silene noci

74
23.8.07 14:36

silene noci

Ahoj, tak jsem tady zase znovu. Pred par mesice jsem psala o svem nespavem miminku a ted se to jen zhorsuje. Je mu uz deset mesicu, pres den se brani spanku jak muze, spi dopoledne pul hodky a po obede tak hodinku. V pet uz zacina byt desne unaveny, neni s nim k vydrzeni a v sedm chodi po mlicku spat, usne sam ve sve postylce. Ale posledni dobou se budi nejenom casto, ale je proste uplne fit treba i dve hodinky a jen krici, ze si s nim nechci hrat nebo ze nemuze lezt. Je protivny, ale spat proste nechce. Nosim ho, dam k sobe do postele a za chvili nanovo. Vyrvat jsem ho taky zkusila, ale to je pak takova sila, ze se vzbudi nas starsi a myslim i sousedi. Takze aby se vyspal starsi, musim nosit a nosit. Pak si da flasku a spi zase tak tri hodky a jde to nanovo. Zub ma zatim jen jeden, tak to kazdy pripisuje zubum, ale to by brecel bolesti, coz se mi nezda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

9549
23.8.07 14:49

Ahoj, tak mi malá spí dvakrát denně po půl hodince, naprosto vyjímečně zabere na třičtvrtě či hodinku, ale to fakt tak jednou za týden, dva… Chodí taky v 7 spát, usíná sama a donedávna spala až do půl 6 do rána na mlíčko a pak ještě tak do 7, půl 8. Ted se taky už dlouho budívá a brečí, někdy je vzhůru i hodinu a půl, vykládá si, pak mi dojdou nervy, dám jí čaj (na což ji teda nechci zvykat) a ona vytuhne a spí dál. ale je fakt, že je to spíš horší s věkem než lepší…
Rada žádná, že? Tak snad tě potěší, že v tom nejsi sama..
iva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1785
23.8.07 18:21

Mám dojem, že u spousty dětí se spaní cca od 3-4 měsíce horší, u nás, pokud se pamatuju, to bylo hlavně od půlroku do roku. V osmi měsících už spal jen jednou denně cca 20-30 minut, v noci se na kojo budil 4-5×. Po roce a zredukování nočního kojení zlom a spaní naprosto v normě, takže prostě vydržet.. Zachovávat pokud možno stejné spací rituály, v noci plnit jen nejnutnější požadavky, nějakou dobu dodržovat zhruba stejný čas ukládání do hajan, prostě stereotyp, oni to časem pochopí, neboj:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
334
24.8.07 08:36

Ahoj, mne mala pres den spi take dopo cca pul hod a odpo tak 1 hodinu. Chodi spat az v cca 20,30-21,00 a budi se rano uz v 6,15-45 (pak usne cca v 9 na tu svou pulhodinku) a odpoledne cca kolem 14-15h na tu hodinku. V noci se budi cca 2×, kdy ji kojim…nekdy se ji neco zda, tak si ji vezmu do postele, pritulim si ji a ona spinka… takze si myslim, ze to je podobne jako u vas :wink: , tak hlavu vzhuru :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.8.07 09:19

Musím říct,že mám s malou taky problémy se spaním.Je nám skoro 8 měsíců a spinkáme tak od 9-9:30 cca 1hodku,pak tak od 13hodiny cca 45min a potom před spaním mezi 5-6hodinou cca 45minut.Chodíme spinkat tak na 8.30 a spíme do 6-7hodkou.Tak to je docela super ,ale v noci se mi budila snad po 1,5hodině,nejdříve jsem jí kojila,ale řekla jsem si ,že to tak dál nejde.Takže pár dní řvala,naštěstí to vydržela max 20minut a spinkala.Teď se budí tak 0:30 a v 5hodin.Takže to chce trpělivost a pevné nervy!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1383
24.9.07 20:50

no prave – taky mi prijde, ze je to s vekem horsi a horsi! matyas spal od zacatku ukazkove – v sestinedeli se budil max. 3× na kojeni. a od 2. mesicu spal od 8 do 5ti do rana!!! durch! krasne pribiral, takze pohoda. ale ve 4. mesici nastal zlom, zacal se budit, treba ve 3, ve 4 a pak uz nechtel usnout! takhle to bylo asi 2 mesice a pak zase najel na normalni rezim…tak jsem si mnula ruce, ze uz mame vyhrano, spani do 6 je krasa. jenze ted uz 2 tydny, se budi celou noc skoro kazdou hodinU!!! a vubec nevim proc, protoze hlady to neni (ma pres 9kg, uz davno nekojim, ji maso, vsechno, vecer ma 200ml kase a rano, kdyz mu v 6 davam UM, tak nekdy i vsechno nevypije, takze vyhladlej urcite neni), ale proste jen lezi, nekdy je na vsech 4, ma zavreny oci a breci, ja ho pohladim, dam dudlik polozim na zada a on spi dal. takze si rikam, ze zuby to taky nemuzou byt, rotoze to by plakal vic, ne? taky me napadlo, jestli ho s manzelem nerusime – precijen uz je vetsi, tak ma treba lehci spani, a vic vnima, tak jsme ho prestehovali do druhe mistnosti, ale bez efektu. zase se budil fakt co hodinu. pres den je to se spankem taky bida – rano 30 min a odpo 30, nekdy treba hodinu, ale to je vyjimka. co to muze byt? uz jsem fakt zoufala!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
577
6.10.07 10:59

maminky pripojuji se k vam do klubu nespavcu.
Mala spala nadherne zhruba do sedmi mesicu od 20hod do 8hod, pak nastal zvrat, usinat chodi kolem 21-22hod a v noci se budi tak trikrat a rano je vzhuru od 6 -7hod…
v noci se postavi se zavrenyma ocima v postylce a rve, nekdy staci ji vzit do naruce a okamzite usne a nekdy ji musim dat napit, zpocatku jsme si mysleli ze ma hlad, pak zacali davat vodu a stacilo to..jenze tenhle ritual, uz je neunosny, pres den skoro nespi, no a ty noci…
nechat vyrvat nepomaha, no kdovi zkouseli jsme to presne 45min, jen nechat ji rvat i 45 min uz je nad me sily, nikdo tim padem nespi, jsme nervni atd…
mate zkusenost? Vim, ze nejsem sama, ale jak z toho ven??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9534
22.10.07 11:11

Ahojky,
koukám rada žádná, tak i já se připojuji s nespavým miminkem. Na konci září jsme se přestěhovali a nastal zvrat. Kajda teda nikdy nespala celou noc ale vzbudila se najedla a okamžitě spala dál, žádný pláč nic. Přes den toho nikdy moc nenaspala akorád jednou za pár dní hodila třeba dvouhodinovku. Momentálně spíme přes den tak 2×20minut a to ještě v autě a v noci do půlnoci to jde a pak je vzhůru každou chvíli a řve a řve a řve. Hlad nemá žízen nemá. Ti moji nový sousedé si musejí myslet jaká jsem macecha, ale já ji klidně i chovám, vezmu si ji do postele a nic. to už jsem vzala i do bytu kočár. Já chci zpátky svoje hodné miminko. do toho chodím pracovat i když jen na pár hodin denně.Malou beru ssebou,a le už mi docházejí síly.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7927
23.10.07 12:03

ahoj holky :-)

tak já se také připojuji. Zvrat ve spaní nastal po 3 měsíci. Přes den spí tak 30minut dopoledne a odpoledne někdy hodinku někdy jen 30minut. Večer koupeme v 19h pak kaši šup do postýlky a co zavře očka na 30minut pak se probudí a konec šlus je čilá fit plná života ovšem je nespokojená né že by si sama hrála to né to jí musíme nosit, za to si ovšem můžeme jedině sami. Usíná kolem půlnoci a na kojení se budí tak co 2 hodiny. Vstává tedy až kolem 9h tak si myslím, že to má posunuté nebo já už fakt nevím :-( jsem orvaná jak borůvkový keř a když tady čtu, že se to z věkem zhoršuje tak to určo bude náš případ :-( no žádné nadějné vyhlídky.
Holky a rada asi není žádná :-(((

Tož přeji trpěllivost ať ty dětičky spinkají

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama