Čaj nebo voda?

1938
17.8.08 18:06

Čaj nebo voda?

Ahoj maminy, dávám malému k pití vodu. Jsem samozřejmě atakovaná ze všech stran, proč mu dávám vodu a ne čaj. No granulovaný čaj vysvětlím snadno, ale nevím, proč ne běžný. Vodu jsem začala dávat tak nějak intuitivně, Tomík ji pije, tak nemám důvod to nějak měnit. Ale co mám odpovědět?? Proč dávám vodu a ne čaj??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

435
17.8.08 18:12

Tak černý čaj je nevhodný, protože způsobuje ve větším množství zácpu a černají zoubky a ovocný je zase agresivní na zoubky, leptá a žere sklovinu. Takhle mi to řekla doktorka a zubař. M.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1751
17.8.08 19:09

Vykašli se na všechny, buď ráda, že ti malej pije vodu a na ostatní nedej, nemusíš nikomu nic vysvětlovat. Mně dcera pila dlouho jen čaje (granulovaný), vodu začala pít až letos a taky si hodně lidí klepe na čelo, co jsem to za tyranku. Ať mi každej víš co. 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5255
17.8.08 20:17

ahoj,
přesně,pokud ti pije vodu,tak buď jen ráda a lidem říkej,že mu dávaš vodu proto,že je levnější než čaj :lol:
Malý začal teď taky pít vodu,kapánek ředěnou šťávou z pomerančů nebo jiného ovoce a jsem za to ráda,že nemusí sladký čajíček,jak byl jednu dobu zvykly :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
17.8.08 20:39

Taky bych neřešila, co říkat lidem. ez diskuzí je voda lepší než čaj. Já ji ale do malého nedostanu :-) takže u nás letí čajíky.

• Nahlásit
  • Citovat
549
17.8.08 20:40

Kontruj ty blbce stylem…a proc davat caj, kdyz mi pije vodu. Myslim si, ze ti kazdy doktor i normalne uvazujici clovek rekne, ze dobra a nezavadna voda je na piti to nejidealnejsi,co muze vubec byt. Caje jsou mnohdy preslazene a pokud nemas zdravotni duvod, jako treba lipovy caj proti horecce, nebo sipkovy caj pri nastuzeni, nebo fenyklovy na prdiky, tak nevidim, proc solit penize za caje, kdyz ti ditko, jak sama hadas spravne, intuitivne pije samo, co je pro nej nejlepsi. Na rozumbrady se vykasli. Bud rada, kdejaka mamina by platila zlatem,kdyby ji omladina pila vodu misto dzusu, stavicek a jinych „zdravych“ alternativ na zahaseni zizne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10813
17.8.08 21:01

kliiiid posloucham totez jen uz jsem se obrnila- M caj nechutna, navic barvi, nemuzes vzdycky jednoduse kdekoliv dolit kdyz dojte a ani nelepi( jako napr, slazeny caj) kdyz to nekde vylejes Ty nebo prcek neni problem zadny flek- neres okoli je to Tvoje dite ale presne vim co prozivas- zvyknes si- jinak voda je i nejzdravejsi- pevne nervy- nemas duvod jim cokoliv vysvetlovat… a pokud jsou rejpavi tak casem bude problemu vic ( bile jogurty, zadne pribinaky, minimum sladkeho, lepek od roka- u nas..) takze je zvykej n ato ze je to TVE dite a TVUJ rezim a vychova.- :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1493
18.8.08 00:55

Souhlasím s holkama, voda je nejvhodnější tekutina (krom mléka v kojeneckém věku) - pijí ji skoro všichni živočichové. Čaj mi proto nepřipadá pro děti přirozený. Podle mě není žádný důvod ho dítěti dávat, nepotřebuje látky, co jsou navíc obsaženy v čaji. Můj syn pije jedině vodu - od 7 měsíců (do 20 měsíců byl ještě přikojován). Nic jiného nechce - UM nepije, občas si cucne džusu (cca 100 ml měsíčně), ale jinak za den vypije 750 ml vody.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19269
18.8.08 10:14

Ahoj.
Vůbec neřeš poznámky okolí. Naše děti jsoou taky na vodě. :wink: Jen když přijdou promrzlí v chladnu z venku,tak jim uvařím neslazený čaj.Nejčastěji roibos.
Už jen přesvědčit babičku,že se čaj vážně nesladí,byl boj.A dost dlouho jsem ji kontrolovala. :oops: Už jí věřím. :lol:
Ve školce jsem taky čaj najdříve ochutnala,jestli ho synovi dovolím.Sice ho sladí,ale jen minimálně.Jinak by měl Kubík vlastní konvičku s neslazaným čajem. :wink:

A důvody proč pít vodu?.......Nebarví,nelepí,nekazí zuby,nedojde,nemusí se čekat až vystydne........atd. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama