Fond oprav - máte x nemáte?

19
7.3.21 18:50

Fond oprav - máte x nemáte?

Dobrý den, jdu si k vám pro radu. Líbí se nám jeden byt, který je na prodej. Jediný otazník je u tohoto paneláku fond oprav. Neplatí se měsíčně vůbec nic, s tím že až bude něco potřeba tak se vlastníci bytů složí na ten konkrétní případ. Všechny byty jsou v osobním vlastnictví. Máte s tím nějakou zkušenost? Ještě se jedná o starší panelák, takže je jasné že v budoucnu to bude chtít rekonstrukci - zateplení, fasáda, rozvody? atd… Radši bych platila nějakou úměrnou částku měsíčně než najednou nějakou pálku :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19693
7.3.21 18:52

Do toho bych nešla ani omylem. Už vidím, jak bude potřeba opravit střechu a každý byt vytáhne padesát tisíc ani nemrknou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8945
7.3.21 18:57

@JuliaJulie Tak to mají teda blbe udělané, do toho bych nešla. Pak se něco stane a co? ne každý má IX tisíc na takovou věc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24610
7.3.21 19:02

@JuliaJulie Nešla bych do toho. On je problém kolikrát vypáčit z vlastníků i pravidelné příspěvky do fondu nebo odsouhlasit navýšení, pokud se ví, že se musí na něco naspořit.

Fakt si nedělám iluze, že s ejen tak složíte třeba na novou střechu za 300 000, nové výtahy nebo zateplení a komplet fasádu.

A zajímalo by mě, jak tihle frajeři platí drobné opravy a údržby typu prasklé žárovky, povinné revize eletřiny, hasičáků, úklid apod., když nevedou žádný fond oprav.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8438
7.3.21 19:06

@JuliaJulie nešla bych do toho. A docela by mě zajímalo, jak mají ošetřené, že to ti lidi opravdu zaplatí v momentě, kdy to bude potřeba protože podle mě tímto stylem nespraví nikdy nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19
7.3.21 19:08

Mě se to právě taky vůbec nelíbí. Tak jsem se jenom chtěla zeptat na názor. Myslím, že takhle to nemůže fungovat a už vůbec ne dlouhodobě…
Moc všem děkuju za názory ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24610
7.3.21 19:08

A vřele doporučuji shlédnout film Vlastníci. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
137
7.3.21 19:20

Tvl, to taky může pak každý platit 100tisic a víc na větší reko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
137
7.3.21 19:21

Nekupuj to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7463
7.3.21 19:25

Ani omylem. Z toho koukají jen nekonečné problémy, dohady a bydlení v rozpadajícím se paneláku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
585
7.3.21 19:33

Do toho bych nešla. To se nikdy nedohodnou, i tak je to mnohdy na palici (film Vlastníci > super). Ale jak se bude jednat, že bude zateplení a XY peněz… No už to vidím.

I tam kde fond oprav je se mnohdy bere úvěr, na tyhle velké věci a pak se splácí. Ale tady bych se bála i hádání o prasklé žárovky ve společném prostoru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10655
7.3.21 19:34
@JuliaJulie píše:
Dobrý den, jdu si k vám pro radu. Líbí se nám jeden byt, který je na prodej. Jediný otazník je u tohoto paneláku fond oprav. Neplatí se měsíčně vůbec nic, s tím že až bude něco potřeba tak se vlastníci bytů složí na ten konkrétní případ. Všechny byty jsou v osobním vlastnictví. Máte s tím nějakou zkušenost? Ještě se jedná o starší panelák, takže je jasné že v budoucnu to bude chtít rekonstrukci - zateplení, fasáda, rozvody? atd… Radši bych platila nějakou úměrnou částku měsíčně než najednou nějakou pálku :roll:

Já znám případ, že vlastníci taky do fondu oprav nic neplatí. Ale dávají se do něj všechny příjmy z nájmu společných prostor, konkrétně nájem za umístění antén mobilních operátorů. Ale źe by fond nebyl, s tím jsem se teda nesetkala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
481
7.3.21 19:38

Ahoj, nešla bych do toho ani náhodou. Jsem předseda SVJ, fond oprav máme a věř mi, pořád se něco platí ( různé drobné opravy, výměny vodomeru, úklid, deratizace, různé pravidelné revize, výtah), nechápu jak to pak lidí doplácí, v ročním zúčtování?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10655
7.3.21 19:41
@Sůvička80 píše:
Ahoj, nešla bych do toho ani náhodou. Jsem předseda SVJ, fond oprav máme a věř mi, pořád se něco platí ( různé drobné opravy, výměny vodomeru, úklid, deratizace, různé pravidelné revize, výtah), nechápu jak to pak lidí doplácí, v ročním zúčtování?

tak u nás tyhle výdaje jdou přes správcovskou firmu. Každý majitel platí měsíčně zálohy a jednou ročně je vyúčtování.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15998
7.3.21 19:44

Ne, do toho bych nešla. Jsme v paneláku, 216 bytových jednotek a fond oprav platíme a zcela upřímně, navýšení byť o pár korun je vždy hotové utrpení. Tak nevěřím, že by majitelé byli ochotni najednou platit x (desítek) tisíc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat