Časté počurávání

Anonymní
16.6.21 10:56

Časté počurávání

Ahoj maminky,

prosím o radu. Syn 3,2roky je rok bez plen, chodí na wc, v noci asi 2 týdny bez nehod. Poslední dva dny se začal přes den tak 20× počuravat, kroutit se a do toho má 2× denně tak řidší stoličku. Začně se kroutit, chodit dokola a poučůrá/učura i vnoci. Vubec nevím, co by to mohlo být. Včera jsme byli u mudr, zánět vyloučen (ze zkumavky moč), pidník taky vypadá v pořádku.. Pokud to neustane, pujdeme v pátek zas.. Ale nevím, co by mu mohlo pomoci.. :/

Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
25111
16.6.21 11:01

Poslala doktorka tu moč do laboratoře, nebo jen zkoušela papírkem v ordinaci (to, že se neukáže krev nebo bílkovina neznamená, že tam není nějaké přemnožení bakterií)?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31869
16.6.21 11:03

Nemůže to být psychické? Nějaký změny u vás?
Nebo nejedl víc melounu? Ten na mě takhle působí :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65
16.6.21 11:03

@Svistice myslím, že jen v ordinaci, tam se to řpípadně neodhalí?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.6.21 11:05

@Fiducia od dubna jsem se vrátila do práce na pul úvazku. školku máme až od září, hlídá manžel/babičky… Mohlo by to být tím? To mě nenapadlo. On se vyloženě počurat nechce, spíš to jde nějak samo ven a jak říkám, kroutí se u toho atd..

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
16.6.21 11:08

@Fiducia @Svistice ještě teda chci zmínit, že ta moč šíleně čpíí a jde hrozně cítit…

• Citovat
  • Nahlásit
1098
16.6.21 11:12

Chce to „čistý“ odběr středního proudu moči a do laborky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31869
16.6.21 11:12
@Anonymní píše:
@Fiducia od dubna jsem se vrátila do práce na pul úvazku. školku máme až od září, hlídá manžel/babičky… Mohlo by to být tím? To mě nenapadlo. On se vyloženě počurat nechce, spíš to jde nějak samo ven a jak říkám, kroutí se u toho atd..

Já myslím, že klidně mohlo. Rovnou říkám, netvrdím, že to tím je, nebo že je mu nějak ublížováno :hug:
Někdy děti i maličkosti špatně nesou, a i dospělí ;)
Ale určitě souhlas s tím, co je psáno výše. Chce to vyloučit fyzické příčiny.
Test v ordinaci je orientační, nemáte donést na kontrolu sterilní moč?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35108
16.6.21 11:15

Pokud v ordinaci ten papírek dávají do takového přístroje, je to lepší technika než barevné proužky a krev odhalit může.
Nejlepší je rozbor v laboratoři.

Pokud je moč hustá, může to být příznakem nedostatečného pitného režimu nebo jen zadržuje. Nebo zánět.

Ale tyto pomočovací epizody, které za pár dní až týdnů vymizí, jsou v tomto věku normální. Mozek a vývoj dítěte se právě soustředí na něco jiného, přijde regres. Ale stav se spontánně upraví jen s rezimovymi opatřeními - pitný režim a poslat pravidelně na záchod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1098
16.6.21 11:18

A než přístroj u lékaře, doporučuji raději strčit moč jako samoplátce do laborky na sediment a chemický rozbor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.6.21 11:18

@Pears206 Děkuji, al epotom mi nejde moc na rozum, že jde ta moč tak hrozně cítit, ž čura fakt 20× a samovolně, kroutí se, a ta řidší stolička 2× denně kdy u toho tlačí a střídavě čura.. :/

• Citovat
  • Nahlásit
25111
16.6.21 11:23
@Anonymní píše:
@Fiducia @Svistice ještě teda chci zmínit, že ta moč šíleně čpíí a jde hrozně cítit…

Tak bude mít zánět močáku a asi potřebovat ATB.
Mě papírek ukazoval špatně, až když jsem čůrala růžově (indikuje cukr, bílkovinu nebo krev), jinak OK, ale při rozboru v laboratoři tam prostě nějaké brebery byly a muselo se to přeléčit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
988
16.6.21 11:24
@JanaDaR píše:
A než přístroj u lékaře, doporučuji raději strčit moč jako samoplátce do laborky na sediment a chemický rozbor.

To jsem si říkala taky.
Pokud vás to vyloženě nezruinuje, skočila bych do nejbližší laborky a zeptala se. Myslím, že na to musí být akorát zkumavka se speciální barvou vršku, tu vám dají, nebo koupíte v lékárně a šup s močí na rozbor…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1098
16.6.21 12:08

@Petája co popisuji, stojí tady u nás 40Kč. Přístroj v ordinaci dětského lékaře může kecat taky. Důležité je, odebrat tu moč správně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1098
16.6.21 12:09

A co se týče papírků, potřebujete na tyhle infekce poměrně nutně takový, který má indikační políčko pro leukocyty a nitrity.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat