Časté mytí jemných vlasů

Anonymní
1.7.20 11:32

časté mytí jemných vlasů

Dobrý den, už delší dobu mě trápí jedna věc týkající se mých vlasů. To, že vlasy vypadavaji denně a více při mytí vlasů více, chápu. Taky to, že se řidší a jemné vlasy častěji mastí, chápu. Jen mi poslední dobou přijde, že tím, jak si myji vlasy co dva, tři dny (někdy i každý den, podle toho jak potřebuji) tak že mi jich vypadava zbytečně moc. Jsem docela chudokrevná, takže denně beru železo, brala jsem i bekomplex, různé vitamíny na vlasy a nehty, dokonce si někdy po mytí dám do vlasů posilující tonikum na silnější kořínky (to ale ne moc často, jelikož mám vlasy má druhý den šíleně mastné).
Udělala jsem snad vše, co jsem mohla a vlasy mi stále podle mého padají víc než je zdravé. :( Je mi jasné, že nikdy nebudu mít den bez toho aniž by mi nevypadl ani jeden vlas. Spíš mě trápí ta rutina. Vlasy si umyji, vypadne spoustu vlasů, další den je to ještě v pohodě, ale ten další den je zase musím umýt a znovu mi jich vypadne hromada. :nevim: ještě k tomu mám docela řídké a hodně jemné vlasy, takže se o to víc bojím, že mi za chvíli na hlavě zadne nezůstanou..
Máte to někdo podobně? Poradili jste si s tím nějak? Budu moc ráda za každou radu, připomínku, podporu :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

295
1.7.20 11:56

Doporučuju cgm metodu (curly girl metoda) nemusíš mít ani kudrnaté nebo vlnité vlasy, hodně ženám to pomohlo i na rovné. Zbav se produktů se sulfáty a alkoholem. Hydratuj ideálni jsou masky hair food od garnier. Na mastné vlasy jsou super produkty s jílem. Na facebooku najdeš skupinu, je i aplikace kam naskenuješ složení a ukáže ti, jestli jsou přípravky vhodné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12899
1.7.20 12:34

Mam jemné vlasy a myju max 2×tydne. Jsem na cgm ale ja mam vlnité vlasy od přírody, ale tahle metoda mi pomohla i proti tomu padání

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1274
1.7.20 12:43

Pokud se ti na hlavě vyloženě nedělají lysinky, tak myslím, že těch vlasů vypadává přiměřeně. I když se zdá, že je to halda. Mám stejný typ vlasů. Jemné, řídké, rychle se mastící. Nejvíc se mi osvědčilo, ty vlasy co nejmíň zatěžovat (jak kosmetikou, tak barvením). Přešla jsem na přírodní přípravky, osvědčili se mi ajurvédské bylinky na mytí (jak práškové, tak i tekuté šampony) a pak henna (momentálně bezbarvá, protože chci svojí barvu).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5
1.7.20 12:49

Já měla něco podobného a trápilo mě to opravdu hodně let. Pak jsem kompletně přešla na přírodní kosmetiku. Vybírám si, pokud možno, čistě přírodní produkty. Za sebe mohu doporučit biooo.cz, kde je u každého produktu opravdu přehledně (v grafech) vypsán podíl přírodních složek/chemie. Mně se nejvíce osvědčil šampon, kondicionér (používám heřmánkový, jelikož mám jemné blond vlasy) a maska (Matcha) od dánské společnosti Urtekram. Interval mezi jednotlivými mytími se rapidně prodloužil po tom, co jsem si začala čistit obličej. Používám Rozjasňující mycí gel na problematickou pleť od švýcarské Weledy. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13870
1.7.20 14:03
@lachtanice86 píše:
Mam jemné vlasy a myju max 2×tydne. Jsem na cgm ale ja mam vlnité vlasy od přírody, ale tahle metoda mi pomohla i proti tomu padání

Já myju běžně jednou týdně, teď v tom vedru častěji jen splachnu vodou pro osvěžení.. Taky jsem na cgm a z mých alespoň občas hezkých vlasů, ať už přirozeně vlnitých nebo vyzehlenych, se najednou stalo cosi hnusneho a zadredovaneho a vypadám neustále jen jako čarodějnice :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12899
1.7.20 14:28

@Tamtama fakt? Mne to tedy pomohlo, ale vyber produktů, tech správných, mi dal zabrat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13870
1.7.20 23:22
@lachtanice86 píše:
@Tamtama fakt? Mne to tedy pomohlo, ale vyber produktů, tech správných, mi dal zabrat

Já zatím zkouším od března, ale výsledek stále stejný :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama