Opakující se bezvědomí a mdloby...jak tomu předcházet?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.10.18 11:43
Opakující se bezvědomí a mdloby...jak tomu předcházet ?

Holky mám problémy letité s psychikou (měla jsme stavy kdy jsem pravidelně padala do bezvědomí to na delší čas naštěstí zmizelo), ale bohužel mám stavy časté fyzického rázu je mi každý den špatně únava, veliká slabost, nevolnost…mám problémy zvládat domácnost ap. došlo to tak daleko, že jsem úplně k ničemu :,( vůbec nevím proč tak je mi zle pořád, nyní nemám ani stresy ani velké úzkosti, zklidnila to antidepresiva beru tedy jen Brintelix a Mirthazapin, psychicky mi stále dobře není, ale spíš poslední dobou je to odpověd na ty špatně snesitelné fyzické stavy…předtím jsem měla neustálé napětí a obrovské úzkosti i depresivní příznaky, ale neomdlívala jsem. Nyní je mi pořád mdlo, slabo, nevolno, padla jsem do bezvědomí zas během 14 dnů, naposledy včera a vykolejilo mě to, stalo se to ve městě a bylo to rychlé, nedalo se tomu zabránit najednou rozmazané vidění 8o, šumění v uších a pocit na zvracení :poblion:, dýchala jsem jen velmi krátce a povrchově, probrala jsem se asi po 3 min. Problém je že se bojí, že se mi to zase vrátí a nejen že mi je špatně normálně ale budu zas omdlívat a to kdekoli…mám malé dítě a potřebuji nějakou pomoc ale netuším co mám dělat. Chci žít normálně a normálně fungovat, strašně se trápím že to nejde, kdybych nebydlela s maminkou byla bych opravdu v háji…mě už napadlo zkoušet nějakou alternativní medicínu, nebo nějaké terapie na psychicku, prosím mohly by jste mi poradit co bych mohla dělat? :nevim:

Reakce:
blumen
Hvězda diskuse 42745 příspěvků 08.10.18 11:52

Muzu se zeptat, jake vysetreni doted udelali?

Ester13
Kelišová 5826 příspěvků 08.10.18 11:54

Po vyloučení fyzické příčiny (tlak, hypoglykemie…) a po probrání těch stavů d psychiatrem, jestli Tě neunavuje ten Mirthazapin, bych volila psychoterapii. Pokud máš v dosahu Prahu, doporučuji Psychosomatickou kliniku. Jinak u sebe měj sladké, když Tě to přepadne, cukr může pomoct. A nos s sebou pytlík. Když se zrychli dýchání, hyperventilujes a je dobré dýchat do pytlíku.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63602 příspěvků 3 inzeráty 08.10.18 12:03

Na mě fungovalo okamžitě lehnout (v nouzi sednout a hlavu co nejníž) a Cola, ale já to tedy mám z náhlého poklesu tlaku.

flaus
Ukecaná baba ;) 1370 příspěvků 08.10.18 12:12

@Ester13 máma taky jde občas k zemi, na přechodu to bývá problém, taky se jí stalo, nikdy ji nikdo nezvedl a nepomohl :cert: má nízký a k tomu kolísavý tlak, takže kafe ráno nutnost, a k tomu srdeční vadu, možná by bylo lepší vyloučit opravdu všechny fyziologické důvody a až potom hledat pomoc u psychologa…a to dýchání, před tím mě varovali na plicním, že když budu dýchat mělce a krátce, tak půjdu k zemi, protože mi dojde kyslík, mám astma a projevuje se při emočním stresu (smích, leknutí, vztek), ale s antidepresivama by se to stávat nemělo :think:

jenny.fields
Nadpozemská drbna 25244 příspěvků 08.10.18 12:42

Nejdříve bych se podívala, jaké bereš léky a zda se navzájem neovlivňují negativně. Zažila jsem, ne na sobě, a byla to docela síla.
Pak bych se objednala na psychoterapii, z něčeho totiž tyhle stavy máš a AD to očividně neřeší.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.10.18 12:43

Holky zatím se to svádí všechno na psychiku…ale já to nechápu, psychicky jsem se dost zklidnila, nemám stresy nervy nic…ale fyzicky se cítím strašně od rána to začne do večera, jsem z toho zoufalá už.Jinak i dost spím poslední dobu prospím pul dne, když jsem zrovna vzhůru je mi moc zle, hlavně nevolnost, a silný pocit slabosti a malátnosti, pocit že budu zvracet i když na zvracení nikdy nedojde…jinak trpěla jsme na úzkosti, mám poruchu osobnosti údajně smíšenou emočně nestabilní, poruchu si moc nepřipouštím nesedí mi to, ale mám dlouhodobě depresivní stavy a úzkostné,jenže nyní nemám prášky opravdu hodně zklidnili úzkosti a napětí…úzkosti a depresi mám občas ale následkem toho že mi je pořád zle a že mě to vyčerpává. :,( cítím se neustále unavená, v autobuse odpadávám, nejsem schopná cokoli objet a zařídit anichž bych nebyla úplně odrovnaná, nezvládám i běžné činnosti např.umýt nádobí je už problém a jakákoli fyzická aktivita také, je mi neustále strašně slabo.Přitom dost spím, předtím jsem trpěla na nespavost, nyní spím skoro furt.Často cítím divné stavy na hrudníku, nebo občas silné bušení v klidu bez příčiny, také trpím každý den na průjmy často silné, ale zánět střev nemám, měla jsem test u dr.zánět a bakterie tam nemám :think: pak na hormony štítné žlázy to bylo taky v pořádku,ale víc testů mi neudělala zas to svedla na psychiku a prý to mám řešit s psychiatrem.Jenže já to řeším, beru léky jak mám ,docházím k ní ale s tímhle mi vůbec nepomáhá, i když na každé schůzce říkám že jsem uplně vyčerpaná, že nezvládám skoro nic a že mám divné stavy na omdlení neustále…a hlavně celodenní nevolnost.Prostě už nevím co mám dělat, takhle dál fungovat nemůžu potřebuji se starat o dceru a nenechávat skoro vše na mamince je už stará, a mě strašně mrzí v jakém jsem stavu, že nemohu fungovat normálně i kvůly ní… :zed:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.10.18 12:49

jinak včera ten stav trval déle i po omdlení, partner mě odvezl domů a hlídal mě v posteli, padala jsem do jakoby stavů bezvědomí další 2-3 hodiny, vždy jsem se jakoby probrala a pak zas upadla jakoby do polovědomí kdy jsem nereagovala, až po 3 hodinách jsem byla schopná vstát.Takže tím omdlením to neskončilo, neulevilo se a následovaly ty divné stavy po dalších několik hodin.Tyhle stavy polovědomí nebo co to je mám každý den a snažím se to vyležet…bohužel vyležet a vyspat se z toho nefunguje, další den se to opakuje znovu a znovu mě to donutí ležet.

Pajka89
Ukecaná baba ;) 2039 příspěvků 2 inzeráty 08.10.18 12:54

Unavovy syndrom? Tady na emiminu muzeme jenom hadat, potrebujes komplexni vysetreni :nevim: Mohla by to byt i cukrovka, borelioza, nebo i roztrousena skleroza!

flaus
Ukecaná baba ;) 1370 příspěvků 09.10.18 09:50
@Anonymní píše:
jinak včera ten stav trval déle i po omdlení, partner mě odvezl domů a hlídal mě v posteli, padala jsem do jakoby stavů bezvědomí další 2-3 hodiny, vždy jsem se jakoby probrala a pak zas upadla jakoby do polovědomí kdy jsem nereagovala, až po 3 hodinách jsem byla schopná vstát.Takže tím omdlením to neskončilo, neulevilo se a následovaly ty divné stavy po dalších několik hodin.Tyhle stavy polovědomí nebo co to je mám každý den a snažím se to vyležet…bohužel vyležet a vyspat se z toho nefunguje, další den se to opakuje znovu a znovu mě to donutí ležet.

no kdybych viděla někoho takhle omdlívat, tak volám záchranku 8o nikdo neví, co to je a jak to řešit, si myslím já, ale kde sehnat doktora, co by uvěřil, to neporadím :( držím palce, ať se to co nejdřív vysvětlí

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Štrasburk, Bamberk nebo Kypr: Hrozí adventní běsnění radikálů i v Česku?

Vkusně vyzdobená města, tradiční trhy, vůně svařeného vína a pečených... číst dále >

Terorista ze Štrasburku: 27x souzen za trestné činy, 68x se dopustil násilí

27 a 67, to jsou čísla, která teď charakterizují radikálního střelce ve... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svatební šaty Chopry: 24 metrů dlouhá vlečka a dva miliony flitrů

Bollywoodská herečka Priyanka Chopra (36) si před pár dny vzala za manžela... číst dále >

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >