Dobrovolná smrt

Anonymní
31.5.18 02:44

Dobrovolná smrt

Ahojte, při noci tak přemýšlím, k čemu vůbec žiju. Je tu taky nekdo, komu zivot stoji za nic a nejraději by to občas ukončil? Nebo se naopak dostal z nejtěžšiho a ma šťastný zivot? Budu rád za Vaše příběhy. U mě můžu říct, že žiju jen kvuli rodine, kvůli druhým. Kdybych si neco udelal, pro me by to bylo vysvobozeni. Ale někomu bych tim zničil život :(. To je špatně.

Jaký máte názor na asistovanou sebevraždu? Povolili by jste to v CR? Mě to přijde správný.

Prosím zachovat anonym. Chodí sem známý.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1109
31.5.18 03:10

Jako věřící člověk se sebevraždou (z jakých koliv důvodů) nesouhlasím. Každý člověk má na tomto světě smysl a i když si připadá osamocený, tak není. Bůh je s ním pořád a jen on bere a dává život. Sebevražda je jeden z největších hříchů. Tento život beru jako zkoušku pro život následující, který bude věčný. Proto se snažím žít co nejkvalitněji a slušně (pomáhat lidem, nelhat, nepodvádět…). Žijte život i kvůli sobě. Přestože se kolikrát člověk snaží, pomáhá ostatním, ale jemu samotnému se nedaří, lidé mu házejí klacky pod nohy má svůj důvod. Člověk se s tím musí poprat, je to zkouška toho, jakou silnou máme víru. Ať už někdo v sebe nebo v Boha. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3161
31.5.18 04:30

Ahoj anonyme, já ti za sebe můžu říct, že jsem se o sebevraždu několikrát pokusila, ale nikdy mi to nevyšlo (vždycky mě někdo nějak našel), takže asi tu mám prostě ještě být. Je pravda, že mi naposledy pomohly elektrošoky a od té doby už si ani umřít nepřeji. Občas mě sice napadne, že když nastane nějaká krizová situace pro mě, že to vyřeším sebevraždou, ale snažím se ty myšlenky zahánět a pracuji na sobě v terapii. Několik mých kamarádů sebevraždu spáchalo, tak vím, jak je to pro okolí těžké, ale na druhou stranu (nejsem naopak věřící), si myslím že na to člověk právo má. A asistovaná sebevražda je sice kontroverzní téma, ale když jsem viděla, jak můj děda umíral na amyotrofickou laterální sklerózu a doslova čekal, až se udusí (postupně ochrnoval) a přál si zemřít dříve, tak si říkám, že by ho to bývalo mohlo vysvobodit od velikého utrpení.
A ty máš deprese, nebo je to u tebe nějaká existenciální otázka, jestli se můžu zeptat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5950
31.5.18 05:16
@Anonymní píše:
Ahojte, při noci tak přemýšlím, k čemu vůbec žiju. Je tu taky nekdo, komu zivot stoji za nic a nejraději by to občas ukončil? Nebo se naopak dostal z nejtěžšiho a ma šťastný zivot? Budu rád za Vaše příběhy. U mě můžu říct, že žiju jen kvuli rodine, kvůli druhým. Kdybych si neco udelal, pro me by to bylo vysvobozeni. Ale někomu bych tim zničil život :(. To je špatně.

Jaký máte názor na asistovanou sebevraždu? Povolili by jste to v CR? Mě to přijde správný.

Eutanazie se týká nevyléčitelně nemocných, rozhodně by se žádný doktor nepodílel na něčí smrti jen kvůli nechuti žít. Určitě tě toho spusta čeká a pokud máš návaly deprese, řeš s lékařem, jde s tím něco dělat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
504
31.5.18 05:25
@Kfětoslava píše:
Eutanazie se týká nevyléčitelně nemocných, rozhodně by se žádný doktor nepodílel na něčí smrti jen kvůli nechuti žít. Určitě tě toho spusta čeká a pokud máš návaly deprese, řeš s lékařem, jde s tím něco dělat

Eutanázie není asistovaná sebevražda. Něco si o tom přečti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5950
31.5.18 05:55

@XYZ1234 „Eutanazie (z řec. ευ - eu, dobrá, θάνατος - thanatos, smrt; doslova „dobrá smrt“) je obvykle definována jako usmrcení na žádost. Usmrcení na žádost, tedy se svolením poškozeného, je z hlediska českého trestního práva nedovolené“

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5950
31.5.18 05:56

Jo, teď vidím, že se zakladatel naptá na eutanazii.
Tak zakladateli pro eutanazii za určitých podmínek jsem, za asistovanou sebevraždu nikoli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27523
31.5.18 07:31
@Anonymní píše:

Já jo, ale když si představím, že se tak rozhodne můj syn :,( Raději podstup nějakou terapii. V životě každého člověka jsou nepříjemné okamžiky. Ale i tak mi přijde žití krásné. Sama jsem nikdy neměla chuť na život si sáhnout. A to nejsem věřící a na nějaké „po“ nevěřím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.5.18 07:35

Přemýšlím o tom velmi často. Ale jak píšeš, tak kvůli rodině to neudělám. Mám úžasného syna. Když si představím, jak by ho to zlomilo… Ale život jako takový je pro mě neuvěřitelné břímě. Až to jednou skončí, tak se mi neskutečně uleví. Mám krásnou rodinu, velmi dobré zaměstnání, jsem docela zdravá, ale trpím v tomto těle na tomto světě jako kůň. Nikdo to neví, nikdo by mě nepochopil. Lidé z mého nejbližšího okolí by se divili, co je ve mě zavřené. Manžel tuší, ale dělá, že nic. Už dlouhá léta.

Anonym proto, že nemám koule to napsat pod svým jménem, i když smyšleným.

• Citovat
  • Nahlásit
1881
31.5.18 07:50
***Já jo, ale když si představím, že se tak rozhodne můj syn :,( ***

Spousta mužů spáchá sebevraždu díky zničené sexualitě a zničenému životu po operaci, kterou mu v dětství zařídila matka svou debili*ou, bezohledností, neschopností, negramotností, ubohostí, leností, špinavostí, lajdáctvím a především porušením/ zlikvidováním jeho základních práv a svobod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1881
31.5.18 08:01
@Kfětoslava píše:
Jo, teď vidím, že se zakladatel naptá na eutanazii.
Tak zakladateli pro eutanazii za určitých podmínek jsem, za asistovanou sebevraždu nikoli.

V českém PRASEČÁKU euthanasie? Že byste děti zabíjely za špatné chování? V ČR se jenom podvádí a falšuje všechno, co jde. To je důvod, proč euthanazie v ČR není a nebude. Vraždili by se nepohodlní za cenu měsíčních stravenek. :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.5.18 08:09

Já se sebevraždě vůbec nebráním. Jenže jsem z těch, co jsou nevyléčitelně nemocní a až se mi moje nemoc zhorší natolik, že budu jen ležák, kálející do pleny, krmený sondou nebo bůh ví jak, tak to budu chtít skončit. Pak už to bude jen přežívání, dokud to tělo samo nezabalí. Bohužel intelekt mi zůstane. V tu chvíli už mojě tělesná schránka nebude mít celkem žádný smysl a funkci kromě zaměstnávání zdravotníků někde v LDN. Ale zatím mi tělo ještě omezeně funguje, uvidíme co přinese budoucnost. Léčbu bohužel ne.

• Citovat
  • Nahlásit
4886
31.5.18 08:13

@Jirka765 A ty bys třeba o nějaké sebevraždě nechtěl uvažovat? Aspoň té virtuální? V tvém případně by se lidem tady kolem spíš ulevilo. :pocitac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1109
31.5.18 08:13
@Jirka765 píše:
Spousta mužů spáchá sebevraždu díky zničené sexualitě a zničenému životu po operaci, kterou mu v dětství zařídila matka svou debili*ou, bezohledností, neschopností, negramotností, ubohostí, leností, špinavostí, lajdáctvím a především porušením/ zlikvidováním jeho základních práv a svobod.

Jakou operaci máte na mysli? Obřízku? :roll: Pokud ano, tak co to je za nesmysl…? Kdyby měli chlapi páchat sebevraždy kvůli obřízkám, tak vymře polovina světa :lol: Já tedy žiji ve společnosti, kde je to běžné a že by kvůli tomu muži páchali sebevraždu? :roll: To jste mně pobavil..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
401
31.5.18 08:17

Asistovane ukonceni zivota bych schvalila pouze v pripade, kdy by byl clovek nejak vazne nemocen nebo by byl do konce zivota na luzku a nemohl se hybat a chtel by to ukoncit, ale jen tak z „rozmaru“ urcite ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama