Bydlení u rodičů s miminem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.07.18 07:47
Bydlení u rodičů s miminem

Ahoj holky, omlouvám se, že radši anonymně, ale nevím, kdo by si to tu mohl přečíst a pak žvanit. A další omluva je za ten román co bude následovat.

S přítelem čekáme přírůstek koncem prosince, do teď jsme oba bydleli u svých rodičů a jelikož se malý naplánovalo samo (my neplánovali), tak,,na rychlo” sháníme byt, než bychom se rozhodli, co chceme dál (jestli si vezmeme hypotéku na byt, nebo počkáme na baráček, který máme,,slíbený,” ale to může být otázka klidně 5 let.)
Přítel bude jezdit přibližně do května pracovně pryč. Někdy na celý týden, někdy na kratší dobu, takže bych s malým/malou byla ze začátku dost často sama.

A teď k problému: jeho rodiče nedokáží pochopit, že chceme do podnájmu, prý zbytečně budeme dávat peníze někomu cizímu - mají pravdu, ale já jsem toho názoru, že jednou jsme si udělali rodinu, tak je na čase se začít starat. Přítele tátínek je občas hrozně fajn chlap, ale občas (čtěte většinou) dost vybuchuje a ve všem vidí problém a upřímně spolu od začátku moc nevycházíme… přítele maminka je hrozně hodná, ale dost mě vyděsilo, že když jsme si našli byt o který bychom měli zájem a byl cca o 5 minut dál od nich než od mých rodičů, dala najevo že jí to přijde nefér a nakonec řekli, že by vůbec nejlepší bylo, kdybychom se nastěhovali do stejného města, kde bydli oni, na to jsme argumentovali tím, že než bychom dostali hypotéku a rozhodli se jaký byt a kde bychom chtěli, už bych dávno porodila, a tak z nich vypadlo, že bychom měli bydlet ze začátku u nich (podotýkám, že v přítelově pokoji, který je malý i pro nás dva.) To by navíc znamenalo, že bych tam ze začátku byla s mimčem sama, než by přítel přestal jezdit pracovně pryč (jeden malý pokoj, společná kuchyň, jeho rodiče + ségra a já s malým/malou :lol: )

A dotaz na vás zní: JAK ARGUMENTOVAT, ABY ASPOŇ TROŠKU POCHOPILI, PROČ CHCEME JÍT HNED OD ZAČÁTKU DO SVÉHO? Samozřejmě argumenty máme, ale říkala jsem si, že víc hlav… znáte to :)

Moc vám děkuju pokud jste to dočetly až sem :srdce:

Ps: Navíc mě dost straší, že kdybychom tam šli, kecali by mi do všeho, neměli bychom ani chvíli pro sebe, snažili by se malýho/malou vychovávat za nás a zároveň vychovávat nás. + trošku,,podezírám (berte s rezervou)” přítele mamku, že si prostě chce udržet synáčka v hnízdečku… :?

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:

hapolda
Ukecaná baba ;) 1028 příspěvků 30.07.18 07:53

Hlavne se nenech zlomit a jdi si za svym! Mladi se starejma nikdy nedela dobrotu! Vidim to u sve kamaradky ktera je za ani ne rok z tohoto bydleni uplne vycerpana :(

Aduš8
Ukecaná baba ;) 2033 příspěvků 30.07.18 07:54
@Anonymní píše:
Ahoj holky, omlouvám se, že radši anonymně, ale nevím, kdo by si to tu mohl přečíst a pak žvanit. A další omluva je za ten román co bude následovat.

S přítelem čekáme přírůstek koncem prosince, do teď jsme oba bydleli u svých rodičů a jelikož se malý naplánovalo samo (my neplánovali), tak,,na rychlo” sháníme byt, než bychom se rozhodli, co chceme dál (jestli si vezmeme hypotéku na byt, nebo počkáme na baráček, který máme,,slíbený,” ale to může být otázka klidně 5 let.)
Přítel bude jezdit přibližně do května pracovně pryč. Někdy na celý týden, někdy na kratší dobu, takže bych s malým/malou byla ze začátku dost často sama.

A teď k problému: jeho rodiče nedokáží pochopit, že chceme do podnájmu, prý zbytečně budeme dávat peníze někomu cizímu - mají pravdu, ale já jsem toho názoru, že jednou jsme si udělali rodinu, tak je na čase se začít starat. Přítele tátínek je občas hrozně fajn chlap, ale občas (čtěte většinou) dost vybuchuje a ve všem vidí problém a upřímně spolu od začátku moc nevycházíme… přítele maminka je hrozně hodná, ale dost mě vyděsilo, že když jsme si našli byt o který bychom měli zájem a byl cca o 5 minut dál od nich než od mých rodičů, dala najevo že jí to přijde nefér a nakonec řekli, že by vůbec nejlepší bylo, kdybychom se nastěhovali do stejného města, kde bydli oni, na to jsme argumentovali tím, že než bychom dostali hypotéku a rozhodli se jaký byt a kde bychom chtěli, už bych dávno porodila, a tak z nich vypadlo, že bychom měli bydlet ze začátku u nich (podotýkám, že v přítelově pokoji, který je malý i pro nás dva.) To by navíc znamenalo, že bych tam ze začátku byla s mimčem sama, než by přítel přestal jezdit pracovně pryč (jeden malý pokoj, společná kuchyň, jeho rodiče + ségra a já s malým/malou :lol: )

A dotaz na vás zní: JAK ARGUMENTOVAT, ABY ASPOŇ TROŠKU POCHOPILI, PROČ CHCEME JÍT HNED OD ZAČÁTKU DO SVÉHO? Samozřejmě argumenty máme, ale říkala jsem si, že víc hlav… znáte to :)

Ps: Navíc mě dost straší, že kdybychom tam šli, kecali by mi do všeho, neměli bychom ani chvíli pro sebe, snažili by se malýho/malou vychovávat za nás a zároveň vychovávat nás. + trošku,,podezírám (berte s rezervou)” přítele mamku, že si prostě chce udržet synáčka v hnízdečku… :?

Já myslím,že ať budete argumentovat čímkoli,budou si pořád stát za svým. Už jen to,že se urazí,když najdete být o 5 minut dál od nich, než od vašich. Vůbec byste nemuseli brát ohledy na to,kdo kde bydlí. Asi se můžeš připravit, že se i urazí,ale jestli partnet stojí za tebou,hlavně se nenechte zlomit,protože takováhle tchýně tě bude dusit a vychovávat 100%.

Tichošlápek
Extra třída :D 10476 příspěvků 30.07.18 07:55

Na úvod - ani za zlatý prase :lol: Jinak bych nijak extra neargumentovala. Nemusíte jim nic vysvětlovat. Proste bych nasla podnájem, sestehovala se a umožnila jim vídat mrne a pomáhat jak ti bude vyhovovat. A když by frfnali, tak bych jen řekla, ze uz jste teď mladá rodina a potřebujete se postavit na vlastní nohy a mít soukromí. Ideálně si pritele vezmi, to by taky mohlo dost zabrat jako definitivní utvoreni nove samostatné rodiny

katyna1984
Zasloužilá kecalka 560 příspěvků 30.07.18 07:55

Prostě jim řekněte, že je máte moc rádi a právě proto si nechcete pokazit rodinné vztahy při vypjatých situacích, obzvláště po probrecenych nocich s miminkem.

vertunka
Závislačka 4644 příspěvků 30.07.18 07:56

Ja jsem takhle bydlela s tchanem po narozeni prvni dcery cele 6tinedeli - nejhorsi obdobi :zed:. Byla to fakt katastrofa. Takze opravdu zdrhej dokud muzes. Je pravda, ze pokud se vam proste stalo to, ze budete neplanovane rodici (i kdyz tomu moc neverim, urcite selhala HA, co?), tak by bylo nejlepsi se k tomu postavit celem a vyletet rodicum z hnizda. A toho, ze bude chlap casto pracovne pryc se neboj, alespon budes mit s mimcem klid.

Veru1987
Zasloužilá kecalka 772 příspěvků 30.07.18 08:02

Proč musíte argumentovat? Je logické že s miminkem nebudete bydlet v dětském pokojíku tatínka. Já bydlím s tchýní v domě. Je to zlatá ženská, do ničeho mi nemluví. Tchán je takový svůj. Ale taky hodný chlap. ALe představa že bych tu neměla svoje. Svůj byt nahoře to nee. Máme svoji kuchyn, koupelnu. Moje podmínka ještě byla že se stavěla příčka jak se vyšlo po schodech. Takže máme fakt oddělený byt. JInak bych se zbláznila. Nedělá to dobrotu. Polezete si na nervy.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.07.18 08:02

Pokud byste neměli třeba vlastní patro, samostatnou kuchyň, koupelnu a záchod…tak vůbec. Tohle je základní soukromí.
Píšu anonymně, jako velmi spokojená v dvougeneračním bydlení s tchány (Už 11 let )

Monchichik
Kelišová 5164 příspěvků 30.07.18 08:05

Tak bych jim řekla, ať se nezlobí, ale že budeme rodina a chceme žít sami. A hotovo, žádný argumenty je stejně nepřesvědčí a bydlet u jakýchkoliv rodičů by mě ani nenapadlo.

Twixinka
Zasloužilá kecalka 971 příspěvků 5 inzerátů 30.07.18 08:09

jak píšou holky, nešla bych do toho! Prostě bych si stála za svým, čekáte rodinu a chcete se osamostatnit a upřímně já osobně to vidím jako velké plus, ptže většina mladých lidí dneska tuhle snahu vůbec nemá a raději žijí v tom jednom malém pokoji u rodičů, no a pak jsou tady ty diskuze, jak nesnáší tchánovce, jak jim do všeho kecají apod. Určitě neustupuj a držím palce :kytka:

Ou
Kelišová 5174 příspěvků 30.07.18 08:09

Milí rodičové - máme vás rádi. A chceme aby to tak zůstalo. Právě proto potřebujeme vlastní soukromí a fungovat jako nová samostatná rodina.

Budeme nesmírně vděční za každou pomoc a budeme ji potřebovat.

Ale sami tušíte, že kdybychom u vás zůstali, tak to dříve či později jen přinese velké konflikty a to prostě nechceme.

Co byste ještě potřebovali k tomu, aby pro vás naše společné a jednoznačné rozhodnutní bylo pochopitelnější a přijatelnější?

K.a.c.i.k93
Kelišová 5667 příspěvků 30.07.18 08:10
@Anonymní píše:

Ps: Navíc mě dost straší, že kdybychom tam šli, kecali by mi do všeho, neměli bychom ani chvíli pro sebe, snažili by se malýho/malou vychovávat za nás a zároveň vychovávat nás. + trošku,,podezírám (berte s rezervou)” přítele mamku, že si prostě chce udržet synáčka v hnízdečku… :?

Tak tohle jsem taky zažila. |Po tříletém vztahu jsem otěhotněla,oba jsme bydleli u rodičů a já se pak nastěhovala k příteli a jeho matce a můžu říct ŽE UŽ NIKDY V ŽIVOTĚ!!! Do všeho se mi s*ala a nikdy v tom bytě nebyl klid a s přítelem jsme se kvůli tomu často hádali. Přítel se stěhovat nechtěl a tak jsem si hledala nějaký menší byt a až když zjistil tohle,řekl že se budeme stěhovat všichni 3.
Už nikdy bydlení s tchýní a může bejt sebevíc zlatá :zed: On je rozdíl,když k tobě přijde na návštěvu a když s ní bydlíš pod jednou střechou 8)

pikola
Neúnavná pisatelka 19290 příspěvků 30.07.18 08:12

Jste dospělí, čekáte rodinu je čas vylétnout z hnízda a nebydlet hlavně u rodičů. To by dopadlo katastrofálně pokud si chceš zachovat zdravý rozum, je jedno, že to budou výdaje navíc, ale budete mít klid. Už nejste děti, nemusíte poslouchat rodiče.

paola white
Extra třída :D 12747 příspěvků 30.07.18 08:15

cheš-li si zničit vztahy s tchýní a tchánem, tak se tam nastěhuj. Ne myslím, že společné bydlení s kýmkoliv je cesta do pekla. Já bych šla raději do podnájmu

Dojcanis
Závislačka 3664 příspěvků 30.07.18 08:16
@Anonymní píše:

Me nejvic zaujalo to,ze dite se planovalo samo :mrgreen:

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

V soutěži Nastartujte se uspěl nápad na originální Priessnitzovy zábaly

V již šestém ročníku grantového programu Komerční banky a Asociace malých a... číst dále >

Články z Expres.cz

Malý blondýn s černou botou: Má Juncker během konference každou botu jinou?

Na tiskovou konferenci v belgickém Bruselu, kde vystoupil předseda Evropské... číst dále >

Vyhrál v Milionáři, do roka vraždil: „Donutila mě Hepnarová,“ vysvětloval lesní vrah Kalivoda

V roce 2004 byla soutěž „Chcete být milionářem?“ na vrcholu popularity.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >

Latexová svoboda nahých mužů. Na neobvyklé výstavě je orgasmus povolen

Po nahých ženách nabídli organizátoři výstavy Voayer skutečně nahé muže. V... číst dále >