Bydlet ve vlastním - chci toho tak moc?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Kafčula
Nováček 5 příspěvků 28.11.18 16:05
Bydlet ve vlastním?

Bydlím dva roky s přítelem a jeho rodiči. Dá se říci, že až na kuchyni jde o samostatné bydlení, byť je společný vstup. Zkrátka nejde o zcela samostatné bytové jednotky. . Dohromady máme dvě děti (s jinými partnery). Ráda bych si vzala hypotéku a odstěhovala se do vlastního, kde mi nebudou prarodiče zasahovat do výchovy. Přítel nechce. Vztah ukončit nechce, ale jinde bydlet také nehodlá. Plánovali jsme společné dítě, najednou se na něj již necítí. Manželé nejsme. V domě při společném bydlení jsou jasnými výhodami finance, potřeba hlídání je též vyřešená. Nevýhodou rozmazlování dětí prarodiči ať už jde o jídlo, režim, povinnosti. Příteli toto přijde jako malicherné. Mě to ale ubíjí, pač každý den něco řešit již nedávám. S chlapem moc není řeč. Moje případné stěhování vzal na vědomí s tím, že za mnou bude docházet, což mi přijde sobecké - doma bude mít komfort od maminky a ke mně na noc? Myslíte, že je ode mě nefér chtít se osamostatnit? Nějak už ztrácím nadhled.

Příspěvek upraven 03.12.18 v 10:01

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Sandokanos
Ukecaná baba ;) 1750 příspěvků 28.11.18 16:09
@Kafčula píše:
Bydlím dva roky s přítelem a jeho rodiči. Dá se říci, že až na kuchyni jde o samostatné bydlení, byť je společný vstup. Zkrátka nejde o zcela samostatné bytové jednotky. Dům je ve vlastnictví přítelových rodičů. Dohromady máme dvě děti (s jinými partnery). Ráda bych si vzala hypotéku a odstěhovala se do vlastního, kde mi nebudou prarodiče zasahovat do výchovy. Přítel nechce. Vztah ukončit nechce, ale jinde bydlet také nehodlá. Plánovali jsme společné dítě, najednou se na něj již necítí. Manželé nejsme. V domě při společném bydlení jsou jasnými výhodami finance, potřeba hlídání je též vyřešená. Nevýhodou rozmazlování dětí prarodiči ať už jde o jídlo, režim, povinnosti. Příteli toto přijde jako malicherné, dle jeho slov jde o drobnosti. Mě to ale ubíjí, pač každý den něco řešit již nedávám. S chlapem moc není řeč. Moje případné stěhování vzal na vědomí s tím, že za mnou bude docházet, což mi přijdesobecké - doma bude mít komfort od maminky a ke mně na noc? Myslíte, že je ode mě nefér chtít se osamostatnit? Nějak už ztrácím nadhled.

Co je na tom sobeckeho? Naopak, aspon se o nej nemusis starat a prat mu ponozky a trencle a mas ho jen pekny chvilky. :palec:

Jinak klasika, 2 cizi zensky se nesnesou na jednom teritoriu. :mrgreen:

jenny.fields
Nadpozemská drbna 25490 příspěvků 28.11.18 16:15

Dítě bych s ním neměla a pokud se nechce odstěhovat, tak bych se stěhovala sama a vztah ukončila. Žít v domě s tchýní a mít společnou kuchyň, to by mne ranilo.
Já jen žiju s tchýní :mrgreen:

terien
Echt Kelišová 8929 příspěvků 28.11.18 16:16

No ani za nic bych nebydlela s rodiči a ještě se s tchýní dělit o kuchyň :zed: horší varianta už tam nebyla? Odstěhovala bych se okamžitě i bez chlapa, ten ať se drží maminčiny sukně.

terinka4444
Hvězda diskuse 69353 příspěvků 28.11.18 16:30

Tak asi takhle, moje maminka ( MAMINKA, přestože neříkám křivého slova ani na tchyňku), bydlí těsně vedle mě, mám dva domy vedle sebe na jednom pozemku a v jednom mám maminku. A je to moje milovaná maminka skvělý člověk, co by pro mne položila život. Přesto jako to jde, protože máme oddělené bydlení, a to tak, že i zahrady :mrgreen: Sice ne plotem, ale pomyslnou čárou, ale prostě ty si plej tady svoje, nasazuj si kytky tady, já nepleju a nemám kytky. Mně je fuk jakou máš kytku na okně a ty se nestarej o můj překrásný plevel :mrgreen: Tohle je jediná možnost, kdy to může fungovat. A i tak jsou tam třecí plochy, konkrétně s jídlem a dětmi. Já myslím že jablko je super sváča, ona myslí, že super sváča je marmeládový šáteček, já myslím, že ve 12 může dcera klidně vysávat ( já to dělala už v první třídě, paměť mé maminky je krátká), ona myslí, že jako by chudinka nemusela dřít na panském :mrgreen: prostě ne, v společně v jednom ještě s tchyní, byť to může být fajn člověk, ani omylem. Ani zadarmo, ani kdyby mi platili.

Heivka
Závislačka 3457 příspěvků 28.11.18 16:33

Já v kuchyni nesnesu ani vlastní mámu, natož tchýni (a to musím říct že v obecném měřítku je moje tchýně poklad). Pokud máte možnost se osamistatnit, šla bych do toho, chlapovi bych dala na výběr, buď půjde s vámi nebo nepůjde vůbec.

Lucy75
Kecalka 414 příspěvků 2 inzeráty 28.11.18 16:35

já měla svou kuchyni od 18 a dělit se o ni s tchyní - tak horší variantu už si ani neumím představit :zed: navíc tam máte těch třecích ploch víc.. takže já už bych bydlela sama se svým dítkem jinde dávno.. a ohledně dalšího trvání vztahu s ním by se ještě vidělo…

Uiii
Povídálka 48 příspěvků 28.11.18 16:37

Být tebou jdu pryč. Přítel by to chápat mel, on je doma, cítí se super. Servis od maminky, servis od tebe, nemusí skoro nic platit a je skoro ve vlastním. Ty máš naopak smíšené pocity z tchyně, kterou chceš respektovat, ale někdy je to skutečně o nervy. Moje maminka bydlí v domě s moji babičkou, její maminkou. I přes to, ze k sobě mají mnohem blíže než ty s tchýní, občas jsou obě na nervy. Hele takhle, ty by ses z toho mohla brzy zblaznit, pokud nepujdes do vlastního a můžeš mít s tchýní sebevic harmonicky vztah. :nevim:

arinecka
Kelišová 5493 příspěvků 28.11.18 16:38

@Kafčula Ne, není nefér se chtít osamostatnit. Vztah ukončit nechce ale bydlet jinde taky nechce :mrgreen: No, společné děti nemáte, tak to udělej po svém a je to :nevim: Bydlela jsem s tchánovcema 15 let, měli jsme každý své patro + společný vchod. Jako dalo se to ale prostě není nad to bydlet ve svém a jen se navštěvovat. To je prostě k nezaplacení :mrgreen:

Uživatel je onlinetininas
Ukecaná baba ;) 1479 příspěvků 28.11.18 16:45
@Kafčula píše:
Bydlím dva roky s přítelem a jeho rodiči. Dá se říci, že až na kuchyni jde o samostatné bydlení, byť je společný vstup. Zkrátka nejde o zcela samostatné bytové jednotky. Dům je ve vlastnictví přítelových rodičů. Dohromady máme dvě děti (s jinými partnery). Ráda bych si vzala hypotéku a odstěhovala se do vlastního, kde mi nebudou prarodiče zasahovat do výchovy. Přítel nechce. Vztah ukončit nechce, ale jinde bydlet také nehodlá. Plánovali jsme společné dítě, najednou se na něj již necítí. Manželé nejsme. V domě při společném bydlení jsou jasnými výhodami finance, potřeba hlídání je též vyřešená. Nevýhodou rozmazlování dětí prarodiči ať už jde o jídlo, režim, povinnosti. Příteli toto přijde jako malicherné, dle jeho slov jde o drobnosti. Mě to ale ubíjí, pač každý den něco řešit již nedávám. S chlapem moc není řeč. Moje případné stěhování vzal na vědomí s tím, že za mnou bude docházet, což mi přijde sobecké - doma bude mít komfort od maminky a ke mně na noc? Myslíte, že je ode mě nefér chtít se osamostatnit? Nějak už ztrácím nadhled.

Ahoj.

A/ Pokud máte společnou kuchyň a vchod s kýmkoli, nejde o samostatné bydlení.

B/ Dítě s Tebou už nechce/neplánuje.

Je mi to líto, ale dle mého názoru, ten člověk není Tvůj životní partner.

Příspěvek upraven 28.11.18 v 18:07

chs.jasmin
Echt Kelišová 8134 příspěvků 28.11.18 16:45
@Kafčula píše:
Bydlím dva roky s přítelem a jeho rodiči. Dá se říci, že až na kuchyni jde o samostatné bydlení, byť je společný vstup. Zkrátka nejde o zcela samostatné bytové jednotky. Dům je ve vlastnictví přítelových rodičů. Dohromady máme dvě děti (s jinými partnery). Ráda bych si vzala hypotéku a odstěhovala se do vlastního, kde mi nebudou prarodiče zasahovat do výchovy. Přítel nechce. Vztah ukončit nechce, ale jinde bydlet také nehodlá. Plánovali jsme společné dítě, najednou se na něj již necítí. Manželé nejsme. V domě při společném bydlení jsou jasnými výhodami finance, potřeba hlídání je též vyřešená. Nevýhodou rozmazlování dětí prarodiči ať už jde o jídlo, režim, povinnosti. Příteli toto přijde jako malicherné, dle jeho slov jde o drobnosti. Mě to ale ubíjí, pač každý den něco řešit již nedávám. S chlapem moc není řeč. Moje případné stěhování vzal na vědomí s tím, že za mnou bude docházet, což mi přijde sobecké - doma bude mít komfort od maminky a ke mně na noc? Myslíte, že je ode mě nefér chtít se osamostatnit? Nějak už ztrácím nadhled.

Ahoj,

dvougenerační bydlení je hodně o kompromisech (a ty kompromisy jsou v drtivé většině právě od náplavy :nevim: :zed: ), dělání že nic nevidíš, sebezapření, dobrých vztazích a málokdy bývá bezproblémové.
Osobně bych takto bydlet nechtěla, i když máte svoje patro, nebo nějaké křídlo domu, tak stále bydlíš u nich :nevim: . Pokud ale prarodiče rozmazlují děti stejnou měrou a nedělají u tvého rozdíl, pak máš docela fajn rodinu - určitě bych řešila, pokud by opravdu já a moje dítě jsme byli braní jako náplava co nemá stejná práva.

No a zda je to od tebe sobecké? Neřekla bych, spíše se chováš dospěle a chceš si být paní vlastní domácnosti a osamostatnit se. Příjde mi sobecké od tvého partnera, že by za tebou chodil nocležníkovat a nechal by tě odejít 8o :roll:

Asi bych zhodnotila jak moc mě to bydlení pálí, jak moc by mi bylo líto přijít o ty výhody spolubydlení a v neposlední řadě, jak moc by mi vadilo přijít o takového partnera. Protože podle mě odstěhování se od sebe je krok zpět a do takového vztahu bych rozhodně dítě nepřivedla.

Uživatel je onlineLalelale
Závislačka 3104 příspěvků 28.11.18 17:31
@jenny.fields píše:
Dítě bych s ním neměla a pokud se nechce odstěhovat, tak bych se stěhovala sama a vztah ukončila. Žít v domě s tchýní a mít společnou kuchyň, to by mne ranilo.
Já jen žiju s tchýní :mrgreen:
:palec:
Hroznej puberťák
Kelišová 5758 příspěvků 28.11.18 17:47

Sice nevím, na základě čeho mu vlastně říkáš „přítel“, ale v zásadě bez kudrlinek váš obchodní vztah funguje právě jako založený na využívání těch prarodičů.

On nemusí platit bydlení, to platí oni. On nemusí platit píchání, to platí oni tím, že ty bydlíš zadarmo. Ty nemusíš platit bydlení, ale platí za to tvé děti zasahováním do výchovy, dtto hlídání zadarmo, svůj volný čas jsi vyměnila za to, že děti necháš napospas někomu, s kým zásadně nesouhlasíš. No super.

Ten „přítel“ se odstěhovat nechce, protože nechce přijít o to své pohodlíčko, ale nechce přijít ani o to píchání zadarmo, proto vymyslel tohle geniální řešení - bydlet bude zadarmo u maminky, a k tobě si chodit zadarmo zapíchat :mrgreen: :mavam:

Venetia
Hvězda diskuse 38628 příspěvků 28.11.18 17:55
@Kafčula píše:

Není to nefér, ale s ním asi nepočítej

someargue
Kecalka 192 příspěvků 28.11.18 18:03
@terinka4444 píše:
Tak asi takhle, moje maminka ( MAMINKA, přestože neříkám křivého slova ani na tchyňku), bydlí těsně vedle mě, mám dva domy vedle sebe na jednom pozemku a v jednom mám maminku. A je to moje milovaná maminka skvělý člověk, co by pro mne položila život. Přesto jako to jde, protože máme oddělené bydlení, a to tak, že i zahrady :mrgreen: Sice ne plotem, ale pomyslnou čárou, ale prostě ty si plej tady svoje, nasazuj si kytky tady, já nepleju a nemám kytky. Mně je fuk jakou máš kytku na okně a ty se nestarej o můj překrásný plevel :mrgreen: Tohle je jediná možnost, kdy to může fungovat. A i tak jsou tam třecí plochy, konkrétně s jídlem a dětmi. Já myslím že jablko je super sváča, ona myslí, že super sváča je marmeládový šáteček, já myslím, že ve 12 může dcera klidně vysávat ( já to dělala už v první třídě, paměť mé maminky je krátká), ona myslí, že jako by chudinka nemusela dřít na panském :mrgreen: prostě ne, v společně v jednom ještě s tchyní, byť to může být fajn člověk, ani omylem. Ani zadarmo, ani kdyby mi platili.

jablko to není žádná svača. já když si dám ovoce, tak chci jíst ještě víc. klidně celý obrovský burger. a to si važím cca 49 kilo

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Zdrogovali je a svázali! Reportér tvrdí, že zná pravdu o záchraně thajských fotbalistů

Už půl roku uplynulo od záchranné akce, která měla za cíl dostat dvanáct... číst dále >

Šílenec s vysavačem z Výměny manželek: Léčit se nešel, ale vztah zachránil!

To bylo něco. Hlavní postavou včerejšího dílu divácky oblíbené Výměny... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >