Diskriminace ve školce - zažili jste?

Anonymní
15.6.21 14:33

Diskriminace ve skolce - zazili jste?

Zakladam diskusi ani ne tak pro pobaveni, spise pro sdileni zkusenosti. Jsem doma na RD s mladsim ditetem (18M) a u starsiho se potykame s az obtizne uveritelnou diskriminaci v MS - nechteji ho brat, same vymluvy… ale je to extrem, mam problem ho zadat na dopoledne kdyz jdu s mladsi k pediatre nebo sama na planovany vykon k lekari… NIKDYv tam nebyl dele nez po o, spise jeste mene… Vim, ze to neni spravne, nemusite mi psat at to resim, protoze se snazim, ale prestavam verit, ze to bude v teto MS jine, podle me corona pomohla tomu ze to nikdo neresi, ucitelky jsou vyhorele a jak jsem tak pochopila, maji problemy samy mezi sebou a o to vice kaslou na deti, take letos z dane tridy odchazi cca 20 deti z 25, nas bohuzel zapsali az v prubehu roku a tak jsem to netusila driv. O zmenu skolky se snazim, ale nepodala jsem prihlasku k zapisu (doufala jsem ve zlepseni) a letos brali vsude malo deti.

Muj dotaz zni: zazili jste na RD totez? Zmenilo se neco po Vasem nastupu do prace? Trochu premyslim, ze pokud nenajdu jinou skolku, tak jim reknu ze se vracim do prace, to by si pak snad uz tolik nedovolovali…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9256
15.6.21 14:37

Jako jak neberou? Když je normálně zapsany a má chodit, tak jej tam dovedeš a oni tě pošlou do háje, že dneska se o něj starat nebudou?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5320
15.6.21 14:40

Nechápu, jak jako nechtějí brát? Ony o tom nerozhodují. Obrátila bych se na ředitele a následně na zřizovatele. Ale je to nějaké podivné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.6.21 14:42

@Cenarius ano, neco takoveho, miliony vymluv, pozdvihnuta oboci atd atd… ale to neni predmetem diskuse, prosim. To nevyresime. Zajima me, jestli to taky nekdo zazil a proc… me napada jen duvod ze jsem na RD a ze oni maji pocit ze muzou, ze o nic nejde… jenze kdyz uz vadi i predem dohodnute navstevy doktora, tak to je podle meho extrem…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
15.6.21 14:44

@blobfish deje se to s vedomim reditele i zrozovatele, chystam se psat stiznost na inspektorat, ale az bude decko bezpecne pryc. Ja na RD i pracuju a ted tyto dva tydny mam kriticke, ze dite potrebuju ve skolce mit. Ale nerozumim proc to delaji, co je tak strasne spatne ze si toto dovoli.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
15.6.21 14:47

@blobfish prave me napada jen to, ze jsem s mladsim na RD a ze maji pocit ze o nic nejde… narovinu nic nereknou, ale jednani je strasne, syn se i znova zacal pocuravat a jednou dosel s tim ze ho ucitelka uhodila, ale
to stejne nedokazeme tak to nema smysl
resit, deti maji i bujnou fantazii.

• Citovat
  • Nahlásit
1529
15.6.21 14:51

Myslím, že jestli jsi na RD nebo v práci s tim nemá nic společnýho. Jediný co možná učitelky chtějí je pravidelnost, u nás děti chodili buď po obědě, nebo pak až ve 3 odpoledne, nic mezi tim, aby právě děti měli najetej řád. Když si tam rodiče chodili jak se jim to hodilo, tak jim to narušovalo program a s dětma se pak těžko pracovalo,… samozřejmě byly možný vyjímky jako lékař, rodinný důvody atd, ale to bylo jen občas a domluvené dopředu, ne že jednou šlo dítě před obědem, druhy den po něm, pak zase před obědem a potom najednou až po spaní, protože se s mladším musí k lékaři a oni mají nahradit „chůvu“ jestli to děláš takhle, tak se nedivim, že se to učitelkam nelíbí :nevim:
Jestli je to ale tak, že ti ho nechtějí přijmout ani ráno když je zapsaný, tak to potom nechápu, o tom učitelky nijak nerozhodujou, jednou je dítě zapsaný, tak tam chodí :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15.6.21 14:54

Dala jsem dite do statni skolky ve vetsim meste a nikdo se me nikdy neptal, jestli nejsem nahodou doma s mladsim ditetem :nevim: Skolka je vzdělávací instituce, ne zaopatrovaci, takze si svoje ksichty muzou nechat od cesty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6093
15.6.21 14:55

Nemám ve školce problém,, dcera je tam od 7 do 15:30 (sama chce), nikdo se na mě blbě nedívá :nevim: (jsem na rd se 17ti měsíčním)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3559
15.6.21 14:56

Nechápu - jako že ti řeknou „zítra ho nevoďte, nám se nechce“? Taky moc nechápu že je tam jak kdy, tak snad se chodí po obědě nebo až odpoledne, nic mezi tím není, ostatně školka je v ostatní časy než ty vyzvedávací, zamčená. Aby tam nikdo necoural.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6093
15.6.21 14:57

@Nickjmeno se divím, že to jde jít pred obědem. U nas to nejde, prostě buď po obědě nebo po odpolední svačině. Je dost dětí které to střídají jeden den po o a deuhy po spaní :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.6.21 14:59

@Nickjmeno Ne, nedelam to, jak popisujes, ale jejich zajem je aby syn chodil co nejmin, typicky na 2 hodiny napr 3× tydne… uz me s tim se.rou a hrozne to zkousi na manzela, ale ja furt nechapu proc, jedine co ze jsem na RD a ze oni to vi. Vymysly co a jak, to jim jde… ale jak jsem psala, letos odchazi z te tridy extremne hodne deti (jsou vekove smiseni pp tretinach, tedy byli)… takze tam nekde bude problem… ale ja uz prestavam verit ze by tp v jine skolce bylo jinak.

• Citovat
  • Nahlásit
2201
15.6.21 15:00
@Anonymní píše:
@Nickjmeno Ne, nedelam to, jak popisujes, ale jejich zajem je aby syn chodil co nejmin, typicky na 2 hodiny napr 3× tydne… uz me s tim se.rou a hrozne to zkousi na manzela, ale ja furt nechapu proc, jedine co ze jsem na RD a ze oni to vi. Vymysly co a jak, to jim jde… ale jak jsem psala, letos odchazi z te tridy extremne hodne deti (jsou vekove smiseni pp tretinach, tedy byli)… takze tam nekde bude problem… ale ja uz prestavam verit ze by tp v jine skolce bylo jinak.

Ale co konkrétně uvádí za důvod, že ti ho nechtějí vzít?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.6.21 15:01

@Lily Evans ano presne to reknou, ted naposledy rekli ze tehdy a tehdy bude divadlo a ze by zlobil, tak at nechodi a dalsi den ze je AP na ATB a ve skolce jen kvuli synovi a potrebuje prodlouzeny vikend, takze opet at nechodi… same vymluvy.

• Citovat
  • Nahlásit
33048
15.6.21 15:01
@Anonymní píše:
Zakladam diskusi ani ne tak pro pobaveni, spise pro sdileni zkusenosti. Jsem doma na RD s mladsim ditetem (18M) a u starsiho se potykame s az obtizne uveritelnou diskriminaci v MS - nechteji ho brat, same vymluvy… ale je to extrem, mam problem ho zadat na dopoledne kdyz jdu s mladsi k pediatre nebo sama na planovany vykon k lekari… NIKDYv tam nebyl dele nez po o, spise jeste mene… Vim, ze to neni spravne, nemusite mi psat at to resim, protoze se snazim, ale prestavam verit, ze to bude v teto MS jine, podle me corona pomohla tomu ze to nikdo neresi, ucitelky jsou vyhorele a jak jsem tak pochopila, maji problemy samy mezi sebou a o to vice kaslou na deti, take letos z dane tridy odchazi cca 20 deti z 25, nas bohuzel zapsali az v prubehu roku a tak jsem to netusila driv. O zmenu skolky se snazim, ale nepodala jsem prihlasku k zapisu (doufala jsem ve zlepseni) a letos brali vsude malo deti.Muj dotaz zni: zazili jste na RD totez? Zmenilo se neco po Vasem nastupu do prace? Trochu premyslim, ze pokud nenajdu jinou skolku, tak jim reknu ze se vracim do prace, to by si pak snad uz tolik nedovolovali…

Nezažila. Byly to tři hezké roky. Škoda, ze do toho zasáhl ten vir, ve školce by byla divadýlka a jezdili by na výlety. Já dala dítě do školky, když jsem už pracovala, ale je tam spousta dětí s mladším sourozence a maminkou na mateřské. Asi jiný oddíl ty vaše učitelky… :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat