Tvrdnuti břicha - jak poznat a rozeznat

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Missullka15
Povídálka 28 příspěvků 05.12.18 21:39
Tvrdnuti břicha - jak poznat a rozeznat

Ahojte holky, vim že tu jsou diskuze s podobným tématem ale ani v jednom neni odpověď na mou otazku. Zajimalo by mě u tvrdnuti břicha zda když dojde k tvrdnuti tak musí ztvrdnout celé břicho? Nebo může jenom část? Pak jsem cetla že pri tvrdnuti dochází k pocitu stažení ale mě přijde že se mi spíš svaly napnou než stáhnou tak nevim jestli se to jedná o tvrdnuti. Občas mi přijde že mi břicho tvedne, ale nevim jestli to neni jenom že se maly primacknul na břišní stěnu. Vubec nevim jak to poznat.. ???? Poradí někdo? Jsem v 33tt. Na poslední kontrole mi doktor řekl že se mi zkracuje čípek, ma na to tvrdnuti bricha taky vliv, že by se zkrachoval diky tvrdnuti? Děkuji za odpovedi :)

Přečtěte si článek: Tvrdnutí břicha v těhotenství: Je to porod?

Reakce:
Lendie
Kecalka 451 příspěvků 05.12.18 21:49

Me bricho tvedlo a byl to doopravdy pocit stazeni. Dokonce mi prislo, ze bricho jakoby se nazvedlo 8o . A poznas to. Na dotek je tvrde jako kamen a doprovazi to takove krecovite pocity. Alespon u me tedy. Po nejake chvili to povoli a mam zas bricho normalni. Kdyz je mimco na nejake straně tak mam to bricho „tvrdsi“jen na urcitem miste. Na zbytku klasicky mekke. Kolikrat dokazou ale pekne cloveka zmast streva nebo to,ze je clovek nafoukly :lol:.

marka123
Zasloužilá kecalka 589 příspěvků 05.12.18 22:11

Myslim, ze pokud si nejste jista, tak to tvrdnuti neni.to fakt poznate, me tvrdlo bricho az u druheho tehotenstvi, u prvniho jsem neuazila. Nemusite to mit vubec.

Kristyna.Vechtova
Echt Kelišová 8814 příspěvků 05.12.18 22:12

Končím 34tt a když mi tvrdne břicho tak většinou ve spodní části a spíš se mi břicho tak stáhne a doprovází to taková jakože bolest. Po chvíli se to povolí. To když se někde vybouli prcek tak je tvrdé břicho jen v té části, jinde je měkké..

kamcaKr
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 05.12.18 22:12

je to strasne neprijemny a ztvrdne (ve 33tt urcite) cely bricho..jak kamen..trva to do minuty. ja vzdycky byla cela napnuta…a pri plnem moc.mechyri se to stavalo casteji. taky napr. pri zvednuti se z postele..no a ano,nekdy ma tvrdnuti vliv na zkracovani del.cipku. a nekdy ne, treba u me :) bricho mi tvrdlo od 30tt az do 38+0, kdy jsem porodila :palec:

Thea42
Stálice 85 příspěvků 06.12.18 00:17

Ahoj, dalo by se to „tvrdnutí břicha“ přirovnat k pnutí a jakoby pocitu na prasknutí? Už jsem něco takového asi dvakrát měla a je to dost nepříjemné, bolí to při jakémkoliv pohybu a v podstatě i v jakékoliv pozici bez pohybu. Ale po čase (cca po desítkách minut) to přešlo. Nevíte, co v takovou chvíli pomůže a jak se tomu případně dá předejít? Díky :)

Missullka15
Povídálka 28 příspěvků 06.12.18 07:41

Děkuji všem za komentáře, tak to vypadá že tvrdnuti břicha nemam, protože ja pokud si na bricho nesahnu tak necítím že by bylo tvrde.. Na 33 tyden mam i celkem male bricho ( vypadá tak na konec 6 měsíce) takže tam ma malý i min mista..

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Divoká jízda po StarDance: Mišík na koloběžce, Onder nese zapomenuté střevíce

A je to za námi. Devátá řada taneční show StarDance má nového krále tanečního... číst dále >

Příkladní to expartneři: Štíbrová stráví Vánoce se synem i svým bývalým

Je milé vidět, že zdaleka ne všichni, kdo se v showbyznysu rozejdou, na sebe... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >