Z neschopenky na mateřskou?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Losolka22
Povídálka 27 příspěvků 23.07.18 12:49
Z neschopenky na mateřskou?

Ahoj holky, měla bych na Vás takový dotaz, protože nikde mi nejsou schopni dát pořádnou odpověď :roll: jsem na rizikovém těhotenství na neschopence od 1.2.2018 (vlastně od zjištění těhu) a na mateřskou bych podle výpočtu v těhu průkazce měla nastoupit mezi 16.-30.8. termín porodu mám podle UTZ na 11.10. No problém je v tom že mi v práci končí k 31.7. (Konec tohodle měsíce) smlouva která byla na rok na dobu určitou a dnes mě zalarmovala účetní že ji mám poslat už jen poslední lístek na penize za červenec a pak papír od doktora na mateřskou ale dal že se o měl nezajímají že u nich proste končím ze mi pošle akorát započtový list a list o důchodovém pojištění a dál ať si to zjistím sama kam se mám nahlásit protože už to prý není jejich jako zaměstnavatele starost. Přeci když mi 31.7. končí smlouva neznamená že mi končí i neschopenka? Snad je nějaká ochraná lhůta? Pokud to chápu správně tak na neschopence budu až do doby než my doktor da papír na mateřskou a tom rozmezí od 3.7.-16.8. se snad nemusím hlásit mám pracak kvůli těm pár dnům ale naváže mi to na sebe ne? Pouze jí jako účetním pošlu podkaldy listek na peníze za těch par dni do 16teho a papír nás materskou a o víc se nestarám?? Nebo je to snad jinak?? Volala jsem na infolinku sociálky a tam vůbec netuší proto to zkouším ještě tady…děkuji moc :srdce:

Reakce:

P4ja
Kelišová 6339 příspěvků 23.07.18 12:53

Ne neschopenka ti nekončí. Nevím, asi se hlásit nikam nemusíš. A papír na PPM pošleš účetní, stejně jako lístek na peníze za červenec a pak ukončení neschopenky.

Lublrn
Kecalka 234 příspěvků 23.07.18 12:59

Paní účetní to na vás zkouší, nemocenskou budete zařizovat stále stejně, to je prostřednictvím (bývalého) zaměstnavatele. Jinak na mateřské dovolené sice nebudete, peněžitou pomoc brát můžete, splníte-li 270 dnů pojištění za poslední 2 roky. Na ÚP vás v době PN ani nezaregistrují a hlásit byste se měla až budete opravdu chtít pracovat.

Elishka1
Závislačka 2738 příspěvků 23.07.18 13:01

Ano, s ukončením smlouvy ti nekončí neschopenka. Ukončení v tvém případě by mělo být den před nástupem na PPM a i toto ukončení v srpnu by mělo jít přes zaměstnavatele. Kdyby ti to nechtěl převzít, pošli si to na OSSZ sama a oni mu to stejně dají k doplnění

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63335 příspěvků 3 inzeráty 23.07.18 13:10
@Lublrn píše:
Paní účetní to na vás zkouší, nemocenskou budete zařizovat stále stejně, to je prostřednictvím (bývalého) zaměstnavatele. Jinak na mateřské dovolené sice nebudete, peněžitou pomoc brát můžete, splníte-li 270 dnů pojištění za poslední 2 roky. Na ÚP vás v době PN ani nezaregistrují a hlásit byste se měla až budete opravdu chtít pracovat.

Co by na ni zkoušela, vždyť ji řekla pravdu, má ji poslat lístek na peníze a papíry na PPM, to ji vyřídí a dál je to její starost a nikoliv zaměstnavatele.

Lublrn
Kecalka 234 příspěvků 23.07.18 13:15
@j.a.n.i1 píše:
Co by na ni zkoušela, vždyť ji řekla pravdu, má ji poslat lístek na peníze a papíry na PPM, to ji vyřídí a dál je to její starost a nikoliv zaměstnavatele.

A třeba ukončení neschopnosti?

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63335 příspěvků 3 inzeráty 23.07.18 13:17
@Lublrn píše:
A třeba ukončení neschopnosti?

Ježiš, to se dává automaticky společně s papíry na PPM a 100% to tak myslela (a možná i řekla) ta účetní. Nehledě na to, pokud tedy chceš chytat za slovo, tak ukončení neschopenky je současně i posledním lístkem na peníze, takže to i tak řekla.

Lublrn
Kecalka 234 příspěvků 23.07.18 13:24

No dobře, tak jsem to přehnal, když někdo končí v neschopnosti (nebo do 7 dnů), tak to stále zařizuje prostřednictvím bývalého zaměstnavatele a to jsem chtěl říci.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Daisy Lee chce větší prsa a rty. „Máma zůstává v nemocnici,“ vzkázala mimochodem

Je to už několik dní, co bývalou přední příbramskou političku Alenu... číst dále >

Slováci mají svoje dvě Ledecké: O jaké kočky mohou kvůli sporu přijít?

I Slováci mají svou Ledeckou! Vlastně dvě Ledecké. Sestry a přední biatlonové... číst dále >

Články z Ona Dnes

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >