Novináře může dneska dělat každý

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

pikola
Neúnavná pisatelka 19424 příspěvků 15.11.18 10:51
Novináře může dneska dělat každý

Taky vám přijde, že dneska může psát články každý? Třeba na co jsem teď narazila, prostě vykradené emimino a článek o h. Stačí jim jedna fotka z instagramu, fb a diskuze aby na tom postavili celý článek, to samé o nějaké „celebritě“, samé clickbaity a v textu vlastně nic kloudného není.
Bohužel spousta lidí takovým článkům věří, protože jsou sami líní si hledat informace a konzumují jen co jim trh předkládá..

Spíš jen tak pro pobavení, aby jste se taky občas zamysleli nad tím, než se tu zeptáte na kdejakou hovadinu :mrgreen: než aby jste si předtím zkusili najít sami informace

https://www.extra.cz/…em-internetu

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:

neila
Extra třída :D 10766 příspěvků 15.11.18 10:55

@pikola ano, bohužel. Weby jako tenhle a jim podobné (a nejen weby, ale i tištěné plátky, konkrétně třeba Blesk a podobné hnoje) často dehonestují nejen cíle svých „reportáží“, ale i novinářskou práci. Děsivé je to, že Blesk je nejčtenějším deníkem v Česku, což samo o sobě vypovídá něco o lidech… Tady poptávka vytváří nabídku. Smutné a povrchní :nevim:

Lucie Lexová
Kecalka 325 příspěvků 15.11.18 11:00

Článek mě spíš pobavil. Na popsané typy žen jsem alergická :lol:

radkka
Generální žvanilka 20803 příspěvků 15.11.18 11:01

Víc než tohle (protože se tomu vyhýbám obloukem) mi přijde smutné, že i v dejme tomu seriozních médiích pracují trotlové, ne novináři. Hrubky, špatný slovosled, článek nemá hlavu ani patu, nespisovné vyjadřování… hnuj.

jege
Ukecaná baba ;) 1592 příspěvků 15.11.18 11:03

@Lucie Lexová :palec: Přesně, bohužel na emiminu je takových 90%, ovšem u webu s podobnou tematikou je to logické a omluvitelné.

Kriss Tina
Kelišová 5928 příspěvků 15.11.18 11:05

No tyhle portály Teda nepovažuji za zdroj spolehlivých informací a člověk se tam většinou nedozví vůbec nic nového :lol: občas něco rozkliknu pro pobavení, nad tím článkem z odkazu například zůstává rozum stát, jestli tohle někdo považuje za přínosné informace, tak ztrácím víru v lidstvo. Většinou tam píšou články zamindrákovaní jedinci, které nikdo jinak nevnímá a kteří mají potřebu zesměšňovat ostatní aby si nahnali ego :nevim: nicméně když vidím některé příspěvky z té galerie, ani se nedivím, že se toho nějaký unuděný jedinec chytí, někteří lidé jsou opravdu schopni na internetu sdílet všechno :zed:

pikola
Neúnavná pisatelka 19424 příspěvků 15.11.18 11:05
@Lucie Lexová píše: Článek mě spíš pobavil. Na popsané typy žen jsem alergická :lol:

Tak článek jako takový tu byl už xkrát, je to stále to samé dokola, ale ve fotkách jsou diskuze odsud a ne moc staré, aspoň s tím si dali práci :jazyk:

Kaileee
Kecalka 431 příspěvků 15.11.18 11:11

to je vtipné, taky jsem alergická na tyto typy žen a jsem ráda, že některé budou stále snažilky , jen ať se někteří nerozmnožují

PaníBovaryová
Závislačka 4215 příspěvků 15.11.18 11:12

tak když autory na extra.cz považuješ za „novináře“, to pak jo, to může dělat každý :mrgreen: 8)

pikola
Neúnavná pisatelka 19424 příspěvků 15.11.18 11:14
@PaníBovaryová píše:
tak když autory na extra.cz považuješ za „novináře“, to pak jo, to může dělat každý :mrgreen: 8)

Nepovažuju, ale ti lidé to mají jako zaměstnání, tak jak je nazvat :nevim:

Kaileee
Kecalka 431 příspěvků 15.11.18 11:17
@pikola píše:
Nepovažuju, ale ti lidé to mají jako zaměstnání, tak jak je nazvat :nevim:

to je fuk, jim jde stejně o to aby ti lidi na to klikli a díky tobě tam teď oslavují :mrgreen:

PaníBovaryová
Závislačka 4215 příspěvků 15.11.18 11:19
@pikola píše:
Nepovažuju, ale ti lidé to mají jako zaměstnání, tak jak je nazvat :nevim:

autory článků? ta Eliška Reiglová není uvedená ani ve složení redakce. Kdoví, jestli to není pseudonym :lol: Ale očividně má každé zboží svého kupce, mě by ani nenapadlo tam chodit 8)

PaníBovaryová
Závislačka 4215 příspěvků 15.11.18 11:20
@Kaileee píše:
to je fuk, jim jde stejně o to aby ti lidi na to klikli a díky tobě tam teď oslavují :mrgreen:

asi tak. To budou zisky z inzerce! :mrgreen: :cert:

Uživatel je onlinesamá práce
Ukecaná baba ;) 2224 příspěvků 15.11.18 11:42
@Kaileee píše:
to je fuk, jim jde stejně o to aby ti lidi na to klikli a díky tobě tam teď oslavují :mrgreen:

Tak jako tady adminkám a zdejším co tu píšou články jde o to, aby jsi naklikala nějaký reklamy a díky tobě to mohli slavit.

berusa.m
Závislačka 2751 příspěvků 15.11.18 11:44
@radkka píše:
Víc než tohle (protože se tomu vyhýbám obloukem) mi přijde smutné, že i v dejme tomu seriozních médiích pracují trotlové, ne novináři. Hrubky, špatný slovosled, článek nemá hlavu ani patu, nespisovné vyjadřování… hnuj.
Úroveň článků na rádoby zpravodajských servrech je tristní. Nedávno byl na centrum.cz článek o nějakém sportovci. Redaktor tam měl jednu chybu, která se snad 5× opakovala. Tak jsem mu poslala mail ať si to opraví, aby nevypadal jak blbec. Do hodinky to bylo opravené. Ani nepoděkoval. :mrgreen:
Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Partnerka Dvořáka ze StarDance: „Každá chyba je u nás trestanější!“

Jejich pár teď postoupil do finále, což tanečnice Lenka Nora Návorková bere... číst dále >

Jana Tunu napadla ochranka klubu: Chtěl jsem jen zahrát písničku, brání se

Moderátor Jan Tuna (45) o sobě dal zase vědět. Tentokrát svou zadnici... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Pět chyb, kterými si přiděláváme zbytečné vrásky

Nejsme kouzelníci, abychom zastavili čas. A tak se vrásky dříve či později... číst dále >