Campylobacter - ozvou se nám z hygieny?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.10.18 13:57
Campylobacter a hygiena

Ahoj :)

Dnes mi volala doktorka, že mám campylobacter a že se mi nejspíš ozvou z hygieny. Máte s tím nějaké zkušenosti? Jak to vše probíhá?

Reakce:
Anik
Ukecaná baba ;) 1792 příspěvků 08.10.18 14:10

Dcera měla campylobactera ve školkovém věku. Volali z hygieny, ptali se, jestli víme, kde jsme se mohly nakazit. Věděly jsme, tak jsem tu restauraci práskla, protože i já jsem z toho tenkrát měla jisté ehm potíže, ale nikde jsem s tím nebyla, zvládla jsem to sama, to 4-letý dítko to odneslo hůř. Ptali se, jestli chodí do školy/školky, tak tam pak nějaký čas nešla, nevím už, ale chvilku, 14 dní /???/, jestli má sourozence, který chodí do školky/školy, to nemá.

Tebe se budou ptát kdes ho mohla chytit, jestli pracuješ třeba v potravinářství, nebo vůbec někde, kde by to vadilo, a to je asi všechno. Nic hrozného nečekej. Jen to potřebují mít podchycený. Ani nevím, jestli tehdy dělali něco s tou restaurací, kterou jsem nahlásila.....

warita
Extra třída :D 10419 příspěvků 08.10.18 14:18

me fakt dojima, jak se tohle resi u lidi doma, ale aby se zavedly hygienicke podminky ve vyrobe, a kurata se nemackala jako sardinky v hale plne vykalu tak, ze maji spalene paraty, uplne sezranou kuzi na brise a navzajem si ze stresu vytrhavaji peri, tak to ne.

To bude radsi hygiena volat lidem domu, jak a kde se proboha nakazili. Proste nepochopim.

VeHE
Závislačka 4214 příspěvků 3 inzeráty 08.10.18 14:23

Me dr rikal,ze hygiena zavola a od dubna se nikdo neozval :nevim: Mel ho rocni syn.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.10.18 14:27

@Anik
Tak to jim asi moc nepomůžu, já si sotva pamatuju, co jsem jedla včera. :lol: A dělají se pak nějaké kontrolní testy? Našla jsem totiž, že u dětí ano, a o dospělých už nic..

Anik
Ukecaná baba ;) 1792 příspěvků 08.10.18 15:03

My zrovna měli ten víkend návštěvu a byli jsme na tom obědě, a jen já s dcerou jsme měly to kuřecí, tak byla náhoda, že jsem si to pamatovala, za normální situce taky moc ne.
U dcery kontrolní testy dělali, u mně nic, já zatajila, že taky něco mám.

Pár let na to chytla s tatínkem na dovči salmonelu, to nám hygiena taky volala, a to jsem opravdu nemohla říct co a kde, takže taky jsem jim nepomohla. Čili nic si z toho nedělej.

@Anonymní píše:
@Anik
Tak to jim asi moc nepomůžu, já si sotva pamatuju, co jsem jedla včera. :lol: A dělají se pak nějaké kontrolní testy? Našla jsem totiž, že u dětí ano, a o dospělých už nic..
citlivaduse
Ukecaná baba ;) 2325 příspěvků 09.10.18 08:11

Dvoulety syn mel Campylobactera v lete, kontrolni vyter mel jeden a negativní. Z hygieny mi pak volali, jen se ptali na zacatek obtizi a kde jsme se mohli nakazit (ja ho chytla od neho), na datum hospitalizace. Resp. poslali dopis, at se jim ozvu sama.. :)

Natuls
Stálice 74 příspěvků 09.10.18 11:43

Načítámm citovaní příspěvek, Čekejte prosím …

Váš příspěvek
Reklama