Čeká mě 1. screening

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Klara133
Nováček 9 příspěvků 07.12.18 10:26
Čeká mě 1. screening

Ahojky,
já sem moc často nepíšu ale teď mám teda vítr z 1. screeningu který mě čeká v Pondělí.
Nejhorší na tom všem asi je, že jsem byla naposledy na ultrazvuku v 5tt i když podle menstruace jsem měla být v 7tt. Už to mě dost vyděsilo protože jsem tam neměla srdíčko a pak už jsem na UTZ nebyla. A tudíš nevim jestli je tam aspon to srdíčko. A mám upřímně strach co tam v Pondělí bude. Jsem silnější takže ani malinkatý bříško na mě zatím logicky není vidět. Ze začátku to bylo krušný bylo mi fakt zle ale ted už se to podezřele uklidnilo. Asi jsem paranoidní a každý mi říká že to bude v pohodě a že kdyby tam byl nějaký problém tak už se to projevý.. Tak já nevim jsem vážně takový magor??? nezlobte se s takovým slohem ale chce se mi už jen u toho psaní bulet jak malý holce :? Děkuju

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

marty5555
Stálice 88 příspěvků 07.12.18 10:29

Ahoj, a proč jsi nebyla znovu na UTZ, zda sse rdíčko objevilo? To mi přijde divné … 8o

Uživatel je onlineKriss Tina
Kelišová 5919 příspěvků 07.12.18 10:32

Si byla jenom jednou na utz? Mě si doktorka zve nejdyl po měsíci, zvlášť když ze začátku bylo něco špatně vidět tak mě pozvala hned za týden max 14 dní :nevim: kolikátý jsi týden? Ten screening je prostě jako větší ultrazvuk, toho se neboj a uvidíš co tam bude no, držím pěsti :) jinak bříško mít nemusíš, já jsem 16tt jsem hodně vyhubla, nahmatam si bouli kde je miminko ale bříško nemám žádný, pokud si silnější bude to vidět až později.

Klara133
Nováček 9 příspěvků 07.12.18 10:38

No on si mě pozval strašně brzo. Já jsem volala na gyndu po tom co mi vyšel pozitivní test a chtěla se objednat až za 3 týdny a on že mám přijít hned ten týden a to jsem byla týden po vynechání ms. Moc jsem to nechápala ale tak jsem šla. Logicky tam nic neviděl ale mě to stejně vyděsilo protože jsem v tý době měla relativně bolesti v podbříšku a tak jsem jela večer na pohotovost a tam viděli tu rádoby bublinku nebo jak to nazvat. No a o týden později už tam bylo vidět viz foto. A na to mi řekl že jsem v 5tt že bych měla být teoreticky v 7tt ale tak že se uvidí. No a pak si mě pozval až na 12.12. A před tím jdu na ten screening. Sama jsem z toho vyvalená ale co jsem četla na jiných diskuzích tak se to ted prej dost často takto dělá. A jinak ted podle Ms jsem 12+1 a podle teda toho zpožděnýho coz mi upřímně vychází na ovulaci jsem 10+1

Kukacka123
Ukecaná baba ;) 2427 příspěvků 07.12.18 10:49

@Klara133 mel si te jeste pozvat na potvrzeni srdicka :think: zajimavy postup…jinak screening je vetsi utz, vetsinou s odberem krve. Meli by vyloucit pripadne vady, navic u tebe teda potvrdit srdicko. Nervni jsem byla taky, prvni tehotenstvi jsem mela ZT v 17tt, takze ted jsem byla na prasky…ale mam doma zdravou holcicku :srdce: drzim palce, at je vse v poradku :kytka:

Jinak ja bych asi popremyslela o zmene gynekologa, nemela bych na tohle nervy cely tehotenstvi :nevim: ale to musis zvazit ty ;)

Klara133
Nováček 9 příspěvků 07.12.18 10:52

Když on jinak funguje uplně v pohodě všechno dělal pečlivě i u sestry. Jen sestra tam byla později na tomu ultrazvuku tím pádem to pak bylo blíž u sebe. Uvidim pokud vše bude ok jak se bude chovat dál. Já mám prostě strach že tam to srdíčko není. Tento víkend pro mě bude asi hodně dlouhý :,(

flicek18
Kecalka 277 příspěvků 07.12.18 10:53

@Klara133 Bolesti jsem v druhém měsíci měla taky, bylo to jak kdybych to měla dostat takže jsem taky byla vyplašená. Nevolnosti a všechny tydle potíže z prvního trimestru mi skončili někdy v druhé půlce třetího měsíce. A taky jsem z toho byla vyplašená, že to najednou přešlo a já vlastně neměla žádný podnět myslet si ze jsem těhotná, navíc jsem v prvním trimestru jedno nebo dvě kila zhubla takže bříško taky nebylo žádné vidět… neboj se, v pondělí Ti řeknou termín porodu, zjistíš jestli je miminko zdravé a určitě se bude mit čile k světu. Já tam uronila i nějakou tu slzu, když jsem viděla toho prcka tam.
Držím palce ať je vše v pořádku :hug:

chs.jasmin
Echt Kelišová 7875 příspěvků 07.12.18 10:53

@Klara133

Ahoj,

já jsem tedy byla na gyndě také brzy a neměla jsem srdíčko, ale něž mi doktor vypsal průkazku, tak jsem byla na kontrolním UZ a k vypsání průkazky právě bylo potřeba srdíčko plodu a zároven pro objednání screeningu byl potřeba ten průkaz… :nevim:

Takže zvlástní postup :-) Každopádně vymyzení nevolností je normální a není čeho se bát. Přeji, aby vše dopadlo na jednicku :)

P4ja
Kelišová 6583 příspěvků 07.12.18 10:55

@Kukacka123 No potvrzení srdíčka by asi být mělo. Ale jinak mně taky doktorka nedělala víc než utz ve 12tt, ve 20tt jsem byla na genetice. Pak jsem přešla k jiné a ta dělala na každé ko.

Ale správně pojišťovny taky víc nehradí..jen potvrzovací, 12tt, 20tt, 30tt. A jinak záleží na doktorovi. Ale taky bych asi šla jinam, kdybych mu nevěřila. Nemá to cenu se zbytečně stresovat.

Klara133
Nováček 9 příspěvků 07.12.18 10:57

No on mi řekl že mi jí případně vypíše 12.12. A dal mi doporučení. Což i na obejdnání screeningu stačilo. Tak já nevim asi jsem blbá možná kdyby se ozvala a víc bojovala mohla jsem jít ještě na jeden UTZ. Ale já z toho byla tak vyvalená i s těma informace že jsem si to uvědomila tak nějak až v pruběhu. Každopádně děkuji doufám že též uronim slzu že je to ok a né že je to na prd.

Příspěvek upraven 07.12.18 v 11:06

flicek18
Kecalka 277 příspěvků 07.12.18 11:05

@Klara133 někteří lékaři prý vypisují průkazku až po 12tt l, uvidíš toho 12.12. A kdyby jsi doktorovi nevěřila můžeš ho změnit ;)

Kukacka123
Ukecaná baba ;) 2427 příspěvků 07.12.18 11:13

@P4ja ja si taky myslim, ze by srdicko mel potvrdit, nez ji posle na screening :nevim: ale asi kazdy dr to vidi jinak…moje dr mi delala utz taky pokazdy no, asi ze sve vule, je hodne pecliva, nejen na utz ale celkove :) hlavne kdyz si to srovnam s mym puvodnim dr, ktery mi nedelal vlastne temer ani stery a jen mi pokazdy cpal ockovani proti rakovine del. cipku :roll:

@Klara133 jasne, to je na tobe ..ja uz bych si po tomhle asi nebyla tak jista. V dnesni dobe mas moznost volby a jsou asi i lepsi dr :nevim: jak rikam, ale zalezi na tobe, jak to citis…vis vic, jak my. Vikend bude asi dlouhy, ale musis verit, ze to bude v poradku. Mne pak priznaky taky vymizely a mam zdravou holcicku :kytka: drzim palce :kytka:

Klara133
Nováček 9 příspěvků 07.12.18 11:15

No uvidíme jak se bude chovat v pruběhu ( když to bude vše ok) do ted jsem s ním neměla v péči problém. Každopádně děkuji :)

Russet
Extra třída :D 12118 příspěvků 07.12.18 11:26
@Klara133 píše:
No on mi řekl že mi jí případně vypíše 12.12. A dal mi doporučení. Což i na obejdnání screeningu stačilo. Tak já nevim asi jsem blbá možná kdyby se ozvala a víc bojovala mohla jsem jít ještě na jeden UTZ. Ale já z toho byla tak vyvalená i s těma informace že jsem si to uvědomila tak nějak až v pruběhu. Každopádně děkuji doufám že též uronim slzu že je to ok a né že je to na prd.Příspěvek upraven 07.12.18 v 11:06

U nás ji gyndař dává taky později. Ale když jsem šla na screening, srdíčko jsem měla zkontrolované. Stejně jsem se klepala, šla z práce, bylo hnusně děštivo, cizí doktorka (naše screening nedělá), cizí gynda. Takže se obrň a věř, že to dobře dopadne. Do 40. týdne se budeš bát o nenarozené miminko a pak o narozené :mrgreen: Ze strachu už nevyjdeš, matko :lol:

Luciferka_j
Zasloužilá kecalka 684 příspěvků 07.12.18 11:51

Urcite bych pozadovala vysetreni utz u tveho doktora pred screeningem. Za ten si zaprve zaplatis. Neumim si predstavit dat kolem 1400 kc za odber krve a pak se na ultrazvuku pripadne dozvedet, ze srdicko neni… samozrejme je to hororovy scenar a doufam, ze bude vse v poradku, ale fakt zavolej doktorovi, ze chces prijit na potvrzeni srdicka. Pokud by mel neco proti, rekni, ze te dost boli bricho a urcite te vezme. Ale tskoveho dr. bych tedy vymenila hned…

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Jana Tunu napadla ochranka klubu: Chtěl jsem jen zahrát písničku, brání se

Moderátor Jan Tuna (45) o sobě dal zase vědět. Tentokrát svou zadnici... číst dále >

Pryč s šedým a upršeným hnusem! Chci slunce a hranolky, kňourá Kopřivová

Podnikatelka a travellerka Veronika Kopřivová (27) trpí jako zvíře, chuděra.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pomozte nadšené sportovkyni Natálce k bezbolestnému pohybu a nové protéze

Jednou by chtěla být veterinářkou, ze všeho nejvíc však čtrnáctiletá Natálie... číst dále >

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >