Poradna pro neplodnost, reprodukční medicínu a genetiku
MUDr. Kateřina Veselá Ph.D.
@Renchuck píše: Více
No ono pokud se tam člověk bude léčit, tak je konzultace zdarma.
Je pravda, že já nikdy Cary neobrážela jen kvůli konzultacím bez léčby.
Přišlo i to zbytečné.
Nevim, jestli jsem položila nějak zvláštně dotaz, ale nejde o obráženi konzultací bez léčby. Ale o objednání, testy a léčbu. A evidentně některé CARy mají vstupní konzultaci placenou (pokud není žádanka).
@Renchuck píše: Více
V Repormedě jsem byla bez žádanky a v případě léčby konzultace placená nebyla.
My jsme byli v FN Brno, žádanku jsem měla pro muže na spermiogram od gynekologa, zda byla nutná či ne netuším
@Renchuck Byla jsem teď na podzim v Reprofitu s žádankou o HyFoSy vyšetření (průchodnost vejcovodů), zkušenost strašná, doktorka arogantní, vyšetření ani nechtěla dělat a kvůli věku (39 let) mě chtěla hned převelet na IVF konzultaci. Pak mi dala zprávu z vyšetření, kde prohodila pravou a levou stranu, takže tam už mě asi neuvidí
Ale vstupní konzultace by byla zdarma. Pak jsem šla na doporučení do Unicy, vstupní konzultace opět zdarma, vyšetřili i spermiogram manžela a vykázali to na tu konzultaci, IVF léčbu jsem zatím odmítla. Doktorka i koordinátorka byly výrazně milejší, není to tam taková fabrika jako Reprofit.
@Anonymní píše: VíceTak to mi ani neříkej 😀 Do reprofitu jdu příští týden - vlivem věku (je mi 35), me rovnou objednali na konzultaci k IVF. Možná blbě předpokládám, že napřed udělají patřičná vyšetření. Ale bohužel to na me taky nepůsobí dobře. Zitra mam i termín pravidelné Gyn prohlídky, tak to ještě proberu s doktorkou. Po 6 měsíčních snaženi kdy ne vždy jsme se jeste ideální trefili nechci hned podstupovat IVF.
Na Unicu mrknu!
@Renchuck Nechci strašit, ale oni to jedou jak přes kopírák, 35+ rovnou na IVF. Hormony a spermio asi naberou na obou klinikách, pak přijdou s plánem a kalkulací. V Unice byli milí, ale zas mi tlačili jen IVF bez toho, aby mě na té 1. konzultaci aspoň utz vyšetřili, o hormonální úpravě cyklu + iui nechtěli ani slyšet, že hlavně stihnout IVF na pojišťovnu (což u mě hoří, u tebe ne). Já z toho nemám dobrý pocit, takže do toho zatím nejdu a hledám, kde je můj problém (endometrióza a rozhozené hormony asi). 6 měsíců snažení v 35 nic není, ale jde o to, jestli si to „risknete“ pokračovat přirozeně, nebo chcete tu vyšší pravděpodobnost s klinikou, kde to ale taky vyjít nemusí.
@Anonymní píše: Vícedíky moc za vhled. Ja se nechci právě nechat rozhodit, primárně jsem chtěla být otestována, ze tomu nebrání přirozené něco, co by bylo potřeba řešit. Mam ted stresové období a podle mě není ani dobrý klima. Ani při přirozené, natož pro IVF. Takze hned skákat do IVF bezhlavě se mi nechce a rada bych tomu ještě nechala volný průběh (za předpokladu, ze nám testy vyjdou ok). Taky jsem myslela, ze se napřed zkusí iui atd. Jsem zvědavá co vytasi teda 😀 A držím moc palce
@Renchuck píše: Více
Budu držet pěsti, ať to dobře dopadne a jste spokojení. K testování se určitě dopracujete, to se tam běžně dělá a pochopila jsem, že je to součástí té „zdarma“ konzultace. No a po testech vás asi budou chtít uvrtat do nějaké léčby, však uvidíš, co vám ve vašem věku nabídnou, tam bude asi prostor vycouvat. Ale chce to obrnit se, nenechat se zblbnout, vzít si čas na rozmyšlenou. Já jsem teda v obou centrech měla pocit, že cílem je mě vyděsit a pak prodat produkt, to nejefektivnější řešení. Taky záleží, v jaké jste situaci, my už 1 větší dítě (přirozeně počaté) máme a případný neúspěch manžel bere úplně s klidem, já teda dost s neklidem, ale prostě nejsme bezdětný pár v 35, to bysme asi přemýšleli jinak.
Jak byli ženy a muži spokojení s lékařskou péčí?
Narodilo se vytoužené miminko? Přečtěte si hodnocení všech českých center asistované reprodukce nebo přidejte vlastní.