Samoživitelky, zvládáte žít v nájmu?

Anonymní
27.3.20 09:27

Samoživitelky, zvládáte žít v nájmu?

Ahoj, jsem s dcerou sama a zatím bydlíme u mámy v 2+1. Malá bude mít za chvíli 2, tak bych chtěla ji dávat aspoň na dopoledne do mini školičky, abych šla do práce. Jde o bydlení, chtěla bych za pár měsíců našetřit na kauci a realitku a osamostatnit se(pochopitelně, nechci dlouhodobě žít s mamkou v malém bytě). Už dlouho ale počítám, zda bychom vyšly( pořád je nějaký mim. výdaj, však víme..). Nájem 2kk je u nás ve městě kolem 13-14 tisíc, pokud to není vybydlený byt s umakartem, což nechci. Příjmy i s alimenty budu mít 28 tisíc plus minus. Má některá maminka zde zkušenost, dá se to dlouhodobě zvládat? Mám i auto, ale to potřebuji k dojíždění do práce, mhd by to byl 5× delší čas.
Moc děkuji za odpovědi :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3925
27.3.20 09:37

Najem nebo najem a energie? Kazdopadne vy sama jedina vite, jake mate vydaje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
209
27.3.20 09:39

Podle mě vyjdete uplne s přehledem. Ale to musíte vědět sama, podle Vašich výdajů, o kterých my tady nevíme. Sepište si na papír všechny Vaše příjmy a vedle tohl si sepište všechny výdaje (nájem, jídlo cca, drogerie, různé splátky, stravné ve školce, školkovné, spoření, benzín/nafta, povinné ručení, mobil, internet atd atd..) plus i kdyby ste musela jít s dcerou na OČR, kdyby omarodila nebo vy na neschopenku. Se vším musíte počítat. Ale podle mě byste vyšla.. nezapomeňte i na výdaje pro osobní potřebu, jako oblečení, kosmetika a tak :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.3.20 09:40
@Cenarius píše:
Najem nebo najem a energie? Kazdopadne vy sama jedina vite, jake mate vydaje.

Samozřejmě komplet se vším.
Dle rozpočtu bych zvládala. Ale furt je něco. Třeba teď byla malá nemocná, plus vitaminy pro ni a hned jsem v lékárně nechala 800,–

• Nahlásit
  • Citovat
209
27.3.20 09:43

A ještě počítejte s tim, že dcera je malinká a nemusí být ještě na každodenní pobyt ve školce (i kdyby na pár hodin) připravená a tím pádem byste nemohla do zaměstnání. Dle mého je tedy ještě brzy. Dcera (nyní 4 roly) je velmi samostatná a má ráda kolektiv, do školky se vždy těší, s odloučením ode mě neměla nikdy problém, ale stejně si neumím představit, že by navštěvovala denně nějaké zařízení beze mě už od 2 let.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.3.20 09:45
@aneta_ka píše:
Podle mě vyjdete uplne s přehledem. Ale to musíte vědět sama, podle Vašich výdajů, o kterých my tady nevíme. Sepište si na papír všechny Vaše příjmy a vedle tohl si sepište všechny výdaje (nájem, jídlo cca, drogerie, různé splátky, stravné ve školce, školkovné, spoření, benzín/nafta, povinné ručení, mobil, internet atd atd..) plus i kdyby ste musela jít s dcerou na OČR, kdyby omarodila nebo vy na neschopenku. Se vším musíte počítat. Ale podle mě byste vyšla.. nezapomeňte i na výdaje pro osobní potřebu, jako oblečení, kosmetika a tak :)

Však ano, tohle teď po večerech pořád dokola a dokola počítám. Ještě platím 2 stavebka a něco dávám stranou(pro případ OČr nebo na opravu auta atd). Na jídlo, oblečení, boty, zábavu, kroužky pro malou, za sebe a nějaké drobnosti by mi mělo zbývat cca 10 000. Mě přijde, že jsou ale pořád nějaké mimořádné platby, teď zase bude platba za odpady, například.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
27.3.20 09:47
@aneta_ka píše:
A ještě počítejte s tim, že dcera je malinká a nemusí být ještě na každodenní pobyt ve školce (i kdyby na pár hodin) připravená a tím pádem byste nemohla do zaměstnání. Dle mého je tedy ještě brzy. Dcera (nyní 4 roly) je velmi samostatná a má ráda kolektiv, do školky se vždy těší, s odloučením ode mě neměla nikdy problém, ale stejně si neumím představit, že by navštěvovala denně nějaké zařízení beze mě už od 2 let.

Zkusím to a uvidím, plánuji jen na dopolední výuku do 12.30, pak by s ní 2 hodiny byla máma, než bych přišla.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
27.3.20 09:51
@Anonymní píše:
Ahoj, jsem s dcerou sama a zatím bydlíme u mámy v 2+1. Malá bude mít za chvíli 2, tak bych chtěla ji dávat aspoň na dopoledne do mini školičky, abych šla do práce. Jde o bydlení, chtěla bych za pár měsíců našetřit na kauci a realitku a osamostatnit se(pochopitelně, nechci dlouhodobě žít s mamkou v malém bytě). Už dlouho ale počítám, zda bychom vyšly( pořád je nějaký mim. výdaj, však víme..). Nájem 2kk je u nás ve městě kolem 13-14 tisíc, pokud to není vybydlený byt s umakartem, což nechci. Příjmy i s alimenty budu mít 28 tisíc plus minus. Má některá maminka zde zkušenost, dá se to dlouhodobě zvládat? Mám i auto, ale to potřebuji k dojíždění do práce, mhd by to byl 5× delší čas.
Moc děkuji za odpovědi :mavam:

Jako, pokud nemáte žádný úvěr, který by bylo nutný splácet, tak vyjděte. Sice to nebude žádný rozhazovani, ale půjde to. Mám to podobný, sice za bydlení dám cca 13 tis měsíčně a kdybych neměla úvěr na auto (potrebuju jej k dojíždění do práce, jinak bych nestíhala kolečko školka - práce), tak jsem vysmátá. A to jeste měsíčně sporim a platím pojištění na mě i dítě. Je fakt, že slevu na dite si uplatňuji 1× ročně a z toho si financujeme dovolenou, protože to i s platbou skolkovneho dá skoro 20tku.

Jinak, pokud chceš dávat do miniskolicky, tak si ověř, že jsou na seznamu školek a dětských skupin, které si lze uplatňovat při ročním zuctovani daně.

• Nahlásit
  • Citovat
12125
27.3.20 09:57

Ja bych snad u te mamky vydrela, nasetrila a vzala hypo. Kolik u vas stoji mensi byty?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.3.20 09:59
@Šarlota4 píše:
Ja bych snad u te mamky vydrela, nasetrila a vzala hypo. Kolik u vas stoji mensi byty?
:lol: Hypo, samoživitelka, s mým příjmem. Nemám nic našetřeno :P Navíc byty zde stojí 2,2-2.5 mil.
  • Nahlásit
  • Citovat
2267
27.3.20 09:59

Na tvým místě bych ten rok ještě vydržela. Ne kvůli penězům, ale kvůli malé. Upřímně nechápu pořídit si dítě, abych ho co nejdřív mohla strčit do školky,,,pokud to teda není existenčně nutné.

Co se týká peněz. Podle mně v poho. Jsem taky sama s dcerou, teď už puberťák, a po odečtení nájmu a nutných splátek mi zbyde taky těch 14.000,–. Pro dva přece v pohodě, a to dcera ještě dělá sport,,,tzn. platit tréninky, doprava a startovné na závodech. A ještě máme pejska :)
Když byla holka malá, měla jsem peněz ještě míň /bez závodů, bez psa/,,,a šlo to taky,,někdy trošku hůř pravda, ale nikdy nám nic nechybělo, a to žijeme v Brně.

Takže peníze za mě ok, ale chtla bych si dítě užít, a ono aby si užilo mě. A taky kvůli těm případným problémům ve školce třeba.
Protože co úplně nesnáším…řeči jak se chci osamostatnit, ale pak se neobejdu bez babičky, protože dítko mi ve školce brečí, nechce tam být, tak nastupuje babička, dítko je pořád nemocný, tak nastupuje babička,,,hlavně že jsem samostatná. To nemyslím na zakldatelku, to myslím obecně. Takže aspoň do těch tří let bych vydržela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12125
27.3.20 10:02
@Anonymní píše: :lol: Hypo, samoživitelka, s mým příjmem. Nemám nic našetřeno :P Navíc byty zde stojí 2,2-2.5 mil.

Tak i s tvym prijmem se na mensi hypo kolem 1M dosahnout da, ale jestli u vas 2kk stoji pres 2M, tak to je nemyslitelne. To mas pravdu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18864
27.3.20 10:06

No a máma ti může hlídat dítě každý den ty dvě hodiny? jako počítat s tím taky není žádné osamostatnění stačí aby onemocněla a co pak?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.3.20 10:29
@ka2ka píše:
No a máma ti může hlídat dítě každý den ty dvě hodiny? jako počítat s tím taky není žádné osamostatnění stačí aby onemocněla a co pak?

Proč by ne? Je v důchodu, tak ten rok než bude plná školka se to dá…Spíš teď přemýšlím, jít do práce jen brigádně, ne na plný úvazek.

• Nahlásit
  • Citovat
18864
27.3.20 10:32
@Anonymní píše:
Proč by ne? Je v důchodu, tak ten rok než bude plná školka se to dá…Spíš teď přemýšlím, jít do práce jen brigádně, ne na plný úvazek.

no a když onemocní jak to uděláš?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama