CAE certifikát - samouk, najdu parťačku?

marienela
25.7.13 16:08

CAE certifikát - samouk

Ahoj, dala jsem si na mateřskou předsevzetí, že do 3 let se připravím na zkoušku z AJ - CAE. Ze začátku tedy jako samouk, poslední rok se asi přihlásím na specializovaný kurz do jazykovky. Zatím hledám parťačku na to „samoučení“ ;), najde se nějaká? Na vzájemnou podporu, udržení motivace, tipy apod.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

981
25.7.13 16:50

Ahoj, přidala bych se…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.7.13 17:24

Ahoj, taky bych se pridala. Sice mluvim dobre, ale s gramatikou docela plavu a jednou bych si ten test taky rada udelala. Co budes jako samouk pouzivat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
marienela
25.7.13 18:06

Ahoj holky, super, že se někdo našel! Jak jste na tom teď s AJ? Co máte za sebou? Jste taky na MD/RD?
Já mám nějaké učebnice doma, plus se snažím co nejvíc poslouchat rádio BBC kvůli poslechu. Já si zase nejmíň věřím na mluvení, hlavně výslovnost, gramatiku potřebuju hlavně oprášit… Klidně pište SZ, nebo můžem založit skupinu.
A odkud jste?

• Nahlásit
  • Citovat
25.7.13 18:26

Ja rozumim americke anglictine, s tou britskou, pripadne jakoukoliv jinou, mam dost problemy :D gramatiku jsem se kdysi hodne ucila ze stranky help for English, tam to maji opravdu dobre nastavene. Ale bohuzel jsem strasne lina, chtelo by to nejakou motivaci :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
981
25.7.13 18:31

…já bych potřebovala mlvit… klidně založte uzavřenou skupinu, bude to lepší, přehlednější…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2583
25.7.13 18:33

@marienela cusky, ja bych se taky pridala. Jsem na RD, syn osm mesicu.
ANJ na ZS, SS, VS a pred otehotnenim jsem dva roky chodila na soukrome lekce anj konverzace. Tak si rikam, ze uz by se nejaky papir v ruce hodil :-) Ale nechce se mi zase platit, jenze sama se nenamotivuji. Takze za me vyborny napad.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2583
25.7.13 18:38

Jinak jsem taky pro uzavrenou skupinu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
marienela
25.7.13 18:43

@Ververka77 S tou americkou aj jsem na tom stejně - taky mám problém s britskou, proto jsem začala poslouchat to BBC :)
@Veras82 já jsem na MD s dvouměsíční holčičkou. Já si právě říkám, že zkusím získat ten papír, ať mám nějakej konkrétní cíl a motivaci.
Motivaci teda snad napomůže i skupina, takže já ji založím a všechny vás pozvu, jo? Jsem ráda, že se někdo našel, ve více lidech to půjde určitě líp od ruky a budem se motivovat vzájemně :potlesk:

• Nahlásit
  • Citovat
2583
25.7.13 18:47

@marienela ja jsem to blbe napsala..platit se mi nechteji dalsi kurzy. Papir samozrejme taky chci ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17351
25.7.13 18:47

Ahoj, do uzavrene diskuze bych rada, mam FCE, na CAE bych podle testu dosahla, ale jaksi mi chybi sebevedomi ci co :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
marienela
25.7.13 18:50

@Veras82 Tak jsem to pochopila ;) @Zuziky Skupina založena, čekám na schválení, pak rozešlu pozvánky :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
2410
25.7.13 18:56

Ja bych se mozna taky pridala, nemam problem s mluvenim, ale gramatika se mi smeje do oci :)

Ale chtela sem se zeptat: za ty zkousky se preci plati cca.5 000,–, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17351
25.7.13 18:58

@ne-silenamatka jj, plati…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.7.13 18:58

Parada, tesim se do skupiny, snad me to konecne donuti. Vim, s jakou gramatikou mam problemy, i samu sebe slysim, jak to rikam spatne, ale proste si ty poucky nemuzu zapamatovat. Tak snad si navzajem pomuzeme :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama