Bušení srdce v klidu

Anonymní
23.12.19 00:15

Bušení srdce v klidu

Ahoj. Je mi 20 a dítě zatím nemám. Nesportuji, mám domácí práce. Každý den, když se ráno probudím, mi začne silně a rychle bušit srdce, kolem 135 tepu za minutu. Přitom ležím a jsem v klidu. A poté vždy odpoledne, když například sedím nebo ležím a čtu si, tak mi srdce buší tak silné, ze ztěží popadám dech. Včera odpoledne jsem si naměřila 196 tepu za minutu. Toto odezní vždy cca po hodině. U kardiologa mi řekli, ze mám srdce v naprostém pořádku. Mate s tím někdo zkušenost? Děkuji za rady

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

113
23.12.19 00:32

Ahoj, ano, taky to začlo kolem dvaceti, vyfasovala jsem betablokátor a je ķlid. Ale beru to každý den a budu to brát už pořád.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
113
23.12.19 00:34

Na EKG by se to projevilo myslim jen v době toho bušení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
138
23.12.19 02:09

Tak zpet na kardiologii a vyzadej si holtera (ekg monitoring min. 24 hodin) a z toho pak muzou delat zavery. je to naprosty standard. je mozne, ze te budou do budoucna jen sledovat bez medikace, ale chce to proverit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
414
23.12.19 06:58

Me se tohle stavalo, bezne kolem 120-130. Taky pry vse ok a ze to mam z nervu. Zmenila jsrm doktora a byla mi zjistena zvysena funkce stitne zlazy. Dostala jsem leky i na buseni srdicka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
144
23.12.19 07:59

Mám to taky stresového původu, ale je mi 45,ve 20 sem byla víc v klidu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18061
23.12.19 08:54

U mě za to může to že nemám štítnou jak psali holky chce to holtra, jinak zjistí pr. d

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4657
23.12.19 09:51

Já to mám taky, já mám tedy normální tep úplně běžný, cca těch,80 v klidu 85, ale minulý týden se mi stalo v sobotu i v neděli že najednou mi jako přeskočí a mám mezi 176-195 většinou, je to dost nepříjemné a bolí to. Už jsem myslela že i omdlim. Naštěstí to trvá v řádech minut tak 3-5 minut. Dělo se mi to právě i v těhotenství, to mu řekli že může být těhotenská tachykardie, jenže malé je rok a třičtvrtě :mrgreen: a stále. Bohužel seu to děje nepravidelně takže holter na jeden den by mi byl k ničemu :think: to by musela být fakt náhoda aby se to zachytilo :think:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1831
23.12.19 12:02

Je potřeba zachytit tu tachykardii na EKG, ideálně tu fakt rychlou, těch 196 by klidně mohla být nějaká supraventrikulární tachykardie. Měla jsi EKG holter? Pokud ne tak by byl vhodný, ovšem záleží na tom jak často máš potíže, pokud denně je velká šance že se něco zachytí, pokud třeba 1× týdně, zachytit se nic nemusí. Dá se u udělat třeba i týdenní holter, tam je šance na záchyt vyšší. No a samozřejmě nechat udělat základní laboratoř - minimálně štítnou žlázu a ionty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.12.19 00:13

H

@pajulinkaa
Tak dneska opět, 200 tepu za minutu, za 10 minut se to snížilo na 180 a drží mi to do teď. Už cca hodinu. Mám pocit, jako by mi mělo srdce prasknout. Hůř se mi dýchá a slyším, jak to srdce buši. Už asi hodinu. Hrudník se mi nadzvedává, jak je silné to bušení. Holter jsem měla, dokonce i týdenní, řekli, ze je to stresovehoo puvodu. Ale jsem naprosto v klidu, jen to srdce, jakoby mi mělo vyskočit. Přes den, když jsem venku, tak si pravidelně merim pro jistotu tepovou frekvenci. Jednu chvíli mi srdce tluče 140 úderu za minutu s například za hodinu je to kolem 40ti. Pres ten den, kdy jsem nejvíc v pohybu, mám pocit, jakoby se mi mělo srdce každou chvíli zastavit. Protože nemohu absolutně nikde nahmatat puls a když už, tak 35-40 úderu za minutu. Nechápu to

• Nahlásit
  • Citovat
2468
24.12.19 00:48
@Anonymní píše:
@pajulinkaa
Tak dneska opět, 200 tepu za minutu, za 10 minut se to snížilo na 180 a drží mi to do teď. Už cca hodinu. Mám pocit, jako by mi mělo srdce prasknout. Hůř se mi dýchá a slyším, jak to srdce buši. Už asi hodinu. Hrudník se mi nadzvedává, jak je silné to bušení. Holter jsem měla, dokonce i týdenní, řekli, ze je to stresovehoo puvodu. Ale jsem naprosto v klidu, jen to srdce, jakoby mi mělo vyskočit. Přes den, když jsem venku, tak si pravidelně merim pro jistotu tepovou frekvenci. Jednu chvíli mi srdce tluče 140 úderu za minutu s například za hodinu je to kolem 40ti. Pres ten den, kdy jsem nejvíc v pohybu, mám pocit, jakoby se mi mělo srdce každou chvíli zastavit. Protože nemohu absolutně nikde nahmatat puls a když už, tak 35-40 úderu za minutu. Nechápu to

To uz je tedy sakra rozptyl. Taky na to trpím, ale při www stresu mám max 150/min. Hodně mi pomohlo brát horcik a beru 5 tablet denně a tep frekvence se snížila a pokud nejsem vystavena velkému stresu je v normě. I se cítím tak nějak v pohodě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
715
24.12.19 09:10
@Anonymní píše:
Ahoj. Je mi 20 a dítě zatím nemám. Nesportuji, mám domácí práce. Každý den, když se ráno probudím, mi začne silně a rychle bušit srdce, kolem 135 tepu za minutu. Přitom ležím a jsem v klidu. A poté vždy odpoledne, když například sedím nebo ležím a čtu si, tak mi srdce buší tak silné, ze ztěží popadám dech. Včera odpoledne jsem si naměřila 196 tepu za minutu. Toto odezní vždy cca po hodině. U kardiologa mi řekli, ze mám srdce v naprostém pořádku. Mate s tím někdo zkušenost? Děkuji za rady

Ahoj, jedna z příčin může být páteř, možná pociťuješ bolest mezi lopatkami.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2468
24.12.19 10:17

Ano, s tou páteři je to pravda. Ono stačí i špatně zvolené spodní prádlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
715
24.12.19 11:36

Problém je v častém hrbení nad mobilem, páteř na to není stavěná.
To bušení ti způsobuje skříplý nerv srdce, což je sice lehké uzdravit, ale problém je v tom, že to málo kdo umí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama