Čeká tady taky někdo na prstýnek? :)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
KarotkaGreen
Kecalka 225 příspěvků 21.11.18 19:57
Čeká tady taky někdo na prstýnek? :)

Ahoj holky,
sebrala jsem odvahu a nepoužiji anonymní režim, tak doufám, že mi neodpoví spousta anonymů. :P

S partnerem jsme 5let, bydlíme spolu a já jsem na RD no a pořád čekám…až se vysloví.

Jednou jsme vedli debatu o svatbách a on mi řekl, že mě si jednou vezme. Tak jsem žertovně řekla, že se ale nechci vdávat ve 40. Teď mi táhne na 30 a klape nám to. Občas se ho zeptám tak kdy?? Mám tě požádat sama? A a on že by to taky bylo dobrý.. 8)

No už je to nějaký pátek a já čekám. Vím, že svatba je dražší věc a že jeho rodina tam musí být celá i s tetama, takže neutečem jentak na radnici, ale zasnoubeni je přece taky fajn.

Samozřejmě, já ho žádat nebudu, ale kolem furt někdo skáče do chomoutu a my nic. U dětské doktorky se musím představovat jako „maminka od toho viz jeho příjmení“, jelikož dítko nese jméno po otci. Trošku otrava. Představím se jménem a paní doktorka mi řekne, „jo, ta jedna maminka od“ bůh ví kde „to taky tak má“, takže jsem asi jediná místní svobodná matka. 8o

No a jak jste na tom vy? Čekáte nebo máte rady pro čekanky? :srdce:

Díky moc

Jo a je to trochu na pobavení, žádné drama :kytka:

Ahoj holky,

tak svatba bude :srdce: sbírá odvahu požádat nejprve rodiče o moji ruku :oops:

Jinak si myslím, že, když byť jen jeden z páru svatbu chce a druhý ho miluje, tak svatba bude. :kytka:

Příspěvek upraven 22.11.18 v 07:06

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
sloninka
Ukecaná baba ;) 2055 příspěvků 21.11.18 20:06

@KarotkaGreen Můžu se zeptat, proč jste si nejdřív pořídili dítko? Mně selský rozum říká, že postup má být svatba a pak až potomek. Ono potom už toho chlapa nic moc nenutí, aby se oženil. Dítě se svým příjmením už má...........­.............­.............­..

luccifera
Ukecaná baba ;) 1213 příspěvků 21.11.18 20:09

Ja se s muzem domluvila, nejake poklekavani nebylo

Natálka26
Kelišová 5412 příspěvků 21.11.18 20:13

@KarotkaGreen

Já nečekám, po svatbě netoužím a děti mám 2. Ale co mě zaujalo tak bylo to jméno jak ti vadí u dr, že si pripadas jak jediná svobodná matka… Tak nějak nechápu, že když máš dítě, tak si Dr nepamatuje tebe a dítě, naše Dr i když mají holky jiné jméno než já, tak se představím a okamžitě ví, a to chodíme do Prahy. Když jsi se uvolnila udělat si dítě bez svatby tak jsi musela vědět, že ti vadí jiné jméno, nebo si neměla dát jméno po otci. Ale co znám z okolí, tak když má chlap dítě se jménem po něm, tak už se do svatby nijak moc nehrne a pokud to vadí tobě jen skrz jméno tak si ho změn a hotovo.

Kriss Tina
Kelišová 6122 příspěvků 21.11.18 20:14

My si prostě řekliy že se vezmem když sem zjistila že jsem těhotná, ale vzhledem k tomu že bude svatba v jiné zemi, asi 100 hostů tak to chce delší plánování což bych do porodu nestihla tak se vezmem „až“ za rok a půl :mrgreen: zatím bude dost času vše připravit a naplánovat. Jediné co zatím máme vymyšleno je místo, datum a vybrané prstýnky :)

lll14
Kecalka 129 příspěvků 21.11.18 20:20

@KarotkaGreen mám to podobně, my se s přítelem domluvili, že už zkusíme mimčo, že je to pro nás priorota a nikdo nezaručí, že se to povede hned, no povedlo :D v těhotenství jsme se dohodli, že se vezmeme, až bude malej trošku větší, ale tak trošku jsem doufala, že mě po porodu požádá a zatím nic :D ale mě to netrápí, spolu jsme pět a půl roku, malému jsou dva měsíce a jsme šťastní i bez papíru, spíš mi jde o příjmení a právní stránku, než o svatbu jako takovou :)

vulpes
Kelišová 5054 příspěvků 21.11.18 20:21

jsem doteď myslela, že čekanka je jen rostlina....... :think:
Ale říkat si „čekanka“, a ještě k tomu pořád čekat, tak bych se ani nedivila, že jsem svobodná ;)

Aduš8
Ukecaná baba ;) 2363 příspěvků 21.11.18 20:29

My jsme se domluvili, že se jednou vezmeme,když to začalo být vážné. Pak jsme si řekli, že se,, budeme snažit "o miminko a další měsíc jsem měla pozitivní test. Takže jsme to museli urychlit a vdávala jsem se v 6.měsíci. :lol: chtěli jsme, aby se miminko narodilo do úplné rodiny a odpadlo nám tím spousta starostí, brala jsem si cizince. :srdce:

K.D.P.
Stálice 60 příspěvků 21.11.18 20:32

@KarotkaGreen Ahoj. Celkem Ti rozumim. My jsme spolu 3.5 let z toho 2.5 let spolu bydlime a 3/4 roku uz ve svym a mame stene. Od cervna touzim po miminku a po tom, aby se vyjadril. Domluvili jsme se, ze na miminku zacneme pracovat ted od prosince. O svatbe jsme se taky bavili, vi ze chci a pry mam cekat az se vyjadri. Necekam romantickou zadost, staci mi slyset „Jo jdeme do toho“. Jen ten muj resi moc penize, a to ani nechci velkou svatbu. Ale pokud svatba pred mimcem nebude, preziju to, ae dite ponese moje jmeno. ☺

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.11.18 20:33

@KarotkaGreen mela jsi dite pojmenovat po sobe a az by si Te vzal, mohli jste se vsichni hromadne prejmenovat.

Nejsem vdana, dite ma prijmeni po mne a svatba nikdy nebude, a je mi dost jedno, ze jsem v sekci svobodna matka.

terien
Echt Kelišová 8523 příspěvků 21.11.18 20:35

A proč se normálně nedomluvíte? Co to má za smysl čekat na nějaké požádání když spolu žijete, máte dítě a ty jenom počítáš dny kdy se to stane? To jako budeš pak hrát překvapenou nebo jak? Trapný. Normálně si po večeři sedněte a domluvte se.

KarotkaGreen
Kecalka 225 příspěvků 21.11.18 20:35

@luccifera a není to takový trochu divný? 8o

Jinak vidím, že ostatní v tom mají jasno 8)

KarotkaGreen
Kecalka 225 příspěvků 21.11.18 20:39

@K.D.P. Tak pro mě stejné příjmení = jedna rodina. Ale možná řeší finance, jelikož teď nevydelavam a on asi bude chtít větší svatbu. Nejradši bych se zkusila domluvit na malé svatbě, ale nevím, jestli se nebojí, aby mu to zbytek rodiny nevycital…

7.straka
Kecalka 196 příspěvků 21.11.18 20:43

Jméno můžeš změnit na úřadě, tuším za litr.
A pokud tak moc o tu svatbu stojíš, tak ji začni plánovat, buď se chytne za nos nebo aspoň nebude protestovat nebo se naštve a aspoň se vyčistí vzduch. Prostě nech doma na stole katalog s typy oznámení/prstýn­ků/šatů a uvidíš.

K.D.P.
Stálice 60 příspěvků 21.11.18 20:44

@KarotkaGreen tak si s nim promluv a uvidis, treba do toho pujde ;)

Pro me to ma taky takovy vyznam ;)

My jsme se na prubehu svatby v podstate shodli a kdy, jen jeste nechce asi :lol: trochu doufam v ty Vanoce :oops:

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Pařmenka měsíce: V jakém stavu opouštěla Schneiderová večírek StarDance?

Jitka Schneiderová nepatří jen k nejkrásnějším českým herečkám, ale bezesporu... číst dále >

Stane se ještě větším miláčkem? Předseda Senátu Kubera přednese novoroční projev!

Čerstvě zvolený předseda Senátu Jaroslav Kubera se toho ani trochu nebojí!... číst dále >

Články z Ona Dnes

Odbornice: Neslaďte, omezte bílou mouku. Cukry mohou za většinu nemocí

Sacharidů jíme v nejrůznější podobě moc, tvrdí Margit Slimáková. „Není třeba... číst dále >

Pelíšky už asi nepřebiji, říká filmová Jindřiška

Před dvaceti lety jí popularita filmu Pelíšky byla dost nepříjemná, s... číst dále >