Bydlím s ex

83
4.4.20 17:38

Bydlím s ex

Dobrý den, chtěla bych se poradit. Po 5 letech jsme se rozešli s partnerem. Máme 2 děti (3,5 a 9 měsíců), žijeme v jeho RD a nabídnul mi, že zde můžu s dětmi zůstat jak dlouho chci, že on chce dokončit rekonstrukci a odejít.
Nevím, zda to mám přijmout, stále ho miluju, ale vím, že jsme za hranou, ale když někam odejde, tak mi stále vrtá hlavě kde je a s kým i když by mi to mělo být jedno. Řekla jsem mu, že ho miluju a kdybych to nezvládala, tak by musel jít dřív, souhlasil. A já teď nevím, co dál. Jestli zůstat kvůli dětem nebo si zachovat své duševní zdraví a říct ať odejde nebo odejít někam s dětmi já. Musím jen dodat, že se nehádáme, zatím se asi oba smiřujeme se situací, chce se o nás postarat, pomáhá s dětma, fungujeme jako rodiče… Nějak nevím, jak dál. Žila jste takto některá? Jde to vůbec zvládnout? Děkuji za názory

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4522
4.4.20 17:43

Já radu nemám, jen chci říct, že v této situaci se tvůj ex zachoval velmi pěkně a ohleduplně k tobě a především dětem. Musí to být velmi těžké, když ho stále miluješ. Fakt není cesty zpět?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
leisa
4.4.20 17:49

Co bylo důvodem rozchodu? Evidentně ne ze tvé strany. Má někoho jiného?
Nabídka tvého ex mi přijde hodně férová, zřejmě mu jde především o blaho dětí a nechce dětem brát jejich dosavadní domov.

Zachovat si zdravý rozum tím, že odejdeš - přeci se nebudeš po zbytek života před svým ex schovávat.. Má nárok i na vlastní život, ať už má či nemá někoho jiného, jednou ten fakt budeš muset přijmout a akceptovat, že jeho kroky jdou jiným směrem než ty tvé.
Asi bych zůstala a pokusila se smířit se situací, která nastala, pokud již není jakákoliv cesta k nápravě. To smíření tě stejně nemine a je jedno, zda zůstaneš či odejdeš na druhý konec republiky, poneseš si to v sobě, nezůstane to v místě, které bys opustila.

• Citovat
  • Nahlásit
83
4.4.20 17:52

Od srpna jsme se snažili, ale pak jsem zjistila, že se snažím jen já. Řekl mi, že by zůstal kvůli dětem, ale že ke mě momentálně nic necítí. Nebyli jsme šťastní ani jeden. Pokud spolu budeme bydlet, tak v návrat budu doufat, to se přiznám, ale on už to má vyřešené, chce jít dál…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
83
4.4.20 17:54

@leisa
Jj vím, že před tím neuteču, ani to nechci, jen by bylo pro mě jednodušší, kdyby jsme bydleli zvlášť. Nevěděla bych, že někam chodí a kdy se vrací, asi by mi to přijetí trvalo kratší dobu. Miluju ho a chcii, aby byl šťastný, moc mu to přeju

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6049
4.4.20 17:55

Zůstat spolu bydlet by znamenalo pro tebe co? Stále mu vařit, prát, uklízet RD? jestli ano, je pro tebe dlouhodobě hlavně psychicky nezvladatelné. Já v něčem podobném pár týdnů žila, ale u nás nebyl schopný odejít ex, neměl kam, já byla ve svém. Naštěstí se domů chodil jen vysprchovat a vyspat. Já mu nedělala služku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
991
4.4.20 17:55

@Ketrackera zila jsem takhle, ale bez dětí. Jelikož v de sehnat byt je nadliske a dohodli jsme se že v bytě bude on a já nechtěla jít zpět do čr. Žili jsme tak půl roku. V garsonce. Prvních pár dní probrecenych v koupelně byly jsme spolu 7 let. Divné pocity jak se zdravit chovat se k sobě atd. První dva az 4 týdny byli hrozný pak se to začalo zlepsovat ja si hlavne uvědomila, že jsme byli už víc přátele než partneři a hlavne ze potom co jsem se uklidnila jsem 6jistila, že mi je lépe, cejtil jsem se svobodná, lehčí, šťastnější a že to co jsem cítila už nebyla láska, ale strach z nového a jak vyřešíme praktické věci. Přeci jen po 7 letech a dlouholetého bydlení je hodně věcí společných a to sex fungoval dobře celou dobu. Ale pak to najednou šlo. On to pak chtěl da5 ještě znovu dohromady, protože zase zjistil opak než já. A dost věcí které ve vztahu nechápal mu konečně došli. Asi jste měli důvod se rozejít i přes děti a věřte že bude líp. Jen to chce čas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6481
4.4.20 17:59

@Ketrackera snažila bych se postavit na vlastní nohy a jinde. Tady ti to bzde pripominat váš vztah a hlavně nikdy nevíš, kdy se do SVÉHO domu bude chtít vrátit. To, ci ho teď vede k odstehovani se, nemusí trvat věčně. To že ted se chová fér, bohužel, neznamená, že se tak bude chovat furt. Upřímně si bedovedu představit, jak mu říkáš, ať odejde dřív, ze svého domu. To si prostě ani v téhle situaci nemůžeš dovolit. Jinak pokud bys tam přece jen zůstala, doufám, že si to ošetříš nájemní smlouvou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
PaníKadrnožková
4.4.20 18:13

Nedavno tu byla diskuze, ktera ukazovala, jak toto muze skoncit. Tatinek odesel, nechal maminku s detmi asi rok ve svem byte. Po roce zlegalizoval novy vztah a strucne maminku pozadal, aby v dohledne dobe uvilnila byt. Maminka se citila 2× zrazena. Ja, kdybych to jen trochu zvladla financne, bych odesla a zacala znovu, samozrejme vcetne dohody o detech, styku a vyzivnem. Tam v tom pribehu to bylo zasmodrchane - ona mu nic neplatila, on si tam chodil jak domu, kdykoli za detma, tudiz jeji osobni zivot naprosto nehrozil…

Nedovolim si radit, jen predavam zkusrnost jinych. Drzim palce

• Citovat
  • Nahlásit
8478
4.4.20 18:26

Snazila bych se vyuzit situace, kdy mam zajistene bydleni a snazila se postavit na vlastni nohy. Ted ma asi pocit, ze to neni uplne koser nechat matku svych dvou malinkych deti na RD bez bydleni, ale obavala bych se, ze jen co se trochu otrepe, a situace se tak nejak mezi lidmi a pribuzenstvem zlegalizuje (rozumej prijme) a eventualne mu do zivota prijde nejaky novy impuls, budes durazne pozadana, abys vyklidila pozice.
Nehlede na to, ze pokud ty ho stale milujes, podvedome tam stale nekde doutna, ze casem se to urovna a vrati do starych koleji. A o to tvrdsi bude naraz, ktery prijde s novou partnerkou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
83
4.4.20 20:50

Je mi blbé ho „vyhazovat“ navíc je to složitější. Bydlí tu s námi jeho mamka a ta když se dozvěděla, co se děje, tak mi na rovinu řekla, že mě s dětmi nevyhodí a ať si jde on. Barák je zatím psaný na ni, byla tak naštvaná, že prohlásila, že barák napíše na děti a ne na něj, aby nás odtud nemohl vyhodit. Uklidnila jsem ji, že za rozchod můžeme oba a snad přesvědčila, aby dům přepsala na něj. Každopádně si spolu musí sednout oni a dořešit to. Jinak ano, zatím fungujeme jako dosud, starám se o děti domácnost, on o nákup, finančně zaštiťuje služby. Do budoucna mu ale určitě nechci dělat all-inclusive, když chodí jinam… Ale zas jsou tu ty děti…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
83
4.4.20 20:51

@Kockazvysocan
To byl můj argument, proč jsem tu nechtěla zůstat, že jsme si to tu budovali pro nás a pro děti s tím, že tu spolu zestárneme, že tu prostě nemůžu zůstat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
83
4.4.20 23:45

@MonaRS
Děkuji vám za ta slova, teď to máme asi stejně. Moc nevíme, jak se k sobě chovat, tak sklouzáváme k tomu, jak jsme fungovali před rozchodem, jen se starší dítko trochu diví, že taťka už nedává pusu i mamince, když odchází. Cítila jsem se lépe, že vím, na čem jsem a že si to srovnám, ale zatím mi to teda nejde. V návrat doufám, ale vím, že marně a s tím sexem to máme asi stejně jako vy. Ale máme jasno, že jsme od sebe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat