Bydlení v garsonce - zkušenosti

Anonymní
7.3.21 21:31

Bydlení v garsonce - zkušenosti

Zdravím, chtěla bych se zeptat, jestli máte nějaké zkušenosti s bydlením v garsonkách sama uvažuji o koupi z hlediska financí, avšak s okolí jsem slyšela různá negativa o stísněnosti atd.

Příspěvek upraven 08.03.21 v 20:02

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
91
7.3.21 21:39
@Anonymní píše:
Zdravím, chtěla bych se zeptat, jestli máte nějaké zkušenosti s bydlením v garsonkách sama uvažuji o koupi z hlediska financí, avšak s okolí jsem slyšela různá negativa o stísněnosti atd.

Ahoj, asi jde taky třeba o to kolik ti je? Jako mlada bych si rozhodne nekupoval garsonku, pokud někdy v budoucnu plánuješ deti.

A to stejne - nedokážu si představit byt tam třeba s partnerem? Když se pohádas a budeš chtít být sama, tak můžeš jedine tak na záchodě, v koupelně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70
7.3.21 21:48

S pritelem jsme bydleli v 1kk asi 45m2 (docela velkorysa predsin) a meli jsme tam uplne vse - kuchyn, obyvacek, postel i pracovni misto pro oba. A uplne nam to stacilo. Odstehovali jsme se pak, protoze uz jsme chteli do sveho a ne platit najem, ale ten prostor byl pro dva uplne dostacujici. Nutno dodat, ze to nebylo v dobe covidu a celostatnich karanten :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
91
7.3.21 21:54

@Veruko24 kdyby to bylo takhle mysleny, taky bych byla pro. Ale zakladatelka píše o koupi. Jasne, vždy se da prodat, ale jsou to zbytecne starosti.
Nájem je v pohodě, ale vlastní garsonka s výhledem do budoucnosti mi nepřijde jako ideální bydlení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7.3.21 21:54

Ahoj, žila jsem s manzelem v pronajatém 1Kk. Byla to větší místnost s přepážkou, která alespoň trochu oddělila postel a výhodou byl balkon. Žili jsme tam cca dva roky a bylo to v pohodě. Na začátek nám to stačilo a fakt jsme ten byt měli rádi, pohádali jsem se tam ošklivě jen jednou a to šel manžel ven. Pak jsem otehotnela a našli jsme si větší byt.

Já bych osobně garsonku ale nakupovala, strašně záleží, jaké máš plány, děti? Jsi sama nebo s partnerem? Pokud máš dost financí může to být fajn investice i do budoucna třeba na pronajem, ale záleží na lokalitě atd…

Takže pronajmout si do začátku mi přijde super, ale tu investici bych pořádně zvážila

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70
7.3.21 21:56

@Veru21 tak jedna vec je idealni bydleni a druha to, co si clovek muze realne dovolit. Za me teda lepsi garsonka nez nic

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
91
7.3.21 22:02

@Veruko24 Takže podle tebe je lepší koupit si garsonku. Dobře. A pokud si slečna třeba za 2 roky najde partnera a otehotni.?
Super, moje kamarádka si takhle garsonku v 19ti koupila taky, pak otěhotněla a když měli mimčo, tak když partner spal po noční, tak to vážně ideal nebyl.
Byli rádi ze sehnali kupce (nebylo to úplně hned) a mohli se odstěhovat..

Ale jo, nikomu to neberu, každý máme nastavené jiné priority a jiny styl života. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.3.21 22:10

Bydlela jsem v garsonce s přítelem. Ze začátku dobrý, ale pak mi začalo vadit, že jsem neměla skoro vůbec žádný soukromí. Nakonec jsme se rozešli(z jiného důvodu) a pokud budu chtít do budoucna s někým zase bydlet, tak půjdu určitě do většího.. Opravdu nemáš kam utéct. Jinak teď bydlím sama a myslím, že pro jednoho to jde ;)

• Citovat
  • Nahlásit
70
7.3.21 22:29

@Veru21 tak ja hlavne resim to, co je ted a ne co by kdyby. Az se situace zmeni, tak vezmu v potaz nastale okolnosti. Je uplne normalni, ze clovek se parkrat za zivot prestehuje. Ne kazdy ma hned na to poridit se velky byt nebo dum na cely zivot. Ja bych radsi ty dva roky davala penize do sveho nez do najmu (kde te muzou navic kdykoliv vystehovat a nebo ti ho zvedat). A az potkam partnera a budu chtit zalozit rodinu, tak to budu resit…partner muze mit vetsi byt nebo budou chtit dum, usadit se v jinem meste…moznosti je x a za ty dva roky byt stoupne na hodnote a kdyz ho pak proda, tak ji neco zbyde na ten vetsi. Ale to je muj nazor, nikomu ho nenutim. Presne jak pises, kazdy to mame nastavene jinak

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5015
7.3.21 22:29

Garsonka je zlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7.3.21 22:57

Záleží, jak to máš ty. Já to milovala, celkově miluju stísněnější prostory. Mám větší pocit útulnosti a bezpečí. Ale bohužel ve třech lidech už by to nešlo. Avšak hned bych se tam vrátila, neříkám nic. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1256
8.3.21 08:54

Asi takhle. V případě, že bych si garsonku mohla nechat a pronajímat i v případě, že si poté najdu partnera a najdeme si větší, tak bych do toho šla. Je to taková investice. Ale jestli by jsi to pak stejně prodávala, tak asi zbytečně komplikace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4268
8.3.21 09:32

Půjdu proti proudu: pokud teď aktuálně máš peníze na koupi garsonky (popř. na zvládnutelnou hypo do, dejme tomu, pěti let), a naskytne se ti dobrá nabídka, šla bych do toho. Výhledově si najdeš partnera, založíš rodinu, ale to nebude zítra a nemovitost je zatraceně dobrá investice, kde se ti během pár let peníze jen zhodnotí. Malé byty se taky hodně dobře pronajímají, kdyby ses pak rozhodla odejít třeba za partnerem do většího, a může to pak být slušný základ na hypotéku na větší.

Ovšem pokud by ses kvůli garsonce měla zadlužit na dlouhá léta, nejsi typ na případný pronájem a měla bys pak nemovitost obtíženou hypotékou prodávat, je to jen starost navíc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61319
8.3.21 09:44
@Zumpa píše:
Garsonka je zlo.

Garsonka je fajn

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
91
8.3.21 14:03
@Veruko24 píše:
@Veru21 tak ja hlavne resim to, co je ted a ne co by kdyby. Az se situace zmeni, tak vezmu v potaz nastale okolnosti. Je uplne normalni, ze clovek se parkrat za zivot prestehuje. Ne kazdy ma hned na to poridit se velky byt nebo dum na cely zivot. Ja bych radsi ty dva roky davala penize do sveho nez do najmu (kde te muzou navic kdykoliv vystehovat a nebo ti ho zvedat). A az potkam partnera a budu chtit zalozit rodinu, tak to budu resit…partner muze mit vetsi byt nebo budou chtit dum, usadit se v jinem meste…moznosti je x a za ty dva roky byt stoupne na hodnote a kdyz ho pak proda, tak ji neco zbyde na ten vetsi. Ale to je muj nazor, nikomu ho nenutim. Presne jak pises, kazdy to mame nastavene jinak

Jo, naprostý souhlas, vnímám to stejne. Já mam už 10let svoji 1kk, už pět let ji pronajimam a platí mo to hypotéku. S přítelem žijeme v jeho bytě:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat