Časté noční buzení a kojení

117
29.8.07 21:48

Časté noční buzení a kojení

Ahoj,
něco podobného se tu už řešilo, ale já si fakt nevím rady.
Máme 11-měsíčního syna, který se zhruba od půl roku budí cca 5× za noc a vyžaduje prso, nic jiného nezabírá (chování, dudlík, naše postel). Večer v 19,30 sám usíná bez problémů v postýlce, ráno vstává tak v 7,00. Přes den už spí většinou jen 1×, cca 1,5h.
Přiznám se, že na vyřvání jsme nenašli odvahu, protože už po pár minutách se úplně zalyká. Plánujeme druhé dítě a já bych syna ráda odstavila, přes den o kojení už ani nejeví zájem a v noci pije vždy jen chvilku a spí. Bohužel se to po půlnoci opakuje každou 1 až 1,5h. Prso má zjevně pouze na uklidnění. Nemáte někdo nějakou osvědčenou radu?
Díky.
Lara74

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1311
29.8.07 22:37

Ahoj,

jediná rada zní ODSTAVIT:), věř, že se takto v noci budí jen díky kojení.
Zkoušela jsi nahradit kojo UM, třeba ho vezme.
Měla jsem s malou totéž, já to ale vydržela pouze do 8 měsíců. Na noc jsem zkusila Hami Hajaja,vzala ho. V noci jsem pak dávala Sunar, zpočátku se budila 2× a nakonec přestala vyžadovat mlíko v noci úplně.

Tomu vyřvání se asi ale stejně nevyhnete, taky jsem to vydržela:)

Tak hodně štěstí.

R.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
290
29.8.07 23:17

Tk u nás je naprosto to stejný. Tom má 11 měsíců a furt se budí. Nejstaršího Míšu jsme to odnaučili vyřváním. U Anažky jsme náhodou zjistili, že když se vezme jakoby na brknutí, tak se uklidní a usne.Když se podaří najít něco co ho uklidní je vyhráno a bez řevu. Jenže u Tomíka o ničem takovým nevím. A z velkýho řevu mívá záchvaty. :roll: Tak vyřvání nejde. :( Nevím jak na něj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2857
30.8.07 08:25

Ahoj

Michal mi dělal skoro to stejné, ke konci než se sám odstavil (v 10 m) se budil 5× za noc… to se ¨ještě dalo - vstával po 2 hodinách. Po odstavení mi do týdne spal celou noc… ale nevyžadoval vodu ani čaj (pokud budeš nabízet v noci, tak opatrně, protože spousta dětí se přestane budit na prso a budí se na vodu či čaj:o)

Matýno to naše zlatíčko se v půl roce budil 5× až to vyvrcholilo - cca 3 týdny se mi budil tak 10× za noc… čili po 40 minutách až 1,15 víc vcelku jsem se opravdu nevyspala… takže jsem řekla dost a vzhledem k tomu že mi mizerně jí příkrmy a nemůžu ho odstavit, musela jsem zvolit metodu vyřvání…
večer usne sám jak andílek (taky jsme ho to museli naučit - za 3 dny kdy jsme ho holt museli nechat řvát aby nebyl stabilně hodinu přisátej na prsu, se to naučil) tak se prostě při vzbuzení a řevu jsem se sekla a nešla tam, nebo jsem tam šla a nabídla vodu… bohužel při každém mém příchodu se řev zintenzivnil a nabyl hysteričnosti, takže jsem tam prostě nechodila… v noci to stejné pohladit dát napít vody nebo dudlíka a špunty do uší a nevšímat si řevu… Trvalo to 2 noci… ted se mi už 3. noc budí 2-3× - pokaždé dám jen dudílka nebo vodu a až při ranním vzbuzení kolem 4-5 ho nakojím…
Jsem krásně vyspaná a spokojená a on zdá se taky.

Tak za měsíc snad ještě zvládneme odbourat ty vstávačky na dudana nebo vodu a nechám jen raní kojení

Jen upozorňuju že metoda vyřvání není opravdu nic příjemného, takže musíš být naprosto rozhodnutá, že s tím nočním vstáváním opravdu chceš něco dělat a měla bys přijmout fakt, že se budí ze zvyku a z touhy se přisát a cítit tvou přítojmnost než z touhy po jídle. I když se to nezdá, miminka jsou obzvlášť v tomto věku o dost chytřejší než si myslíme:o)

tak pevné nervy ať už zvolíš jakoukoli metodu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2857
30.8.07 08:29

Ahoj

ještě mě napadlo - pokud ho ještě nemáte ve vlastním pokojíčku a máte tu možnost ho tam dát, tak neváhejte, spoustě dětí to hodně prospěje co se kvality spánku týče… no a za zkoušku nic nedáš:o)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6597
30.8.07 13:06

Nechci být škodolibá, ale tak krásně se čte, když má někdo stejný problém :D .

Původně jsem chtěla kojit do 2 let…ale…jelikož je to čím dál horší, né lepší, ale horší, tak jsem řekla, že po Sárčiným roce odstavuju. Ona se budí pravidelně = má to naučený, taky si jen párkrát cucne a spí dál - mluvím o noci.

Přes den - nemůžu být doma bez podrpsenky ( ale i když jsem normál oblečená, tak mi chodí pod triko ) , to se na mě sápe a volá
dej, dej ". Jo, já dám, ona se tím uklidňuje, tu koukne sem, pak zase tam ( hlídá si prostor kolem sebe a lidi kolem sebe ), dumne a zase si jde hrát, nebo…když je unavená, tak se tím uklidní tak, že dám spát a je tuhoš.

Kojila bych jí dál, ale vadí mi ty noci…když je jó dobře, tak je to 3× za noc, ale to je dobrá noc. Dneska to bylo zase co 2 hodiny a to mě fakt nebaví.

Do toho můj manžel na Sáru hrozně trpí ( asi jako každý táta na dceru ) a když jí nechci dát, tak mě ukecává, ať jí dám aspoň cucnout. Včera večer před spaním bylo to samý „prosím, dej jí trochu mlíčka, ona tak pláče“ - je fakt, že včera nějak divně usínala, hrozně řvala, to jinak nedělá.
No, tak jsem chtěla, aby to sám viděl ( předem jsem mu říkala, že hlad nemá, jedla před 15 minutama kaši )…dala jsem jí - 3× zadumlala a už si to šupajdila po naší posteli, že si bude hrát. Koukal.

Takže já po roce s kojením končím, vůbec nevím ale jak jí mám odstavit , protože jsme na zkoušku koupili Sunar a ten odmítá. Nevím, jestli jí mám odstavit naráz, nebo odbourat postupně den a pak noc…to asi uvidím podle situace.

No, tak ať se ti to „nějak“ podaří vyřešit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6597
30.8.07 13:08
Maka píše:Jen upozorňuju že metoda vyřvání není opravdu nic příjemného, takže musíš být naprosto rozhodnutá, že s tím nočním vstáváním opravdu chceš něco dělat a měla bys přijmout fakt, že se budí ze zvyku a z touhy se přisát a cítit tvou přítojmnost než z touhy po jídle. I když se to nezdá, miminka jsou obzvlášť v tomto věku o dost chytřejší než si myslíme:o)
tak pevné nervy ať už zvolíš jakoukoli metodu

Nezbývá než souhlasit, máš naprostou pravdu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2073
30.8.07 13:58

Tak my jsme meli stejny problem - take se budil kolikrat za noc. Kdyz jsem mu dala dadu tak se jeste vice rozcili. Kdyz jsem ho chvilku nechala tak zacal hrozne brecet a pak neslap i nekolik hodin. Takze jsem to vzdy vzdala a dala jsem mu napit (je pravda, ze vzdy pil docela dost) pak jsem ho dala do postylky a okamzite usnul. Ale i tak jsem z toho byla uplne hotova a nevedela co delat.
Kolem 10 mesice se nocni buzeni samo zredukovalo na 2 -3× a asi v 10,5 mesicih se najendou poprve probudil asi v 6 hodin napil se spal az do sedme. No ted se vetsinou budi kolem 5.30, ale to hlavne, ze vstava tata do prace, ale napije se a zase dal spi.
No akorat asi dvakrat tedp lakal v noci, ale to nebylo hlady, ale ze mu rostly zoubky.
Takze radu bohuzel zadnou nemam, ale jen jsem chtela napsat a treba i dat nadeji, ze se to samo nekdy upravi.
Verveve

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8602
30.8.07 13:58

Ahojky

tak já ted řešila podobné, Aničku pořád kojím, vždy ráno a pak před spaním.no a zvykla si na kojo i v noci.tak jsem nastoupila na metodu vyřvání a v noci nedání, a první noc tragedie, pořvávala 2,5 hodiny, já vydržela (dělala jsem že spím) ale už jsem to chtěla asi 20× vzdá. no druhou noc lépe, chvilku to zkoušela a nedostala tak to zas zalomila. no a hned ráno už jí zas nakojím.

takže taky radím když nechceš odstavit (což já taky nechtěla) tak prostě v noci nedat, vydržet (maximálně dát cucnout čaje) a dát kojo třeba až ráno.

hlavně ale když se do toho dáš, tak nešmíš povolit,nesmíš mimču nakonec kojo dáš, jelikož ono si to zapamatuje, že nakonec dostalo. tak vydržet. a to stojí nervy,ale stojí to pak za to.

tak hodně štěstí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
60
30.8.07 14:07

Řeším to samé, chtěla bych také zrušit noční kojení, respektive spíš syna odstavit a pomalu převést na UM. Zkoušela jsem už mu nabídnout 4 druhy, ale striktně odmítá, nemáte někdo nějaký fígl? Zkoušela jsem Sunar, Nutrilon, Bebu a Hami Hajaju. Rýžovou kaši od Nutrilonu baští rád. Má ji i na snídani, protože po třech až čtyřech nočních kojeních už nemám co nabídnout :o) Bohužel metodu vyřvání zatím nemohu použít, bytové podmínky nedovolují jinak a zatím spíme všichni v jednom pokoji, takže by mi budil starší dcerku, proto bych ho raději převedla na UM, aby případně mohl nakrmit i tatínek :o)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2346
30.8.07 14:42

Je to hrozne tezke, osemetne, jde vazne o to, jak moc to rodicum vadi. Me Alli spala celou noc od zacatku 4. mesice a v 6 mesicich v noci zacala pri buzeni brecet. Oni se prckove v noci budi standard, jde jen o to, ze se neumi sami ulozit zase ke spani. Ona zacina separacni uzkost (u nekoho drive, u nekoho pozdeji, ale ona jednou dorazi, mrska!), takze ta neschopnost v noci sam usnout prameni vice mene z tohoto nez z touhy po mleku. Jde jim o kontakt, pocit bezpeci. Je to bohuzel trochu zacarovany kruh, protoze clovek chce doprat miminku pocit bezpeci, ale na druhou stranu si zadelava na pravidelnost a neresi tim pochovanim/prilozenim k prsu/dani lahvicky z UM, cajem, vodou vubec nic. V 8 mesicich je mimi uz natolik vyspele, ze ma schopnost uklidnit se a zase usnout, je-li mu to ovsem umozneno!!! Takze na zakladne nasbiranych informaci jsem se do toho pustila - trvalo nam to 3 dny!!! Ano, POUHE tri dny (potazmo noci). A jak jsem se docetla, tak ty 3 noci jsou zlaty prumer, takze me ty 3 noci za to urcite staly. Alli neni nikterak poznamenana, je to stastne vesele miminko, rano mi vita s velikym usmevem a skace v postylce radosti a to i po tech 3 kritickych nocich. Oni si tohle proste nepamatujou a kvuli tomu, ze jste je nechali 3 noci pobrecet, Vas za nekolik let neodlozi do duchodaku :D . Takze preji hodne sily, verte, ze miminku tim rozhodne neublizujete. Mluvim ovsem o miminkach uz starsich, jsem striktne proti vyrvavani deti mladsich 6 mesicu!!! Linda

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9130
30.8.07 15:56

Ahoj,
ja uz pres den nekojim, jen vyjimecne, kdyz toho sni malo. Kojim pred spanim a v noci, Honzik se budi 2-3 krat za noc, ale taky jsou dny kdy treba 5 krat za noc.
Kamaradka odstranila nocni kojeni a koji jen pres den, chvilku trvalo nez si maly zvykl, ale ted ji spi celou noc a oba jsou moc spokojeny. Dobre je, kdyz mimco place, tak aby k nemu sel tatka, me to totiz prijde, ze deti z nas to mlicko citi a u nas to obcas zabere, manza ho pochova, a pak ho da do postylky, kdybych vstala ja, tak rve dokud nevyndam prso.
Drzim palce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8868
30.8.07 16:38
Lindusa píše:
Je to hrozne tezke, osemetne, jde vazne o to, jak moc to rodicum vadi. Me Alli spala celou noc od zacatku 4. mesice a v 6 mesicich v noci zacala pri buzeni brecet. Oni se prckove v noci budi standard, jde jen o to, ze se neumi sami ulozit zase ke spani. Ona zacina separacni uzkost (u nekoho drive, u nekoho pozdeji, ale ona jednou dorazi, mrska!), takze ta neschopnost v noci sam usnout prameni vice mene z tohoto nez z touhy po mleku. Jde jim o kontakt, pocit bezpeci. Je to bohuzel trochu zacarovany kruh, protoze clovek chce doprat miminku pocit bezpeci, ale na druhou stranu si zadelava na pravidelnost a neresi tim pochovanim/prilozenim k prsu/dani lahvicky z UM, cajem, vodou vubec nic. V 8 mesicich je mimi uz natolik vyspele, ze ma schopnost uklidnit se a zase usnout, je-li mu to ovsem umozneno!!! Takze na zakladne nasbiranych informaci jsem se do toho pustila - trvalo nam to 3 dny!!! Ano, POUHE tri dny (potazmo noci). A jak jsem se docetla, tak ty 3 noci jsou zlaty prumer, takze me ty 3 noci za to urcite staly. Alli neni nikterak poznamenana, je to stastne vesele miminko, rano mi vita s velikym usmevem a skace v postylce radosti a to i po tech 3 kritickych nocich. Oni si tohle proste nepamatujou a kvuli tomu, ze jste je nechali 3 noci pobrecet, Vas za nekolik let neodlozi do duchodaku :D . Takze preji hodne sily, verte, ze miminku tim rozhodne neublizujete. Mluvim ovsem o miminkach uz starsich, jsem striktne proti vyrvavani deti mladsich 6 mesicu!!! Linda

Něco na tom bude. Syn bohužel neumí sám usnout, takže uspáváme. V noci, když se vzbudí, tak sebou nejprve šíleně mele, pak se po:,–(í nebo postaví a začne plakat. Stačí ho vzít k nám do postele a on lehne a spí. Takže zase ve spánku putuje do své postýlky. Nevím, jak ho naučit usínat samotného, protože na vyřvávací metodu vážně nemám :roll:
Ne každé noční probuzení znamená hlad nebo žízeň.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
933
30.8.07 17:24

Ahojky, tak já sem to vydržela do roku a 3/4, tam jsem začala stornovat, protože Maty byl s náma od narození v posteli, budil se už od začátku tak 10× za noc, takže vstávat pro mě bylo nesnesitelné… Pak se budil tak 5× a nakonec skoro v těch dvou letech zase tak 10× a to jsem teda řekla už dost, ještě jsme plánovali druhé a u mě asi kojení byla opravdu anikoncepce :lol: … Ale vydržela jsme to dlouho že?? :lol: Teď mi spí celou noc, nebylo to hned, ale konečně jsme se dočkali a já teď čekám jaké to bude s druhým.. no někdy se i děsím..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
655
21.9.07 16:54

Ahoj holky,
poradíte mi. Adélka mi od začátku spala velmi vzorně, okolo třetího měsíce se začala budit 1× za noc - chodí spát v půl osmé a vstává mezi sedmou a osmou. Na to noční kojo se budila s takovým hekáním. Jenže teď už zhruba týden se budí s brekem a daleko časteji, dneska to bylo po dvou hodinách - no, vzhledem k tomu, že jsem zvyklá na něco úplně jiného, tak mě to dost vykolejilo. Je možná ta vyřvávací metoda uplatňovat již v půl roce? A v případě, že je to brzy, tak od kdy? Čaj jí dávat nemůžu, protože z láhve nechce a dudel taky ne. Díky moc za rady…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama