch cysty. Gynekologicka mi poradila najskor neinvazivny postup mozneho odstranenia a to takz, ze mi pichla hormony, po ktorzch niekedy cysta praskne. Na jednu cystu to zafungovalo. Kvoli druhej , ktora sa stale zvacsovala,mi poradila operacne odstranenie. Poprosila som ju, ci by sme nemohli vyskusat tie hormony este raz. Suhlasila. Cysta nemizla. Dostala som od niekoho knihu „On a ja“ , myslim, ze od Gabriely Salvete, ktoru som den pred tym, ako som si mala s nemocnicou dohodnut termin operacie, otvorila na nahodnej strane, kde stalo nieco v tomto zmysle: Boh hovori dusi (Gabriele): Preco odo mna pytate tak malo? Nadovsetko Vas milujem.Pytajte si a dostanete. Ale musite v to verit. Tak som spontanne v mysli povedala Bohu: Tak dobre, uzdrav ma prosim.Predtym som sa Ta o to neodvazila poprosit, ale ked vravis, ze malo ziadame, tak Ta o to ziadam. Zrazu som pocitila obrovsku doveru k Bohu (a zostala mi dodnes - kedykolvek nieco dolezite potrebujem, dostanem to. Nezabudnem vsak pridat - nech savsak stane Tvoja vola.)
A na druhy den, predoperacne sono: cysta bola prec.
A momentalne som v 6. mesiaci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonyyyym
20.3.13 20:25

cysta z vysazení Antikoncepce

Ahoj, já jsem taky měla cystu, ale prý to bylo z vysazení antikoncepce, teďka jsem ji taky vysadila a břicho mě píchá, takže tam určitě bude :(

• Nahlásit
  • Citovat
2
15.12.15 20:38

Ahoj 2 měsíce mi nedošla ms šla sem k lékaři a tam mi řekly že mám cystu 5×6cm, myslíte že je normální nedostat to tak dlouho, když mi odebrali krev vše bylo v pořádku ale u prvního lékaře mi řekly 35mm a i když mi lékařka píchla injekci aby přišla MS :( :( dřív tak nic. a ani bolesti nemám a navíc je mi po ránu trochu blbě od žaludku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.8.18 21:11

Cysta? Zpoždění ms, bolesti

Ahojte,
11. den cyklu jsem byla na gynekologii a doktor viděl folikul a říkal, že co nevidět praskne. Ovulační hlen jsem začala mít kolem 14. dne, ale jinak žádné ovu přznaky, které obvykle mívám. Až 19. den přišla ráno najednou dost velká bolest a během pár hodin i krvácení. Až jsem myslela, že už dorazila ms. Krvácela jsem ale jen jeden den a tak jsem usoudila, že to ms nejspíš nebyla, že možná folikul přerostl v cystu a ta praskla. Nicméně teď jsem už 36. den a ms furt nic. Je možné, že bych si to odbyla tím 1-denním krvácením 19. den cyklu? Doktor na ultrazvuku viděl sliznici 10 mm, je možné to odkrvácet za jeden den (ne silného) krvácení, odpo už spíš špinění?
Mám to nějak řešit nebo prostě počkat, až ms dojde…? Teď už mě dávno nic nebolí, jen občas lehounce zašpiním (hnědě).
Naty

• Nahlásit
  • Citovat
568
7.8.18 21:19

A těhotenský test jsi dělala?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu