Spánek dítěte- 3 roky a 3 měsíce

121
11.6.21 21:36

Spánek dítěte- 3 roky a 3 měsíce

Prosím o názor a vaše zkušenosti. Jsem celkem vyčerpaná z dcery. Má 3 roky a 3 měsíce. Denní spánek nemá už dlouho, ale aspoň chodívala večer pěkně spát. Poslední asi 3 měsíce je to děs. Usíná kolem 22h každý večer. Vstává nejpozději v 8, někdy i v 7, ale dříve než v 22 většinou nespí… fakt už nevím jak více jí unavit. Pořád jsme venku, na kole, na procházkách, dnes jsme byly od 17-20h v hernicce a manžel s ní i tak porad ještě bojuje v ložnici… navíc sama neusne ani náhodou a je to už fakt zahul. Navíc máme ještě roční a s tou pro změnu vstávám v 6 každý den. Miluji je, ale jsem z nich hrozbě unavená

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
50
11.6.21 21:51

Jsme na tom dost podobne, akorát naše tříleta ráno spí déle většinou. Zato k ni jednou až dvakrát v noci jeste vstavame. K ročnímu také. Já trochu doufám ve změnu až půjde v září do školky, co tak slycham v okolí, nějaká naděje snad je :) držím palce!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1266
11.6.21 22:03

Taky to máme podobně. Sice malý usne kolem 21 h, ale je v noci vzhůru tak 3×. Ne usíná sám a v noci cestuje do ložnice, kde se prevaluje, ale alespoň neřve. Mladšímu rostou zuby a je tak 5× za noc vzhůru, taky je v ložnici a manžel vstává ve 4 do práce :lol: jo občas taky padám na hubu, ale zrovna mám lepší období a nějakou záhadou mensi potřebu spánku 8) drž se snad bude líp :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1266
11.6.21 22:05

Jinak u nás je to lepší, když má tak od 18:30 klidový režim. Čteme knížku, koukne na pohádku, pomůže mi s koupáním mladšího, při oblékání a kojení leží vedle mě. Je to lepší než běhání do 20 h. To je rozjetý a má problém se nějak uklidnit a naladit na spaní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1858
11.6.21 22:11

Naše taky chodí pozdě spát. Kolem té desáté. Teď třeba ještě nespí. Ráno vstává různě. V sedm, v osm, v devět… Když chodí do školky, chodí spát třeba v devět, nejdřív v půl deváté. Když se jí to občas snažím posunout, stejně to moc nejde. Utahat je k ničemu. :mrgreen: to je akorát protivná, jak je utahaná, ale stejně neusne dřív než má nastaveno. I když s ní jdu dřív do postele, tak to jsou pohádky, sem tam vyskoci, chce si povídat a usne v těch deset.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13651
11.6.21 22:20

Jestli byla do osmi v herně tak se nemůžeš divit :nevim: to je jak kdyby ty jsi si o půl osmé půl hodiny cvičila a pak po tobě chtěl někdo rychle usnout n to prostě nejde. Ještě určitě těsně před spaním měla večeři ne? Mám doma taky nespavce. Každopádně už vím, že musí mít před spaním fakt klidový režim aspoň dvě hodiny. Takže v šest večeře, pak koupání a pohádka. V 19:45 jde spát. Usíná dvacet minut. Manžel s ním válčil, ale jen proto, že ho rozdováděl. Já mu u uspáváním klidným hlasem a fakt naprosto v klidu vykládám. Je mu dva a půl roku. Teď má rád, když vykládám co dělají jeho oblíbení plyšáci. Vykládám vlastně to co jsme dělali celý den a jak je krásné spát. A hlavně mu několikrát řeknu jak ho moc miluji. Toho u nás funguje a pevný režim dne, žádné sladké. Konečně spí i víceméně celou noc. Po zlém nešlo nic ;) mám tu půlroční miminko. To spí vcelku pěkně, ale v noci se hodně budí. Takže tě chápu, ale zapracujte na tom denním režimu. Spíš bude už přetažená ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11530
11.6.21 22:48

Jestli pravidelne usina v deset, tak ji holt davejte spat tak, lepsi nez se tam hodinu mordovat.
Ono se to stejne pak jeste nejak usadi, plus pak skolka.
Treba u nas usina prvni prostredni a prvni vstava, je to skrivan. Ostatni jsou sovy a chodi pozdeji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5391
12.6.21 13:34

Do 20hod v herně? Už po 18 hod. máme klidový režim… sprcha, večeře dvě hodiny před spaním… Klídek, pohádky, kreslení…bez tv, mobilu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1892
12.6.21 14:10

@KaterinaDo A není problém naopak v tom, že je večer vlastně přetažená z denních aktivit? Jaké máte večerní klidové činnosti a kolik času vám zaberou?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat