Ukončení pracovního poměru vs. rodičovský příspěvěk

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.12.18 14:33
Ukončení pracovního poměru vs. rodičovský příspěvěk

Dobrý den holky, tak jsem si teď hezky zapanikařila :) Řeším věc, na kterou jsem nikde na netu nenašla pochopitelnou odpověď. Pokud mám dejme tomu termín porodu v květnu a v srpnu mi končí v práci poměr na dobu určitou, jak na tom budu s penězi. Po mateřské bude rodičovský příspěvek a ten budu dostávat celé dejme tomu tři roky bez ohledu na to, že mi pracovní poměr skončil? Nebo ho budu dostávat jen po ochrannou lhůtu 270 dnů od skončení pracovního poměru? Je dost možné, že jsem si udělala z těch útržků informací v hlavě docela guláš, tak možná plácám úplné kraviny :lol: Prosím tedy o radu ty, co jsou na tom informačně trocu lépe než já :oops:
Prosím anonym, nikdo z okolí zatím neví, že čekám miminko :srdce:

Přečtěte si článek: Rodičovský příspěvek 2019: Aktuální informace

Reakce:
j.a.n.i1
Hvězda diskuse 64183 příspěvků 3 inzeráty 06.12.18 14:37

Ten budeš dostávat bez ohledu na konec pracovního poměru, akorát po konci PP nahlaš, že pobíráš rodičák na zdravotní pojišťovnu, aby ti stát platil zdravotní.

berruuska
Závislačka 3744 příspěvků 06.12.18 14:40

na rodičovský příspěvek máš nárok vždy, k tomu, zda jsi zaměstnaná se váže pouze nárok na mateřskou :-)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.12.18 15:21

@j.a.n.i1 @berruuska Děkuji za uklidnění, opravdu mi spadl kámen ze srdce :palec:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Impotentní chlapák Eda z Mostu zlomil Čechy v pase: Co víte o Isteníkovi?

Vypadá, že byste mu dali korunu a klidně byste strčili ruku do ohně za to, že... číst dále >

Rozhovor s primářkou nemocnice, kde leží Pomeje: Ročně u nás zemře 200 pacientů

Do Nemocnice Na Pleši byl před několika týdny přemístěn herec a producent... číst dále >

Články z Ona Dnes

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >