Kdy dát dítě na tábor?

Anonymní
12.6.21 08:47

Kdy dát dítě na tábor?

Ahojte, mám doma čtyřletou slečnu a kamarádka se mi zeptala kam jede na tábor, tak jsem ji odpověděla že letos na žádný tábor nejede že je na to malinká. Řekla mi že je nejvyšší čas aby jela na tábor alespoň na 5 dní. :nevim: V kolika letech jezdí vaše děti? Mám děti ještě 2 osmiletou a čtrnáctiletou. Nejstarší dcera na tábor jezdit nechce a osmiletá jede na týden (sportovní tábor), ale taky jela poprvé loni když měla první třídu za sebou. :D Kdy jeli vaše děti?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
31
12.6.21 08:48

Omlouvám se omylem jsem dala anonym :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35048
12.6.21 08:54

Po ukončení první třídy. Dřív to podle mě nemá moc smysl a tábory volí rodiče, kteří nemají možnost hlídání. I pro zapojení se do táborové hry je výhodné, když umí děti číst a psát. Pro malé děti jsou vhodnější příměstské tábory.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9833
12.6.21 08:58

V pěti, jely s kroužkem a vedoucími, na které byly zvyklé.
Samozřejmě jsou děti, pro které tábory nejsou vhodné ani v pozdějším věku, ale já jsem též zastáncem toho, že čím dřív dítě nebude mít matku za zády, tím lépe.
Obecně dnes děti hodně „pomladšujeme“ a nedáváme jim dostatek zodpovědnosti a samostatnosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50894
12.6.21 08:59

V 5 letech byl kluk na lyžáku a v létě na táboře - obojí na 5 dnů a pořádáno učitelkami ze školky. Takže je znal a měl tam kamarády.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1
12.6.21 09:07

Syn byl poprvé ve 2.třídě, ale klasický tábor, na 14 dní. Jezdí tam děti od 6let, je to podmínka, aby byly děti samostatné. Tábor s učitelkami ze školky je spíš školka v přírodě, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1391
12.6.21 09:08

Od 4 let chodi dcera na primestske. Nejde mi tak moc ani o hlidani (jako ucitelka mam v lete dovolenou), jako o jeji program. At je taky intenzivneji s detmi, ma nove zazitky bez rodicu a „otrka se“. Letos v 6.5 letech ma 3 primestske - s vyukou plavani apod. Vzdy jde s ni alespon 1 dite, se kterym se zna (ze skolky, dite me kamaradky apod).
Na vylety jezdime velmi radi, doma letni vyziti u bazenu super, ale neustale posloucham „kdy si k nam prijde nekdo hrat…“. Detsky kolektiv je treba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12779
12.6.21 09:14

Zasadni je jaky tabor a s kym.
Napr. pobyt se skolkou nebo sportovnim oddilem, kam chodi, zvladne dite lip a napoprve je to urcite lepsi volba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1503
12.6.21 09:19

Deti na tabor davat nebudu, v zadnem veku, pokud vylozene nebudou chtit. Jen primestsky. Se samostatnosti to podle me nema co delat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2225
12.6.21 09:29

Az bude chtit jet samo, urcite bych jinak nenutila. Na primestsky bych klidne poslala od 4 let pokud neni hlidani, apod., ale pres noc az si dite samo rekne, ze ma zajem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8923
12.6.21 09:36

Moje 8,5 letá zatím nechce na klasický tábor a nenutím ji. Jede tedy na 5dní na soustředění s plaváním, ale tam všechny děti i trenéry už 3 roky zná a bydlet bude s kamarádkami. Podle mě ne všechny děti jsou nadšené z pobytu, kde nikoho nebo téměř nikoho neznají, to je o povaze :nevim: Plus chodí na příměšťák dle svého výběru ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64453
12.6.21 09:47
@Anonymní píše:
Ahojte, mám doma čtyřletou slečnu a kamarádka se mi zeptala kam jede na tábor, tak jsem ji odpověděla že letos na žádný tábor nejede že je na to malinká. Řekla mi že je nejvyšší čas aby jela na tábor alespoň na 5 dní. :nevim: V kolika letech jezdí vaše děti? Mám děti ještě 2 osmiletou a čtrnáctiletou. Nejstarší dcera na tábor jezdit nechce a osmiletá jede na týden (sportovní tábor), ale taky jela poprvé loni když měla první třídu za sebou. :D Kdy jeli vaše děti?

Můj nebyl na táboře nikdy, má 15.. Jinak byl 2× na škole v přírodě na 14 dní a to ve 3 a 4. Třídě.. 4lete bych na tábor neposlala, je to zbytečné

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25053
12.6.21 09:48

Kámoška bude nějaká švihla, ne?
Většina pobytovych táborů bere děti až po první třídě. Mladší děti buď jedou na pobytový tábor děti s rodiči, nebo na soustredeni od iddz/kroužku nebo přes protekci, že mají na táboře nějakého znameho či staršího sourozence.
I školky obvykle vyjíždí až v predskolacich, mladší děti by to většinou nedávaly.
I příměstských táborů pro předškoláky je poskrovnu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31
12.6.21 09:59
@Svistice píše:
Kámoška bude nějaká švihla, ne?
Většina pobytovych táborů bere děti až po první třídě. Mladší děti buď jedou na pobytový tábor děti s rodiči, nebo na soustredeni od iddz/kroužku nebo přes protekci, že mají na táboře nějakého znameho či staršího sourozence.
I školky obvykle vyjíždí až v predskolacich, mladší děti by to většinou nedávaly.
I příměstských táborů pro předškoláky je poskrovnu.

Mě by nenapadlo ji tam dát, ale kamarádka mě zprdla. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31
12.6.21 10:13

Děkuji za názory. Alespoň vím že mám pravdu a dát dítě na tábor ve 4 letech je blbost. :mrgreen: Radši vyrazím s dětmi do zábavního parku nebo společnou dovolenku. :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat