Čas spánku

2016
31.5.18 16:20

čas spánku

Ahoj všem tady, :mavam:
Prosím vás, potřebovala bych nějak otočit dobu spánku a to z „noční sovy“ na „ranní ptáče“.
I když jdu spát v 10 hodin, tak neusnu a neusnu a koukám po tmě do stropu. Odpoledne zase začne na mne padat únava a to bych potom spala jako šípková Růženka.
Strašně závidím kamarádce, co jde spát v deset a v pět je vzhůru čilá jako rybička. Nemáte někdo zkušenost nebo radu, jak spánek „přeprogramovat“? Potřebovala bych chodit spát v 10 a vstávat pravidelně v 5 a to i o víkendech :mrgreen: Potřebuji se hodně učit a spát 7-8 hodin. Uznávám, že kdyby měl den 36 hodin, vůbec bych se nezlobila. Prosím zlé jazyky, aby si odpustily poznámku, že mám zvolnit a něco vypustit z denního režimu. To co dělám, je pouze jenom časově náročné, jsou to jednak běžné povinnosti, který má každý a povinnosti, které opravdu musím dělat + asi dvě hobby!!! ;) (nechce si mi tu rozepisovat celý denní režim nebo seznam povinností - děkuji za pochopení) Moc díky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24967
31.5.18 16:28

Co to posunovat postupně? Třeba co pár dní o pul hodiny. Já bych taky neuměla v 10 usnout, naopak vstvat v 5 by byla moje smrt :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31.5.18 16:48

A co zkusit bylinky - meduňku, případně nějaké doplňky z lékárny, někomu pomáhá teplé mléko s medem před spaním. Zkušenosti nemám, já sice neusnu „na povel“ ve 22h ale chodím spát mezi 21:30-22:30 většinou tak do 10minut jsem tuhá a ráno vstává syn třeba v 5 a teda že bych byla extra vyspala i přes nerušený spánek se říct nedá. Já bych potřebovala spát aspoň do 6:30 ideálně do 7 :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2016
31.5.18 16:56
@pikola píše:
Co to posunovat postupně? Třeba co pár dní o pul hodiny. Já bych taky neuměla v 10 usnout, naopak vstvat v 5 by byla moje smrt :mrgreen:

Já před půlnocí neusnu. Já potřebuji spát 7 max. 8 hodin. Potom není pro mne problém vstát v 5. Pokud se nevyspím, jsem potom utahaná a vše mi jde hůř a pomaleji. Já potřebuji jet v tempu, ale to co musím fakt stihnout, jsou běžné věci a má to tak každý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2016
31.5.18 17:03
@Kristyna.Vechtova píše:
A co zkusit bylinky - meduňku, případně nějaké doplňky z lékárny, někomu pomáhá teplé mléko s medem před spaním. Zkušenosti nemám, já sice neusnu „na povel“ ve 22h ale chodím spát mezi 21:30-22:30 většinou tak do 10minut jsem tuhá a ráno vstává syn třeba v 5 a teda že bych byla extra vyspala i přes nerušený spánek se říct nedá. Já bych potřebovala spát aspoň do 6:30 ideálně do 7 :lol:

Moc díky. Já zkusím ty bylinky. Mléko jsem zkoušela, ale bez medu.
Každý potřebuje jinak dlouhý spánek, aby byl odpočatý. Pokud máš dítě, je to taky něco jiného. ;)

Příspěvek upraven 31.05.18 v 18:05

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2452
31.5.18 17:22

@Kkukačka jsem taky sova, odjakziva :mavam: v deset vecer se teprve rozjizdim, chodim spat tak v 1, vstavam okolo 7. dlouhe roky jsem chodila do prace, kde jsem vstavala ve 4 a stejne jsem nesla spat pred pulnoci, nejde to. drive za bezdetna a o vikendu jsem milovala usnout odpoledne tak na hodku dve, to by mi vyhovovalo, lec v realnem zivote nemozne :D takze neporadim, jen napisu, ze se mi to nepodarilo zmenit nikdy, nejaka medunka nebo teple mleko na me fakt nefunguje :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3434
31.5.18 17:37
@Kkukačka píše:
Ahoj všem tady, :mavam:
Prosím vás, potřebovala bych nějak otočit dobu spánku a to z „noční sovy“ na „ranní ptáče“.
I když jdu spát v 10 hodin, tak neusnu a neusnu a koukám po tmě do stropu. Odpoledne zase začne na mne padat únava a to bych potom spala jako šípková Růženka.
Strašně závidím kamarádce, co jde spát v deset a v pět je vzhůru čilá jako rybička. Nemáte někdo zkušenost nebo radu, jak spánek „přeprogramovat“? Potřebovala bych chodit spát v 10 a vstávat pravidelně v 5 a to i o víkendech :mrgreen:Potřebuji se hodně učit a spát 7-8 hodin. Uznávám, že kdyby měl den 36 hodin, vůbec bych se nezlobila. Prosím zlé jazyky, aby si odpustily poznámku, že mám zvolnit a něco vypustit z denního režimu. To co dělám, je pouze jenom časově náročné, jsou to jednak běžné povinnosti, který má každý a povinnosti, které opravdu musím dělat + asi dvě hobby!!! ;) (nechce si mi tu rozepisovat celý denní režim nebo seznam povinností - děkuji za pochopení) Moc díky.

Já potřebuju ještě horší variantu. Usínám v deset a vyspalá nejsem dřív než v osm. Do osmi pochopitelně spát každý den nemůžu, takže jsem stále unavená. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10430
31.5.18 17:47

Jeee.. ja to mam uplne stejne! :mrgreen: Ale vis co, at jsem rano cilejsi a lepe se mi vstava, tak jsem zacla brat vitaminy Centrum pro zeny, sice jsou trosku drazsi, ale dodaji telu vse potrebne a fungujes mnohem lepe a unava te neprekona.. :palec: :palec: Akorar to usinani musim doladit, usnu vzdycky nejdriv v 11 :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31.5.18 17:48

@Kkukačka zkus, vím jen o meduňce určitě toho bude víc :)
Teď už je to dobrý spí celou noc, dřív to bývalo horší :lol: každopádně držím palce ať na něco přijdeš :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2016
31.5.18 18:07
@Ketris píše:
brat vitaminy Centrum pro zeny, sice jsou trosku drazsi, ale dodaji telu vse potrebne a fungujes mnohem lepe a unava te neprekona.. :palec: :palec:

Moc díky, jsem unavená snad už non-stop. Zkusím to taky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2016
29.6.18 14:48
@Ketris píše:
Jeee.. ja to mam uplne stejne! :mrgreen: Ale vis co, at jsem rano cilejsi a lepe se mi vstava, tak jsem zacla brat vitaminy Centrum pro zeny, sice jsou trosku drazsi, ale dodaji telu vse potrebne a fungujes mnohem lepe a unava te neprekona.. :palec: :palec: Akorar to usinani musim doladit, usnu vzdycky nejdriv v 11 :roll:

Tak jsem si konečně koupila ty vitamíny. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10430
29.6.18 16:00

@Kkukačka A uz je uzivas? Ja videla vysledky hned po tydnu, kdy jsem byla vic aktivnejsi a unava byla o dost nizsi :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2016
1.7.18 18:37

@Ketris Ano, už je baštím, tak uvidím. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama